Aktualności / wydarzenia

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia

„Chcemy modlitwą Różańcową opasywać rodziny miasta i archidiecezji...”. Dnia 11 października br. tymi słowami ksiądz Marian Bocho, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu witał pielgrzymów na palcu przed Kolegiatą.

W sobotnie przedpołudnie do jarosławskiej Kolegiaty przybyło 5 tys. wiernych z Róż Żywego Różańca z całej archidiecezji. Wspólnota zgromadziła się aby oddać cześć Matce Bożej Śnieżnej zwanej również Matką Bożą Różańcową. W uroczystościach udział wzięło 70 kapłanów.

Październik jest miesiącem szczególnej aktywności wiernych z Róż Żywego Różańca. W ubiegłym roku spotkanie wspólnot miało miejsce w Zagórzu.

Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się w jarosławskich świątyniach, w których zgromadzili się wierni z poszczególnych archiprezbiteratów naszej archidiecezji: jarosławskiego, łańcuckiego, przemyskiego, krośnieńskiego, sanockiego i bieszczadzkiego. W akcję zaangażowały się jarosławskie kościoły: Chrystusa Króla, Miłosierdzia Bożego, NMP Królowej Polski, Matki Bożej Bolesnej, św. Mikołaja i św. Stanisława biskupa oraz kościół pw. Trójcy Przenajświętszej. W świątyniach wygłoszona została katecheza przez archiprezbiterialnego Duszpasterza Róż. Kolejno pielgrzymi udali się do Kolegiaty na uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Szala. Kościół został udekorowany 200 różami, których barwy symbolizowały Tajemnice Różańca. Różowe kwiaty przypominały o tajemnicy radosnej, czerwone - o bolesnej, białe - o chwalebnej, natomiast żółte - o tajemnicy światła. Podczas Eucharystii wierni z Kolegiaty otrzymali z rąk biskupa Złotą Różę, która przez rok pozostanie we wspólnocie parafialnej.

 

„Różaniec jest moją codzienną modlitwą i umiłowaną modlitwą.

I muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną,

W swojej prostocie i swojej głębi..." - Jan Paweł II.

Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(13.10.2008 | aktualizacja 14.10.2008 10:38)
Serwis fotograficzny z pielgrzymki.
Foto: Joanna Mordarska
Serwis fotograficzny z pielgrzymki. Foto: Joanna Mordarska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65