Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2019 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

JOKiS: Koncert jazzowy

Koncert jazzowy zaplanowany na 14 grudnia z powodu małego zainteresowania widzów zostaje odwołany !
Fot. artepromotion.pl
Fot. artepromotion.pl
Fot. artepromotion.pl
Cena biletu: 40 zł. do kupienia w kasie kina lub TUTAJ

 • „Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela „Tribute To Tomasz Stańko"

  "To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie".
  Wulf Muller (Okeh Records - Sony Music Germany)

  Jeden z najciekawszych trębaczy polskiego jazzu, Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko".

  Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat. We wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta - Dark Morning. Tribute To Tomasz Stańko, jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko dostarczała mu przez wiele ostatnich lat.

  Media o płycie:

  "Overall this is a wonderfully executed and cleverly planned piece of music, which achieves the ambitious goal assigned to it in full. It is also a textbook example of what "tribute" albums should sound like, as well as a wonderful example of a bridge over a chasm of the infamous generation gap, which enables a smooth transition of the heritage from one generation to another. Polish Jazz at its best!"
  Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life)

  "Jest w tej muzyce jakiś niewiarygodny powiew jazzu, blask muzyki Stańki, ale nie jest to li tylko owe "tribute", lecz wyrafinowana estetyka piękna nowoczesnego jazzu (...) To jedna z ważniejszych płyt polskiego jazzu"
  Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

  "Fragmenty, kiedy narracja skupia się wokół oszczędnych partii fortepianu zniewalają urodą i spokojem, jak najpiękniejsze ballady samego Stańki. To bardzo oswojony i mający źródło w najwyższych, akademickich kompetencjach muzyków materiał o freejazzowej proweniencji"
  Adam Domagała (JazzPress / blog zdzezemlzej).

  "Tribute to Tomasz Stańko". To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji"
  Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

  "Jestem wstrząśnięty pięknem tej muzyki"
  Marek Bania (Jazz TV)

  "O ile "Saxesful" było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem"
  Maciej Lewenstein

  www.schmidtjazz.com www.sjrecords.eu www.artepromotion.pl
Marzena Stęc
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
(14.12.2019 | aktualizacja 05.12.2019 10:21)