Aktualności / wydarzenia

Biegniemy już w niedzielę!

Jarosław dołącza do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację Biegu Tropem Wilczym. 1 marca o godz. 12.00 w kilkudziesięciu miastach Polski wystartują Polacy, aby w symboliczny sposób oddać hołd polskim żołnierzom podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Akcja jest także świetną lekcją patriotyzmu i historii, bo do biegu zapraszamy całe rodziny, młodzież - nie tylko wytrawnych biegaczy. Ogłaszamy, iż lista zgłoszeniowa została zamknięta!!!
Pomnik kpt. Władysława Koby, przy którym rozpoczniemy Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Pomnik kpt. Władysława Koby, przy którym rozpoczniemy Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Fot. Małgorzata Młynarska

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" przypadający 1 marca został ogłoszony cztery lata temu jako Święto Państwowe. Data nawiązuje do rocznicy 1 marca 1951 roku, gdy  w Warszawie w mokotowskim więzieniu wykonano wyrok śmierci na siedmiu działaczach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość".

Inicjatywa biegu Tropem Wilczym to pomysł fundacji Wolność i Demokracja, która od trzech lat organizuje taką formę upamiętnienia historii żołnierzy wyklętych. Długość trasy biegu jest nietypowa wynosi 1963 m - i ma także wymiar symboliczny - w 1963 r. zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek. Chociaż impreza ma bardzo krótką historię (3 lata), to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak podaje fundacja Wolność i Demokracja do tegorocznej akcji włącza się już blisko 60 miast, w tym po raz pierwszy Jarosław.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do biegu o dystansie 1963 m na odcinku od pomnika kpt. Władysława Koby przy ul. Jana Pawła II do ratusza na jarosławskim rynku.
Uczestnictwo w biegu możliwe jest jedynie po wysłaniu ze strony formularza zgłoszeniowego. Zobacz kto już zapisał się na Bieg!
Informujemy, iż lista została zamknięta!  

Karta zgłoszenia, zapisy i regulamin podane są w załącznikach. Wypełnione i podpisane dokumenty zgodnie z regulaminem należy przedłożyć w Biurze Organizacyjnym w Gimnazjum Publicznym nr 2 ul. Jana Pawła II 26 w sobotę 28 lutego br. w godz. 17.00-19.00 oraz w niedzielę 1 marca br. przed Biegiem.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/TropemWilczym?hc_location=timeline

http://tropemwilczym.pl/

Iwona Międlar
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej

Publikacja: Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(27.02.2015 | aktualizacja 02.03.2015 00:17)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65