Nasze wydawnictwa

kwiecień-maj, nr 4-5 (174-175) / 2007

Santo subito

Druga rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II na nowo zgromadziła na modlitwie i refleksji cały świat. W każdym niemal zakątku zanoszone były modlitwy. Popłynęła niejedna łza wzruszenia.

W Jarosławiu, 2 kwietnia 2007 r., podczas sesji radni minutą ciszy uczcili Honorowego Obywatela Miasta.

Złożono kwiaty pod tablicami w Sali Narad i na budynku Ratusza. Przez cały dzień stawiano znicze i lampiony w miejscach poświęconych Janowi Pawłowi II.

W godzinach wieczornych ulicami miasta przeszli wierni rozważając Drogę Krzyżową. Reprezentanci wszystkich stanów, zawodów i parafii nieśli krzyż, prowadzili rozważania i śpiew.

Dokładnie o godz. 21.37 - w godzinie śmierci Ojca św. - wierni zatrzymali się przed bramą b. opactwa ss. Benedyktynek. Przyniesione znicze zostały umieszczone przy krzyżu ozdobionym wizerunkiem Najwybitniejszego z Polaków.

W dniach 1 i 2 kwietnia br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu wystawiono spektakl poświęcony Wielkiemu Papieżowi. W programie zatytułowanym "Zostań z nami Ojcze Święty" wystąpili soliści Miejskiego Ośrodka Kultury przygotowani przez Wiktora Maruta, zespoły taneczne UFO, Fleksiki i Fleks przygotowane przez Izabelę Marciniszyn. Scenografię do spektaklu przygotował Paweł Sroka, a reżyserią widowiska zajął się Wiktor Marut. Program składał się z utworów muzycznych przeplatanych deklamacją i układami choreograficznymi w wykonaniu zespołów tanecznych.

Również przez dwa dni (1 i 2 kwietnia br.) uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w ciekawy, chwilami nawet zabawny sposób wspominali Wielkiego Rodaka. Mottem wieczoru słowno - poetyckiego był wiersz zmarłego niedawno poety ks. Jana Twarowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". "Zatrzymaj się na chwilę, to przemijanie ma sens" - zachęcali gimnazjaliści. Dyrektor Anna Chuchla zapewniła, że rocznica śmierci Papieża na stałe wpisała się w kalendarz Szkoły. Program przygotowali nauczyciele: Magdalena Makowska, Waldemar Wałecki, o. Rafał Rudnicki, zaś dekorację opracowała Beata Czerwińska.

Wydarzeniem muzyczno - religijnym, który wkomponowany został w obchody 2. rocznicy śmierci Jana Pawła II i modlitw o jego beatyfikację był koncert STABAT MATER w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

Wcześniej w Publicznym Gimnazjum Nr 1 zorganizowana została wystawa filatelistyczna, o której mogą Państwo przeczytać na stronie http://www.jaroslaw.pl/cms_news/index.php?id_msg_pk= 658.

Zamknięciem refleksji na okolicznośc drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II była projekcja w kinie MOK - IKAR "Tryptyku Rzymskiego".

red.
Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65