Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003

"Turniej Miast o Złoty Kufel"
Mieszkańcy Jarosławia przyzwyczaili się już, że w sezonie letnim oprócz wakacji mają jeszcze jedną atrakcję - Turniej Miast o Złoty Kufel. Trzecia jego edycja obejmie tym razem pięć miast Jasło, Nisko, Jarosław, Sanok oraz Leżajsk. Odpadły Ropczyce, które w ubiegłorocznych potyczkach zajęły ostatnie, szóste miejsce. Pierwsza impreza III Turnieju Miast o Złoty Kufel odbędzie się 28 czerwca w Jaśle, a ostatnia - wielki finał - 30 sierpnia w Sanoku.

W poprzednich sezonach konkurencje, w których mierzyli się reprezentanci miast, wiązały się z historią poszczególnych regionów oraz z bogactwami i przemysłem, w jakie obfitują.

Charakter tegorocznego cyklu nawiązywał będzie do najbardziej popularnej dyscypliny sportu w danym mieście i jego okolicach - w Sanoku - sporty zimowe, w Nisku - gry zespołowe, w Leżajsku - piłka nożna, w Jarosławiu - lekka atletyka, w Jaśle - sporty wodne.

"Turniej Miast o Złoty Kufel" to nie tylko coś dla oka, ale i ucha. Po turniejowych emocjach, wieczorem na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki. Zobaczymy m.in. Perfect, De Mono, T. LOVE, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, KSU, Wańka Wstańka, Golden Life, Kowalski, Patrycja Markowska. Całość zakończy wielki pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie również gości specjalnych - znanych sportowców.

"Turniej Miast o Złoty Kufel" poprowadzi doskonale znany sprawozdawca sportowy Dariusz Szpakowski oraz DJ Radia Leliwa Piotr Pyrkosz.

Patronat medialny nad imprezami objęły "Super Nowości" oraz "Radio Leliwa" i "Radio Bieszczady". Sponsorem imprezy są Browary Leżajsk.

Terminy i lokalizacje kolejnych turniejów: 28 czerwca - Jasło, 5 lipca - Nisko, 19 lipca - Jarosław, 26 lipca - Leżajsk, 30 sierpnia - Sanok.

Zgłoszenia osób chętnych do udziału w rozgrywkach przyjmuje Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65