Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004

Konkurs Piosenki Angielskiej - 2004 w Jarosławiu

28 kwietnia 2004r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej. Do konkursu przystąpiło 14 solistów i 3 zespoły z jarosławskich gimnazjów. Oceniało ich jury w składzie: Zofia Kolasa - instruktor MOK w Jarosławiu, Wiktor Marut - instruktor MOK w Jarosławiu, Adrianna Jakubek - nauczyciel języka angielskiego PG Nr 4, Justyna Iwanowicz nauczyciel języka angielskiego PG Nr 3 i Maciej Inglot - nauczyciel PG Nr 1. Jurorzy brali pod uwagę następujace kryteria oceny: dobór repertuaru, interpretację, poprawność wykonywania pod względem językowym oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji wokalnej.

W kategorii solistów nagrody otrzymali: I miejsce (ex aequo) - Angelika Krzyczkowska z PG Nr 1 za wykonanie piosenki: "I Need You" rep. Le Ann Rimes i Paweł Sabal z PG Nr 2 za wykonanie piosenki : " Yellow River " rep. Christie.

II miejsce (ex aequo) - Justyna Pietluch z PG Nr 4 za wykonanie piosenki: "Man! I Feel Like A Woman! " rep. Shania Twain i Magda Skrzypek z PG Nr 2 za wykonanie piosenki: "The Rose" rep. Bette Midler. III miejsce (ex aequo) - Katarzyna Słoniec za wykonanie piosenki: "Frozen " rep. Madonna, Justyna Puszka z PG Nr 3 za wykonanie piosenki "That Don�t Impress Me Much" rep. Shania Twain i Jerzy Piróg za wykonanie piosenki: "The House Of The Rising Sun" rep. The Animals. Wyróżnienia otrzymali: Marta Limowska z PG Nr 4 za wykonanie piosenki: "Gimme, Gimme, Gimme" rep. Abba i Adrian Sikora za wykonanie piosenki "Tears In Heaven" rep. Eric Clapton.

W kategorii zespołów I miejsce otrzymał duet - Dorota Przytocka i Klaudia Nykiel za wykonanie piosenki: "Yes Sir, I Can Boogie" rep. Baccara. Pozostałych miejsc nie przyznano.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora Zygmunta Jamińskiego - OWENS ILLINOIS Polska S. A .

Konkurs, który zorganizowałam we współpracy z MOK w Jarosławiu, wzbudził ogromne zainteresowanie we wszystkich jarosławskich gimnazjach. Komisja z satysfakcją stwierdziła wysoki poziom prezentowanych piosenek. Głównym celem imprezy było zachęcenie młodzieży do nauki języka angielskiego, który jest narzędziem komunikacji nie tylko w integrującej się Europie, ale na całym świecie.

Serdecznie dziękuję Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu p. Teresie Piątek oraz p. Zofii Kolasie za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu I Konkursu Piosenki Angielskiej.

Ewa Marut - Nauczyciel PG Nr 2
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65