Aktualności / wydarzenia

Zajrzyj do biblioteki, wstąp do Plastra

Nowy rok szkolny tuż, tuż, a w ostatnie dni wakacji Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do skorzystania jeszcze z letniej oferty. Warsztaty, spotkania, gry, zabawy oraz konkursy, to wszystko od poniedziałku do soboty zapewnia najmłodszym placówka. Niebawem okaże się też, kto zostanie najaktywniejszym czytelnikiem tego lata. A jeśli masz zdolności teatralne, MOK prowadzi nabór do grupy PLASTER.
Fot. archiwum MBP
Warsztaty ceramiczne | Fot.  archiwum MOK
Warsztaty ceramiczne
Fot. archiwum MOK
Podczas warsztatów teatralnych w dniach 25-28 sierpnia trwa nabór do Grupy Teatralnej PLASTER
Podczas warsztatów teatralnych w dniach 25-28 sierpnia trwa nabór do Grupy Teatralnej PLASTER
Historyczny spacerek po mieście zorganizowany przez MOK w ramach letniej oferty
Historyczny spacerek po mieście zorganizowany przez MOK w ramach letniej oferty

Książka towarzyszką dzieci nie tylko w roku szkolnym -  udowadniają w wakacyjne miesiące pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Dla młodszych i starszych, ciekawych co poza dobrą lekturą można znaleźć w bibliotece ostania szansa. Do soboty trwają warsztaty, spotkania, i projekcje. Zdążymy jeszcze na głośne czytanie, gry edukacyjne i zabawy stolikowe, rozgrywki szachowe, czy spotkania dzieci z rodzicami. Na podsumowanie wakacyjnego programu mamy kilka dni, ale wiadomo już, że te lipcowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Biblioteka rozpoczęła je od warsztatów o tematyce edukacji globalnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in: ile śmieci produkujemy każdego dnia, co można z nich zrobić. Tradycyjnie dużą popularnością cieszył się kącik gier i zabaw, w którym najmłodsi czytelnicy mogli rywalizować na konsoli X-Box wykorzystując sensor kinect.

W ramach hasła tegorocznych wakacji: „Fantasy nie gryzie" odbyły się też zajęcia przygotowane z myślą o wszystkich miłośnikach magii zapisanych na kartkach książek: warsztaty literacko-plastyczne, pokazy filmów z cyklu „Otwórz drzwi do świata fantasy" , projekcje dla najmłodszych „Spotkajmy się w bajce". Były wystawy książek „Zaklęty księgozbiór", „Zabierz książkę na wakacje". Z kolei propozycje „Czytania na różowym dywanie" i „Rodzinnych spotkań w bibliotece" sprawiły, że w placówce wolny czas chętnie z pociechami spędzali rodzice i dziadkowie. Ponadto w ofercie znalazło się coś dla fanów rozwiązywania zagadek, układania puzzli i odkrywania tajników „królewskiej gry": spotkania „Z biblioteką wszystko gra", „XYZ - gra państwa miasta", „Łamigłówki małej główki", „Turnieje szachowe".

- Bogaty program wakacyjny biblioteki w lipcu przyciągnął blisko 2 tys. uczestników. Wśród odwiedzin indywidualnych gościliśmy również grupy zorganizowane: dzieci z „Football Academy Jarosław", Niepublicznego Przedszkola „SMYK" i Szkoły Podstawowej nr 5 oraz półkolonię świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Cieszy nas bardzo, że dzięki plebiscytowi na najaktywniejszego czytelnika Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz akcji „Zabierz książkę na wakacje" wzrosło zainteresowanie literaturą dziecięcą i młodzieżową  - mówi dyrektor Elżbieta Tkacz zachęcając do dalszego aktywnego czytania. Plebiscyt jeszcze trwa, mogą w nim brać udział czytelnicy do 16. roku życia. Laureatów poznamy we wrześniu. Więcej zdjęć w GALERII.

Różnorodną ofertę tego lata miał też Miejski Ośrodek Kultury. Projekcje bajek, warsztaty plastyczne, teatralne i ceramiczne pod kierunkiem instruktora Pawła Sroki i artystki Marii Piśko, zabawy, gry oraz konkursy miały wielu sympatyków. MOK zaproponował też historyczny spacerek po mieście „Nie zapomnijmy o zabytkach". W sobotę (29 sierpnia) czeka na dzieci ostatni seans animowany, a do piątku (28.08) odbywają się zajęcia teatralne dla grup wiekowych 13-16 lat. Podczas zajęć w godz. 9.00-13.00 prowadzony jest nabór do Grupy Teatralnej PLASTER.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.08.2015 | aktualizacja 23.11.2015 20:30)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65