Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2017 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

„Requiem dla gospodyni"

Spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Sioło z Rakszawy
Fot. Maciej Szukała

28 maja godz. 18.30

sala widowiskowa MOK w Jarosławiu

cena biletu:  15 zł, ulgowy: 8 zł

do kupienia w kasie kina IKAR,  administracji MOK i przez system ekobilet

Requiem dla gospodyni" Akcja  dramatu "Requiem dla gospodyni" Wiesława Myśliwskiego dzieje się współcześnie, w starej, wiejskiej chałupie podczas czuwania przy zmarłej gospodyni. Ale szybko okazuje się, że w kuchennej izbie nie ma kto zasiąść za stołem. Nikt z sąsiadów nie przyszedł czuwać przy nieboszczce, jak nakazuje wielowiekowa tradycja. 

Jedynie pastuch Boleś stara być wierny staremu porządkowi, chodzi po wsi i zaprasza na uroczystość każdego, kogo spotyka. Przypadkowi goście; Turyści, Biznesmen i Emerytka w ogóle nie zauważają, że ktoś w tym domu zmarł. Wszyscy oni, tak bardzo skupieni na jedzeniu i własnych problemach, śmierć traktują jako coś nierzeczywistego i obcego.

Wiesław Myśliwski sprawdza dzisiejsze człowieczeństwo w konfrontacji z doświadczeniem śmierci. Autor tworzy przegląd typowych postaw i zachowań ludzkich, pokazuje jak gwałtowne zmiany zaszły w naszej świadomości, jak trudno jest nam się ze sobą porozumieć. Diagnoza Myśliwskiego jest pesymistyczna: w dzisiejszym świecie życie nie zgadza się ze śmiercią. Rozluźniają się więzy krwi, a tradycje pokoleń odchodzą w zapomnienie.

Autor: Wiesław Myśliwski

Reżyseria: Aneta Adamska, Maciej Szukała

Występują: Helena Wilczek, Teresa Chajec, Irena Kraska, Irena Kantor-Pokrzywa, Renata Panek, Anna Szląskiewicz, Katarzyna Kus, Paulina Świątoniowska, Justyna Szląskiewicz, Maciej Szukała, Paweł Panek, Mirosław Kiełbasa. ( źródło: Maciej Szukała)
Marzena Stęc
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(28.05.2017 | aktualizacja 10.05.2017 14:44)