Aktualności / wydarzenia

Ferie na półmetku

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami. Dzieci i młodzież z jarosławskich szkół spędzają ten czas aktywnie, uczestnicząc w licznych zajęciach, przygotowanych przez instytucje miejskie. Każdego dnia z organizowanych przez szkoły atrakcji korzysta ponad 500 dzieci.

Już od tygodnia dzieciaki odpoczywają po trudach nauki w I semestrze roku szkolnego. Propozycji dla najmłodszych nie brakuje. Do tej pory feriowicze uczestniczyli w zajęciach komputerowych, świetlicowych, plastycznych, ale również w zawodach sportowych, aerobiku, zajęciach tanecznych, w turniejach piłki nożnej i siatkówki.

Dla uczestników zimowisk w szkołach podległych Gminie Miejskiej Jarosław zorganizowano liczne wyjazdy m.in. na lodowisko, pływalnię, do kręgielni, kina, czy biblioteki. Największymi atrakcjami były wyjazdy na narty, do Arłamowa, Puław, do Baszni Dolnej na warsztaty garncarsko-ceramiczno-gastronomiczne gdzie prowadzone były lekcje historii i etnografii. Dzieci korzystały także z kuligu w Radawie, połączonego z pieczeniem kiełbasek, a także z wyjazdu do Przychojca gdzie uczestniczyły w programie „od ziarenka do bochenka", ucząc się piec chleb. Dzieci zarówno w szkołach, jak też na zimowiskach otrzymywały ciepłe posiłki i inne smaczne przekąski.  

Organizacja bezpłatnych zimowisk jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta Jarosławia oraz nauczycieli, którzy chętnie poświęcili swój wolny czas, opiekując się dziećmi.

Koniec pierwszego tygodnia ferii nie oznacza jednak ich zakończenia w mieście, a wręcz przeciwnie, na wszystkich nadal czeka wiele atrakcji oferowanych m.in. przez Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejską Bibliotekę Publiczną czy w PKS Kolping Jarosław .

Serdecznie zapraszamy!

Jacek Kwieciński EKF/Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(06.02.2015 | aktualizacja 06.02.2015 14:35)
Fot. Jacek Kwieciński/ Archiwum UM
Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury | Fot.  Krzysztof Peszko
Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury
Fot. Krzysztof Peszko
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65