img
Współpraca

Naszą misją jest rozwój społeczno–gospodarczy Karpat

Organizujemy oraz koordynujemy działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy partnerami w dziedzinie turystyki, ekologii, kultury, nauki i edukacji na obszarze Euroregionu Karpackiego.

img

img

img

Kalendarz

Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
Obszary

Działania

Działania

01 TURYSTYKA

02 BIZNES

03 EDUKACJA

img
O Nas

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki

O Nas
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki jest stowarzyszeniem działającym na podstawie Ustawy „Prawo o Stowarzyszeniach” z dnia 7 kwietnia 1989 r. Stowarzyszenie skupia na zasadach członków wspierających jednostki samorządu terytorialnego z obszaru Województwa Podkarpackiego i Województwa Małopolskiego. Stowarzyszenie stanowi również krajową strukturę Związku Międzyregionalnego Euroregion Karpacki funkcjonującego na obszarach przygranicznych Polski, Ukrainy, Słowacji, Rumunii i Węgier.

samorządy członkowskie
63
wartość projektów
65 mln
Projektów
500

Zaufało nam już przeszło 60 partnerów

Partnerzy
Województwo Podkarpackie
Gmina Baligród
Gmina Besko
Gmina Bukowsko
Gmina Chmielnik
Gmina Cisna
Gmina Czarna
Gmina Czarna
Gmina Dubiecko
Gmina Dydnia
Gmina Fredropol
Gmina Hyżne
Gmina Jasło
Gmina Jaśliska
Gmina Jawornik Polski
Partnerzy

Co mówią beneficjenci o współpracy

Partnerzy

o realizacji projektu "Nowoczesne oblicza kultury pogranicza"

Realizacja zadań, podczas których wykorzystuje się nowoczesną technologię, pozwala zdobyć bogate doświadczenie w tworzeniu niekonwencjonalnych narzędzi promujących region przygraniczny. Jego podłożem jest wyznanie, tradycja, historia, czyli właśnie dziedzictwo kulturowe. Takie działania są pomocne i inspirujące w realizacji kolejnych projektów, a także wpływają na budowanie wzajemnych relacji, co przekłada się na rozwój gospodarczy pogranicza.

Ernest Nowak

Burmistrz Miasta Zagórz

o realizacji projektu "W sercu Karpat - granica która łączy"

Spotkania partnerów zawsze stawały się czymś więcej niż tylko wspólną realizacją przyjętego planu. Bardzo szybko swoją magiczną siłę ujawniał duch Karpat, dzięki czemu, nawet ci z bardzo daleka, od razu czuli się mile widzianymi gośćmi przy wspólnej watrze. Bo tak działają Karpaty, są to góry, które łączą,
a granica między Karpatami Wschodnimi i Karpatami Zachodnimi, mimo że „granica”, jest tylko po to, aby się na niej spotkać.

Maria Michur-Ziemba

Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

o realizacji projektu "Przyroda w sąsiedztwie - polsko-słowacka współpraca przygranicznych parków narodowych w zakresie edukacji, promocji i ochrony przyrody Karpat Wschodnich"

Nasze Parki Narodowe stanowią jedne z najcenniejszych ostoi dużych drapieżników, dla których granica nie stanowi żadnej bariery. Inaczej jest w odniesieniu
do mieszkańców przygranicznych terenów. Realizacja mikroprojektu dała szansę, by to zmienić. Wspólnie rozwinęliśmy infrastrukturę turystyczną udostępniającą obydwa obszary poprzez szlaki transgraniczne i nowe atrakcje w ich sąsiedztwie. Zrealizowaliśmy też wspólne szkolenia i warsztaty, które zaowocowały wymianą doświadczeń, nowymi inspiracjami i znajomościami!

Grażyna Holly

Kierownik działu dydaktycznego, koordynator projektu, Bieszczadzki Park Narodowy

Poznaj korzyści dla naszych partnerów

Współpraca daje ogromne możliwości rozwoju. Będziemy wspierać Cię w realizacji pomysłów i planów, pomożemy znaleźć partnera, z którym zrealizujesz swoje przedsięwzięcia. Dołącz do nas i wspólnie zadbajmy o rozwój obszaru Karpat.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030