Aktualności / wydarzenia

3 września - Jarosławskie Święto Biegowe

Pierwsza niedziela września br. (03.09) upłynie w Jarosławiu pod hasłem Jarosławskiego Święta Biegowego. W tym dniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Jarosławska Grupa Biegowa "Sokół" przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia, zorganizują dla wszystkich zainteresowanych zawody biegowe w pięciu różnych kategoriach.

Zawody, oprócz możliwości wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu, mają na celu popularyzację biegania jako formy aktywności ruchowej przeznaczonej dla każdej grupy wiekowej, od maluchów po seniorów, naukę i rozwijanie zasad fair play poprzez wzorowe zasady zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, integrację różnych środowisk, a także promocję Jarosławia.
Tegoroczna edycja uzupełniona została o Jarosławski Bieg na Rolkach. Dzięki temu na jarosławskim rynku będzie meta dla pięciu kategorii biegowych:
1. IV Mini Galicja Maraton na dystansie 5 km
2. Ćwierć Galicja Maraton na dystansie 10 km
3. Dziecięcy Bieg Uliczny na dystansie 1,5 km
4. Bieg Malucha w biegu z Europą na dystansach 20,40,60,80 m
5. I Jarosławski Bieg na Rolkach na dystansie 5 km.

Zawodnicy otrzymają specjalnie przygotowane na Jarosławskie Święto Biegowe koszulki oraz medale adekwatne do każdej kategorii biegowej. Będą również puchary, statuetki oraz nagrody.

Biegi dla najmłodszych uczestników - 10,11,12,13 latków (preferowany wiek) na dystansie "Dziecięcego Biegu Ulicznego" oraz 3,4,5,6 latków na dystansie "Biegu Malucha w biegu z Europą" połączone będą z propagowaniem wiedzy o Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. Poprzez gry i zabawy organizatorzy będą przekazywali najmłodszym podstawowe informacje na temat integracji w Unii Europejskiej. W biegach tych obowiązują limity pakietów startowych, w związku z tym zapraszamy rodziców do jak najszybszego zgłoszenia uczestnictwa pociechy w konkretnym biegu. Jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie "Biegiem Malucha w biegu z Europą", organizator informuje, że zwiększył limit najmłodszych uczestników z 50 do 99.

Zapisy do udziału w poszczególnych biegach są również możliwe w dniu Jarosławskiego Święta Biegowego (3 września br.) w godz. 10.00-11.30, a także w dniu poprzedzającym święto, tj. 2 września (sobota) w godz. 18.00-20.00 w biurze zawodów przy ul. Rynek 6 (parter).

Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu na jarosławski rynek, zarówno do kibicowania zawodnikom, jak i do samego udziału w wybranych biegach.

Podczas Jarosławskiego Święta Biegowego odbędzię się również zbiórka charytatywna dla 13-letniej Gabrysi Dzimira, która oczekuje na kosztowną operację serca w Rzymie. Gabrysia od urodzenia zmaga się z bardzo ciężką wadą płuco-serca. Od momentu narodzin, przez te wszystkie lata, żaden lekarz i żadna klinika, nie podjęli się operacji Gabrysi i taka operacja w Polsce jest niemożliwa. Klinika Dzieciątka Jezus w Rzymie zdecydowała, iż podejmie się operacji, ale jest to niezwykle kosztowna operacja. Pierwszy etap operacji został wyceniony na 160 tys. zł. Jest to ogromna suma, którą zbieramy wspólnymi siłami. Stąd akcja na rzecz Gabrysi podczas Jarosławskiego Święta Biegowego i ogromna prośba o wsparcie zbiórki. 

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w biegach znajdują się w załączonych poniżej regulaminach.Obok regulaminów zamieszczona została również mapa biegów.

Dla ułatwienia zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w biegu poprzez kliknięcie wybranej kategorii:

1. IV MINI GALICJA MARATON

2. ĆWIERĆ GALICJA MARATON 

3. DZIECIĘCY BIEG ULICZNY 

4. BIEG MALUCHA W BIEGU Z EUROPĄ 

5. I JAROSŁAWSKI BIEG NA ROLKACH 

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (16) 624 87 32.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.08.2017 | aktualizacja 03.09.2017 22:48)
Medale z ubiegłorocznej edycji Jarosławskiego Święta Biegowego | Fot.  Barbara Brzezińska
Medale z ubiegłorocznej edycji Jarosławskiego Święta Biegowego
Fot. Barbara Brzezińska
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65