Aktualności / wydarzenia

Lato na sportowo

Na zakończenie letniego wypoczynku można było wykazać się sportowo w dwóch turniejach o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia: XXV Otwartym Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Chłopców oraz Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn.

22 sierpnia br. na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 został rozegrany XXV Otwarty Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 3 zespoły, które rozegrały 40-minutowe spotkania systemem rozgrywek „każdy z każdym". Młodzi piłkarze od pierwszych minut wykazywali się wolą walki oraz umiejętnościami sportowymi, a przyjazna atmosfera na boisku udzielała się również wszystkim dopingującym drużyny.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
(roczniki: 2005-2006)

1 miejsce - KARTOFLISKA
2 miejsce - KOKO-DŻAMBO
3 miejsce - DESPERADOS

Nagrody indywidualne otrzymali: Mateusz Tarnowski - najlepszy bramkarz turnieju, Patryk Kiełt - najlepszy zawodnik turnieju.

Najlepszym zespołom Jacek Stalski - dyrektor MOSiR wręczył puchary, medale i sprzęt sportowy ufundowany przez Burmistrza Miasta Jarosławia, a wyróżnieni zawodnicy  otrzymali plecaki i statuetki. Wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za zaangażowanie i walkę fair play oraz zapraszamy na kolejną edycję za rok.
Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jarosławiu.

 

Z kolei 24 sierpnia br.  nad Zalewem GOWiR w Radawie zmierzyły się siatkarskie zespoły w Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Pogoda dopisała, a zawodnicy zatroszczyli się o wielkie emocje rywalizując w bardzo wyrównanych pojedynkach systemem rozgrywek „każdy z każdym" z podziałem na grypy. Do zawodów przystąpiło 6 ekip męskich oraz 4 pary dziewcząt nie tylko z Jarosławia, ale również z Rzeszowa, Nowej Dęby, Przemyśla, Przeworska, Lubaczowa czy Manasterza.

Zawodnicy od pierwszych chwil rywalizacji prezentowali wysoki poziom, jednak prawdziwe emocje pojawiły się w meczach decydujących o końcowej klasyfikacji w obu kategoriach. W pierwszym półfinale, wygrywając wszystkie swoje mecze, zameldowała się para z Przemyśla - Radosław Ryzner/Marcin Sienkiewicz. Ich rywalami byli Stefan Paszko/Łukasz Gołąb z Manasterza i Zapałowa, którzy jednak nie sprostali kolejnemu wyzwaniu i ostatecznie ulegli jednym z faworytów turnieju 2:0.
W drugim półfinale, analogicznie do pierwszego, zwyciężył duet kroczący do tej pory od zwycięstwa do zwycięstwa Grzegorz Janeczko/Patryk Tomczyk (Wola Buchowska/Nowa Dęba). Po zaciętej walce 2:1 pokonali kolejnych faworytów - Daniela Pelca i Mirosława Sowę z Przeworska. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wynikiem 2:1 dla pary Stefan Paszko Łukasz Gołąb (Manasterz/Zapałów). W finale 2:0 (21-16, 21-15), triumfowała para Ryzner Radosław/Sienkiewicz Marcin (Przemyśl). Natomiast w kategorii kobiet zwyciężyła para Emila Kuźniar (Prałkowce)/Martyna Borowiec (Jarosław).


WYNIKI

Kategoria kobiet
I miejsce - Martyna Borowiec, Emilia Kuźniar (Jarosław/Prałkowce)
II miejsce - Otylia Hołowaty, Dominika Kubas z Jarosławia
III miejsce - Maja Cęcora, Aleksandra Kulikowska (Jarosław)
IV miejsce - Aleksandra Węglarz i Oliwia Tomaszewska z Jarosławia

Kategoria mężczyzn
I miejsce - Radosław Ryzner, Marcin Sienkiewicz z Przemyśla
II miejsce - Grzegorz Janeczko, Patryk Tomczyk (Wola Buchowska/ Nowa Dęba)
III miejsce - Stefan Paszko, Łukasz Gołąb Manasterz, Zapałów)
IV miejsce - Daniel Pelc, Mirosław Sowa z Przeworska
V miejsce - Michał Kata, Jakub Mach z Lubaczowa
VI miejsce - Grzegorz Węgrzynowski, Wacław Cichoń (Żeglce, Świerzawa Polska)

Po zakończonej rywalizacji najlepsze zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia. Gratulujemy finalistom, dziękujemy uczestnikom za miłą atmosferę podczas imprez oraz zapraszamy za rok.
Organizatorami byli: Urząd Miasta Jarosławia, Urząd Gminy Wiązownica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

 

Informacja: Robert Piwowar, MOSiR.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.08.2019 | aktualizacja 02.09.2019 07:39)
Fot. archiwum MOSiR
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65