Aktualności / wydarzenia

Oszczędnie i ekologicznie

W Urzędzie Miasta Jarosławia będą systematycznie zbierane, a następnie zgniatane odpady z papieru – taką decyzję podjął burmistrz Andrzej Wyczawski.
 

W najbliższym czasie zostanie zakupiona specjalna prasa, która będzie wykorzystana w celu zminimalizowania ilości zbędnej makulatury. Łączy się to z obniżeniem kosztów związanych z odbiorem nieczystości stałych. Zarówno niepotrzebne już czasopisma, jak i inne materiały papierowe mogą być wykorzystane jako surowiec wtórny. O sprzyjających ochronie środowiska walorach tego przedsięwzięcia nie trzeba nikogo przekonywać. Każda tona makulatury to dziesiątki uratowanych drzew.

„Jestem pewien, że wprowadzenie segregacji odpadów w Urzędzie Miasta przyczyni się do zmniejszenia wydatków i utrwali proekologiczne zachowania w życiu prywatnym i społecznym" - podkreśla burmistrz Andrzej Wyczawski.

Działania burmistrza będą przykładem dla jednostek podległych, pozostałych instytucji w mieście oraz mieszkańców, by również włączyli się do takich akcji na rzecz ochrony środowiska. W oparciu o doświadczenia innych instytucji przewiduje się, że w skali jednego miesiąca akcja taka przyniesie sześciokrotne oszczędności opłaty za wywóz śmieci. 

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(29.02.2008 | aktualizacja 03.03.2008 14:41)
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65