Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Odznaczeni za wzorowych synów - żołnierzy

20 stycznia br. w sali narad jarosławskiego Ratusza miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń - Medali Za Zasługi dla Obronności Kraju dla rodziców żołnierzy, których troje i więcej dzieci wzorowo pełniło - bądź pełni służbę wojskową oraz aktów mianowań żołnierzy rezerwy na pierwszy i kolejne stopnie oficerskie.
Fot. Małgorzata Młynarska

Medal za Zasługi dla Obronności Kraju jest szczególnym odznaczeniem, ustanowionym przez Sejm RP ustawą z dnia 21.04.1966 r. Przyznawany jest osobom za okazane męstwo podczas działań na rzecz obronności Kraju lub za zasługi dotyczące jej umacniania, ale również rodzicom w dowód uznania za wychowanie wzorowych żołnierzy. Stopnie oficerskie przyznawane są żołnierzom rezerwy, którzy odbyli ćwiczenia wojskowe.

W imieniu Prezydenta RP i MON uroczystego wręczenia medali i aktów mianowań dokonał - płk Zbigniew Winiarski - z-ca Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie w asyście Bogdana Wołoszyna - z-cy Burmistrza Miasta Jarosławia i ppłk. Mariana Wardęgi - Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Jarosławiu.

Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali:

Władysława i Tadeusz MATYSKO z m. Orzechowce, których synowie Zbigniew, Marek, Stanisław,
Adam, Grzegorz i Waldemar wzorowo pełnili służbę wojskową  w SZ RP;

Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali:

Ewa i Czesław KRZESZOWSCY z Malenisk, których synowie Paweł, Piotr, Marcin i Mariusz pełnili służbę wojskową w JW. na terenie województwa podkarpackiego;
Teresa I Mieczysław NAPORA z Rokietnicy, których synowie Adam, Jacek, Marcin
i Grzegorz pełnili służbę wojskową w SZ RP;
Maria i Antoni NOWAKOWIE  z Pruchnika, których synowie Zbigniew, Józef i Andrzej pełnili służbę wojskową w SZ RP;
Maria i Stanisław SIARA z Radymna, których synowie Tomasz, Jacek, Adam i Paweł pełnili służbę wojskową w SZ RP;
Helena i Wiesław SZPINDOROWIE z m. Opaka (Gmina Lubaczów), których synowie Piotr, Michał i Wojciech pełnili służbę wojskową w SZ RP.


MON uhonorował w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności RP: Piotra Białego Powiatowego Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz Janusza Dymka Powiatowego Komendanta Policji w Jarosławiu Srebrnymi Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju; Dorotę Goraj- Przybylską nauczycielkę przysposobienia obronnego z  Zespołów Szkół w Radymnie oraz Andrzeja Nepelskiego dyrektora Zespołu Szkół w Lubaczowie Brązowymi Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju.

Ponadto wręczono mianowania na stopień podporucznika 21 żołnierzom rezerwy oraz mianowanie na stopień porucznika, ppor. rez. Witoldowi Teledze.

Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli przedstawiciele władz samorządowych m.in.: Burmistrz  Miasta Radymna Wiesław Pirożek; Wójtowie Gmin: Pawłosiów - Halina Węgrzynowska; Rokietnicy - Bożena Gmyrek; Pruchnika - Stanisław Górski; z-ca Wójta Gminy Lubaczów  Krzysztof Kozioł i Roman Cozac - przewodniczący Rady Gminy Lubaczów.

  

Małgorzata Młynarska
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(20.01.2010 | aktualizacja 21.01.2010 12:34)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30