Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(19.06.2019)
W poniedziałek 17 czerwca w Sali kinowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbyło się zakończenie miejskiego roku szkolnego. Podczas uroczystości uczniom, którzy osiągnęli wyjątkowe sukcesy w olimpiadach i konkursach, a także wypracowali wysokie średnie ocen, nagrody wręczyli: burmistrz Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska. Koniec roku szkolnego to też czas pożegnań z odchodzącymi na emeryturę dyrektorami szkół: Filomeną Górecką-Bedlą – wieloletnią dyrektor SP4 (od 1999 roku), a także z Tomaszem Kuleszą, w ostatnim czasie pełniącym funkcję wicedyrektora w SP11. Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań Annie Lizut (SP6) i Agacie Kolasie-Skibie (MP9), a także Wojciechowi Popczyńskiemu (SP5) – dyrektorom placówek, którym kończy się kadencja na pełnionym stanowisku. Wszystkim bohaterom wspomnianego wieczoru gratulujemy!
(17.06.2019)
W tym roku po raz czwarty, razem z Jarosławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, organizujemy półkolonie dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zostały zaplanowane cztery pięciodniowe turnusy w godz. 8.00-15.30 z mnóstwem atrakcji w tym z wycieczkami w interesujące miejsca naszego regionu. Zapraszamy!
(17.06.2019)
Rok sportowy 2018/2019 – został oficjalnie zakończony i podsumowany. Dyplomy i statuetki za wyniki sportowe osiągnięte podczas zawodów Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu wojewódzkim z jarosławskich szkół podstawowych, Sióstr Niepokalanek i Szkoły Mistrzostwa Sportowego odebrali uczniowie wraz z wychowawcami.
(17.06.2019)
Monumentalne organy w jarosławskiej Kolegiacie będą służyły nie tylko w czasie liturgii, ale ich wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem mieszkańcy Jarosławia oraz goście będą zachwycali się podczas niedzielnych recitali organowych. W ramach cyklu koncertów „Niedziela z muzyką w Kolegiacie” zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 23.06.2019 o godz. 19.00.
(17.06.2019)
Rozpoczęte 14 czerwca odkomarzanie miasta w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, przyległym Ogrodzie Jordanowskim oraz psim wybiegu, dzisiaj (17 czerwca) zabieg będzie kontynuowany na pozostałych terenach: Parku Miejskim im. Czesławy Puzon ps. „Baśka” oraz 10 placach zabaw. Prosimy o dostosowanie się do komunikatów Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o.
(17.06.2019)
Do 24 czerwca będą przyjmowane zgłoszenia od mieszkańców Jarosławia, którzy charakteryzują się dużą pomysłowością w urządzaniu zarówno małych obiektów, jakimi są balkony, jak i dużych ogrodów przy domach jednorodzinnych oraz lubią zajmować się ogrodem. W sezonie, kiedy ogrody mienią się różnymi barwami warto pokazać ciekawe miejsca i oryginalne rozwiązania ukryte w rożnych zakątkach naszego miasta.
(17.06.2019)
14 czerwca przypadał Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady oraz 79. rocznica pierwszego transportu 728 Polaków do KL Auschwitz. Dla upamiętnienia więźniów z Jarosławia oraz ziemi jarosławskiej, przy tablicy znajdującej się na budynku dworca PKP spotkały się rodziny, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, stowarzyszeń, szkół oraz służby mundurowe. Modlitwą, apelem pamięci, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów oddali hołd ofiarom pomordowanym pod Ścianą Straceń.
(15.06.2019)
Pelargonia wielkokwiatowa, petunia, begonia, wilec, komarnica czy trawa rozplenica, to m.in. gatunki roślin, które tworzą obecnie letnie ukwiecenie naszego miasta. Kolorowe kompozycje z ponad 4 tysięcy sztuk sadzonek, pojawiły się w ramach zmiany nasadzeń na skwerach, placach czy klombach miejskich. Nasadzeń dokonało Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Spółka odpowiada też za pielęgnację roślin.
(14.06.2019)
13 czerwca br. uczniowie klas trzecich z czterech jarosławskich szkół podstawowych (SP 4, SP 5, SP7, SP9) uczestniczyli w dynamicznym pokazie z udziałem tira, busa i samochodu osobowego, podczas którego dowiedzieli się jak bezpiecznie zachować się na drodze. Pokaz został przygotowany przez magazyn „Transport Polski" oraz Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu „Bezpieczny Jarosław".
(14.06.2019)
Punkt informacji turystyczno-kulturalnej działający przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu otrzymał od Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej czterogwiazdkowy certyfikat jakościowy. To jeden z trzech punktów w województwie podkarpackim, któremu została przyznana najwyższa ocena.
(13.06.2019)
Po majowych, intensywnych opadach deszczu pojawiło się wyjątkowo dużo komarów. Obecnie owady są tak bardzo uciążliwe, że w odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców Burmistrz Miasta Jarosławia zdecydował się na przeprowadzenie akcji odkomarzania i odkleszczania w mieście. Zabieg zostanie przeprowadzony jutro (14 czerwca) od godz. 18.00 do późnych godzin nocnych i obejmie: 10 placów zabaw, nad którymi nadzór pełni Miasto, wybieg dla psów przy Alei Szczepańskiego oraz dwa parki miejskie. Prosimy o dostosowanie się do komunikatów Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o.
(12.06.2019)
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Czesława Dziadusia - Laureata Honorowej Nagrody Burmistrza Jarosławia „Jarosława”.
(12.06.2019)
Za nami kolejna impreza w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, która potwierdziła, że zrewitalizowany obiekt jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Miniona niedziela przyciągnęła fanów dwóch kółek - szczególnie tych najmłodszych. Organizatorem pikniku pn. „Jarosław na dwóch kółkach” było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami, odblaski i kamizelki z logiem programu „Bezpieczny Jarosław”, pokazy rowerowe, zumba, warsztaty zielarskie, degustacje zielonych przekąsek czy animacje. Atrakcji było znacznie więcej dzięki licznym partnerom. Uczestników pikniku odwiedził zastępca burmistrza Dariusz Tracz.
(12.06.2019)
W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin i 75 rocznicą śmierci Czesławy Romany Puzon ps. „Baśka” Rada Miasta Jarosławia uczciła pamięć bohaterki tajnej konspiracji i dzielnej harcerki, ustanawiając rok 2019 na terenie miasta Jarosławia – Rokiem Czesławy Romany Puzon „Baska”. Zaplanowano wiele wydarzeń mających na celu przypomnienie oraz uczczenie jarosławskiej harcerki.
(11.06.2019)
W niedzielę, 16 czerwca zapraszamy do hali sportowej MOSiR na XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, któremu co roku patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia. Trzecia część turnieju rozpocznie się o godz. 17.00. Po niej zostaną wręczone medale, dyplomy oraz upominki.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich aktualności: 49]
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31