Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

MOK: ,,Podróż" spektakl Teatru Przedmieście w Rzeszowie

15 października godz. 19.00 sala widowiskowo - kinowa Miejskiego Ośrodek Kultury w Jarosławiu Pl. Mickiewicza 6. Bilety.

"Podróż" wg Thomasa Manna w reż. Anety Adamskiej to jeden z najważniejszych spektakli Teatru Przedmieście z Rzeszowa. Spektakl zdobył szereg głównych nagród i grand prix na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a grany na rodzimej scenie Teatru Przedmieście zawsze gromadzi komplet widzów. Tym bardziej zachęcamy Państwa do skorzystania z dużego wydarzenia teatralnego jakim będzie wspólna "Podróż" z Teatrem Przedmieście!
Scenariusz spektaklu „Podróż" został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia". Prace nad książką autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa. Punktem wyjścia powieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.
Historia biblijna Józefa i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, bezwarunkowo oddany i ufający Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności swojego życia. Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.
Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

 

Bilety w cenie 30 i 20 zł.- do kupienia w kasie kina IKAR i przez system ekobilet.

 

Spektakl w ramach Jarosławskiego Jarmarku Teatralnego.

 

Andrzej Zgryźniak
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
(15.10.2017 | aktualizacja 12.09.2017 18:50)