Aktualności / wydarzenia

JUŻ UMIEM CZYTAĆ

Sześcioletnie dzieci i nie tylko rywalizowały ze sobą w konkursie na piękne czytanie zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu.

W dniach 28 lutego i 1 marca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu odbył się konkurs czytania, pod tytułem "Już umiem czytać". Uczestnikami konkursu były dzieci pięcio i sześcioletnie uczęszczające do jarosławskich przedszkoli nr: 1, 3, 4, 8, 9, 10, 12 oraz klasy zerowej w prywatnej Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że przystąpiło do niego około siedemdziesięcioro młodych czytelników. Na konkursie obecni byli również wychowawcy i rodzice przedszkolaków.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pani Elżbieta Kuchta - kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie zaprezentowały zebranej publiczności wybrany przez siebie fragment książeczki. Umiejętności czytelnicze oceniało jury w składzie: Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, Bronisława Bilkiewicz - kierownik Filii nr 2 MBP, i sekretarzem i zarazem gospodarz spotkania Elżbieta Kuchta - kierownik Oddziału dla Dzieci MBP.

Dzieci biorące udział w konkursie zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności, ładnie czytały ze zrozumieniem tekstu (co na początku czytania nie jest oczywiste) i z odpowiednią ekspresją.

Spośród uczestników konkursu wyłoniono dwudziestu dwóch najlepiej czytających przedszkolaków. Nagrodzono dziewięciu przyznając równorzędne trzy I, II i III miejsca.

I miejsce - Adam Gałuszka MP nr 1, Michał Zając MP nr 8,, Maciej Międlar MP nr 9.

II miejsce - Julia Kaliciak SP ss. niep., Bartosz Kotliński MP nr 1, Michał Bereza SP ss. niep.,

III miejsce - Maksymilian Moskal MP nr 9, Maciej Stybel MP nr 10, Kinga Kik MP nr 10.

Ponadto trzynaścioro dzieci otrzymało wyróżnienia:

MP nr 1: Anna Pilś i Izabela Hanasiewicz,

MP nr 3: Bartosz Gdyk i Piotr Danilczuk,

MP nr 4: Natalia Osiniak,

MP nr 8: Natalia Darkowska, Piotr Mroczka, Karolina Sieńko i Dawid Lis,

MP nr 9: Nina Frendo, Katarzyna Czarny i Marzena Mach,

MP nr 12: Aleksandra Wygnaniec.

Wyróżnienia specjalne przyznano również dla Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 8 i Miejskiego Przedszkola nr 9 za wysoki poziom techniki czytania u dzieci z tych placówek.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosławia.

Marta Puńko - Maciałek Biuro Prasowe
UM Jarosławia
(07.03.2006 | aktualizacja 29.11.2007 15:38)
Fot. Marta Puńko - Maciałek
Fot. Marta Puńko - Maciałek
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65