Aktualności / wydarzenia

Anna Brzyska mistrzynią Europy

Anna Brzyska - tenisistka stołowa PKS Kolping FRAC Jarosław, najlepszą zawodniczką największego turnieju w Europie – Andro Kids Open. W niemieckim Düsseldorfie nie miała sobie równych w grze pojedynczej, sięgając po tytuł w znakomitym stylu i to bez straty seta!
Fot. Archiwum Klubu

Ania Brzyska rozpoczęła zawody od turnieju deblowego. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i reprezentantka PKS Kolping FRAC Jarosław, wystąpiła w duecie z Mariią Girleą - koleżanką z reprezentacji Rumunii. Zawodniczki grę podwójną Andro Kids Open zakończyły na podium z brązowym medalem.

To był dopiero przedsmak i zapowiedź wielkiego sukcesu Ani. Zawodniczka PKS-u Kolping w grze pojedynczej była poza zasięgiem rywalek. W finale musiała tylko postawić „kropkę nad i". Co ciekawe, w ostatnim meczu singla trafiła na swoją partnerkę deblową, Mariię Girleę. - To było dziwne spotkanie, bo mimo, że gram z Marią w deblu, to tak naprawdę nigdy nie grałyśmy przeciwko sobie. Na szczęście poradziłam sobie - cieszy się Ania.

Sukces naszej zawodniczki, z trybun w Düsseldorfie obserwował jej największy kibic - tata Krzysztof. - Musimy sobie uczciwie powiedzieć, że Ania była poza zasięgiem rywalek. Już przed turniejem była zaliczana do grona faworytek, ale to co zrobiła przy stole to był pokaz jej umiejętności i potencjału - cieszył się dumny tata.

Andro Kids Open przez wielu nazywany jest Mistrzostwami Europy Młodziczek. W tym roku, w Niemczech wystąpiło dokładnie 1211 dziewcząt i chłopców z 26 krajów.

Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(25.08.2017 | aktualizacja 01.09.2017 08:55)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65