Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2017 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

MOK: Konkurs fotograficzny i multimedialny poświęcony Teodorowi Talowskiemu

Konkurs Fotograficzny i Konkurs Multimedialny poświęcony Teodorowi Talowskiemu, twórcy Gmachu ,,Sokoła” w Jarosławiu (MOK), zgłoszenia do 15 maja br. Szczegóły poniżej. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha.

W związku z przypadającą w dniu 23 marca 160. rocznicą urodzin Teodora Talowskiego (1857 r.), wybitnego polskiego architekta z przełomu XIX /XX w. twórcy m. in. Gmachu Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół" w Jarosławiu Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu ogłasza dwa okolicznościowe konkursy: fotograficzny i multimedialny. Tą inicjatywą pragniemy uczcić projektanta budynku, w którym mieści się nasza instytucja.

 

Cele obu konkursów są zbieżne:
1. Przybliżenie sylwetki Teodora Talowskiego, wybitnego polskiego architekta z przełomu XIX /XX w. twórcy m. in. Gmachu Towarzystw Gimnastycznego ,,Sokół" w Jarosławiu.
2. Zwrócenie uwagi na materialne dziedzictwo kulturowe Jarosławia w oparciu o architekturę Gmachu „Sokoła" w Jarosławiu.
3. Ukazanie walorów artystycznych i charakterystycznych cech twórczości architektonicznej Talowskiego na przykładzie Gmachu Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół" w Jarosławiu.


Konkurs fotograficzny adresowany jest do uczniów uczęszczajacych do jarosławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Konkurs multimedialny specjalnie do uczniów z jarosławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Regulaminy i karty zgłoszenia obu konkursów - w załączeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2017 r.

Andrzej Zgryźniak
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(15.05.2017 | aktualizacja 18.04.2017 18:11)