Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2019 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

JOKiS: "POLA PAMIĘCI" - WYSTAWA JUSTYNY WILCZYŃSKIEJ

Galeria Rynek 6 zaprasza 12 października (sobota) godz. 17.00 na wernisaż wystawy Justyny Wilczyńskiej. Wystawa zostanie zorganizowana we współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i potrwa do końca miesiąca października br.

Justyna Wilczyńska. Urodziła się, wychowała i obecnie mieszka w Ostrowi Mazowieckiej. Ukończyła studia na kierunku Malarstwo na specjalności malarstwa sztalugowego i szkła artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wielokrotnie wzięła udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Broku i w plenerach malarskich w niemal całej Polsce. Jej prace były pokazywane na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych i grupowych. Była członkini i przewodnicząca Koła Malarskiego "Zamaluj" WszP. Przez kilka lat aktorka Teatru Scena Kotłownia i uczestniczka zajęć sekcji plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Maz. Obecnie pracuje jako przewodnik galerii mieszczącej się z zabytkowym budynku Jatek będącym pod władaniem MDK w Ostrowi Mazowieckiej .

Jak sama mówi: Malarstwo jest odzwierciedleniem stanu mojej duszy, wrażliwości na zjawiska, które mnie otaczają i inspirują. Chcę przekazać zachwyt nad naturą i inspiracje, które z niej czerpię. Moim ulubionym tematem jest pejzaż, który również fotografuję. Jako hobby traktuję historię sztuki, wizaż, modę, gotowanie, projektowanie graficzne i czytanie książek Stevena Kinga.

 

Więcej o artystce i wystawie  TUTAJ

Marzena Stęc
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
(12.10.2019 | aktualizacja 04.10.2019 10:08)