Aktualności / wydarzenia

Kolping Frac podsumowuje 2019 rok

Mijający rok był bardzo udany dla Kolpinga Frac Jarosław. Zespół z Podkarpacia prowadzony przez Kamila Dziukiewicza wywalczył brązowy medal w LOTTO Superlidze, a na podium mistrzostw świata kadetów we Władysławowie stawali Anna Brzyska i Dawid Jadam. To jednak nie jedyne sukcesy graczy jarosławskiej ekipy w 2019 roku.
Slovenian Open
Turniej w Czechach
World Cadet Challenge

Po wywalczonym w 2018 roku tytule drużynowego mistrza kraju, także w 2019 roku tenisiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław stanęli na podium. Tym razem zmagania w LOTTO Superlidze podopieczni Kamila Dziukiewicza zakończyli z brązowym medalem. W półfinałach fazy play off jarosławianie ulegli późniejszemu złotemu medaliście - Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Barw Kolpinga Frac w sezonie 2018/2019 bronili: Hou Yingchao, Tomas Konecny, Kou Lei oraz Piotr Chodorski. Jeden pojedynek w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył także Słowak Jakub Zelinka.

Spore szanse na awans do fazy play off LOTTO Superligi tenisiści stołowi jarosławskiej drużyny mają także w aktualnej kampanii. Po pierwszej rundzie sezonu 2019/2020 zespół z Podkarpacia zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc tylko jedno „oczko" do Dekorglassu Działdowo i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W rundzie jesiennej podopieczni Kamila Dziukiewicza wygrali dziewięć z jedenastu pojedynków i czwarty w tabeli zespół Energa Manekin Toruń wyprzedzają aż o dziewięć punktów. Warto jednak zauważyć, że w porówaniu do poprzedniego sezonu w szeregach Kolpinga Frac doszło do kilku zmian. Do klubu przybyli Chińczycy - Cheng Jingqi i Han Qiyao oraz Daniel Górak, a odeszli Tomas Konecny, Piotr Chodorski i Hou Yingchao.

Spore sukcesy jarosławscy reprezentanci odnosili także w turniejach indywidualnych. Anna Brzyska i Dawid Jadam pod koniec października osiągnęli swoje życiowe wyniki podczas mistrzostw świata kadetów i kadetek we Władysławowie. Anna zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, a Dawid sięgnął po krążek tego samego koloru w grze mieszanej.

2019 rok to był rok Anny Brzyskiej. Oprócz medalu na World Cadet Challenge, zawodniczka Kolpinga Frac wywalczyła dwa krążki w prestiżowym Slovenia Cadet Open (brązowy w grze podwójnej i srebrny w grze pojedynczej). Świetny wynik Ani, która po raz kolejny pokazała, że jest najlepszą Polką w Europie w swojej grupie wiekowej - mówił uradowany po turnieju Kamil Dziukiewicz, menadżer klubu. Anna Brzyska stanęła także na podium Czech Open. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczyła brązowy krążek w rywalizacji drużynowej wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji narodowej.

Na krajowym podwórku zawodnicy Kolpinga Frac Jarosław także sięgali po medale. Piotr Chodorski zdobył brązowy medal podczas indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej w Gliwicach. To był bardzo dobry turniej w wykonaniu Chodorskiego. W 1. rundzie wyeliminował Tomasza Tomaszuka (Pogoń Siedlce) 4:2, a w kolejnych: mistrza Europy kadetów Macieja Kubika 4:2 oraz Jakuba Perka 4:2. Dzięki tym zwycięstwom zameldował się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. W nim spotkał się z Konradem Kulpą z Energi KTS Toruń. Panowie stworzyli świetne widowisko, ale więcej zimnej krwi zachował bardziej doświadczony Chodorski, który wygrał z turniejową „dwójką" 4:3. Popularnego „Chodora" zatrzymał dopiero dobrze znany w Jarosławiu - Patryk Zatówka, który wygrał z jarosławianinem 4:0. - Z dnia na dzień rozkręcałem się podczas tego turnieju i nabierałem wiatru w żagle. To był dobry turniej w moim wykonaniu i na pewno na długo go zapamiętam. To właśnie w Gliwicach zdobyłem swój pierwszy medal mistrzostw Polski w Gliwicach. Krążek chcę zadedykować mojej żonie i dziecku - powiedział Chodorski.

Aż trzy medale jarosławscy młodzicy wywalczyli podczas mistrzostw Polski do lat 13 w Brzegu Dolnym. Tytuł wicemistrza Polski w grze pojedynczej i mistrza Polski w grze podwójnej zdobył Dawid Jadam. W turnieju drużynowym na najwyższym stopniu podium stanęli Dawid Jadam i Szymon Brud. Medale mistrzostw Polski w 2019 roku wywalczyła także Anna Brzyska, która zajęła drugie miejsce w grze podwójnej i trzecie w grze pojedynczej na mistrzostwach Polski kadetek.

Rewelacyjnie wypadli młodzi tenisiści stołowi Kolpinga i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Turnieju Nadziei Olimpijskich. W czeskim Havlickuv Brod, Dawid Jadam sięgnął po złoty medal w singlu, a Szymon Brud stanął na najniższym stopniu podium. Ponadto wygrali także turniej drużynowy.

Ponadto tenisiści stołowi Kolpinga Frac Jarosław stawali także na podium turniejów z cyklu Grand Prix Polski i Grand Prix Podkarpacia. Drugi zespół mężczyzn z powodzeniem radzi sobie na zapleczu LOTTO Superligi. Z kolei trzecia drużyna złożona z młodych wychowanków jarosławskiego klubu jest jedną z wiodących ekip w 2. lidze podkarpacko-małopolskiej. Efektem doskonałego szkolenia młodzieży było utworzenie w Jarosławiu ośrodka Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który doskonale współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego i klubem Kolping Frac Jarosław.