Nasze wydawnictwa

styczeń, nr 1 (73) / 1999

Strona 14
Tytuły filmów video o tematyce prorodzinnej

W związku z licznymi pytaniami o alternatywne lektury dla dzieci i młodzieży zamieszczamy wykaz filmów, które wypożyczyć można w księgarni im. św. Maksymiliana przy par. NMP Królowej Polski w Jarosławiu, ul. 3-go Maja. Kasety są własnością Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i mogą być wypożyczane przez członków lub sympatyków SRK. Wypożyczenie jest nieodpłatne. Pobierany jest zastaw w postaci dokumentu tożsamości lub kaucja w wysokości 20 zł.

Księgarnia czynna jest w dni robocze w godz. 900 - 1700.

* 001 "Bez alibi" - film 30 minutowy ukazujący pracę młodej reporterki telewizyjnej pracującej nad tematem, który budzi kontrowersje - aborcja. Dziennikarka spotyka się z lekarzami ginekologami, zbiera dane statystyczne dotyczące aborcji...

* 002 "Dziewczyna z przedmieścia" - film 30 minutowy przedstawiający historię dziewczyny z małego amerykańskiego miasteczka, która będąc uczennicą szkoły średniej zakochała się w swoim chłopcu i zaszła w ciążę. Nie otrzymując wsparcia od niego i ze strony rodziny zaczyna rozważać możliwość aborcji...

* 003 "Lepsze roziązanie" - film 30 minutowy prezentujący kilka trudnych sytuacji życiowych osób, które zdaniem wielu, mogłyby usprawiedliwiać decyzję na wykonanie aborcji. Film pokazuje wywiad z najinteligentniejszym chłopcem świata...

* 004 "Metoda Bilingsa" oraz 006 "Miłosć i płodność" - filmy ukazujące naukowe uzsadnienia celowości naturalnych metod planowania rodziny. Światowa Organizacja Zdrowa określiła skuteczność Metody Owulacji na poziomie 98,9%.

* 005 "Widziane z ukrycia" - film 45 minutowy pokazujący fascynujące obrazy z najwcześniejszych faz rozwoju dziecka w okresie przedurodzeniowym. Widzimy dziecko, które staje na głowie, ssie palec, pokazuje język, ziewa, skacze - to wszystko jeszcze na długo przed urodzeniem. cdn.

* 007 "Dlaczego czekać" - film, którego bohaterem jest Josh Mc Dowell (doktor prawa, teologii i historii) ukazuje zderzenie dwóch potrzeb: czułości u dziewcząt i popędu u chłopców oraz zachęca do czystości przedmałżeńskiej.

* 008 "Sex teraz czy później" - cztery 35-minutowe wykłady dla uczniów szkół średnich prowadzone przez Josha Mc Dowella.

* 009 "Czystość w aspekcie wychowawczym" - o. Karol Meissner (lekarz medycyny, wychowawca i teolog) wyjaśnia zagadnienia związane z wychowaniem i terapią konfliktów małżeńskich.

* 010 "Saga Życia" - trzyczęściowy film ukazujący rozwój embrionalny człowieka, rzeczywistość mikroskopijnych zwierząt i wirusa HIV atakującego bezbronną komórkę.

* 011 "Niemy krzyk" - wstrząsająca opowieść dra Bernarda Nathansona, lekarza wykonującego aborcję przez wiele lat. Przed emisją należy dokładniej zapoznać się z treścią filmu.

* 014 "Pielęgnacja niemowląt" seria 7 filmów o rozwoju człowieka i jego potrzebach.

* 015 "Encyklopedia macierzyństwa" - 5 kaset video o planowaniu poczęć, przebiegu ciąży, opiece i wychowaniu dzieci.

 

OGŁOSZENIA

Miejski Ośrodek Kultury

zaprasza:

* 16-17.01 - na IV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek,

* 17.01 - na widowisko "Kolendziołki" oparte na pastorałkach Tytusa Czyżewskiego w wyk. aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa (godz. 1800),

* 20.01 - na bajkę dla dzieci pn. "Złote trzewiczki" w wyk. aktorów Teatru Lalki i Aktora "Kacperek" z Rzeszowa (godz. 900 i 1100),

* 20.01 - na spotkanie Towarzystwa Literackiego (godz. 1300),

* 20.01 - na spotkanie z Henrykiem Grymuzą z cyklu "Moje pasje" - (godz. 1800),

* 21.01 - na spektakle: "Pragmatyści" wg S.I. Witkiewicza i "Żona modna" wg I. Krasickiego w wykonaniu Grupy Teatralnej "Ikar" z MOK.

 

WYSTAWY:

* 7-17.01 - prace plastyczne uczniów szkół podstawowych (MOK - holl I piętro).

* 20.01-15.02 - "Jarosław zimą" prace plastyczne uczniów Szkoły Podst. Nr 5 (MOK - holl I piętro).

* 10-29.01 - "Chorwacja - krajobraz po bitwie?" - fotografia Artura Zaremby (Galeria, Rynek 6).

 

Kawiarnia parafialna

przy Klasztorze OO. Dominikanów

oraz Czesław Dziaduś

zapraszają do zwiedzania wystawy fotografii

"Świątynie jarosławskie"

codziennie oprócz piątków w godz. 1400 - 2000.

 

 

Z kart historii jarosławskiego sportu (cd. ze str. 9)

60 lat Jarosławskiego Klubu Sportowego

Przedstawione w ogólnym zarysie dzieje zasłużonego Jubilata nie zawierają oczywiście wszystkich ważnych wydarzeń oraz nazwisk wielu zasłużonych osób tworzących przez lata historię i wizerunek Klubu. Na szczegółowe oceny i podsumowania przyjdzie jednak czas podczas obchodów jubileuszowych, zainaugurowanych 12 grudnia ubiegłego roku uroczystą Mszą świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej i "spotkaniem pokoleń" w Miejskim Ośrodku Kultury, w którym uczestniczyli m.in.: Senator RP p. Andrzej T. Mazurkiewicz oraz Burmistrzowie: p. Robert Wiśniewski i p. Zbigniew Piskorz. Już to pierwsze, przebiegające w miłej atmosferze spotkanie, było okazją do krótkiej prezentacji osiągnięć Klubu i wręczenia indywidualnych odznaczeń. Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: Romuald Czogała, Andrzej Linn, Stanisław Rokosz i Marek Strenczak. Srebrny medal Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej otrzymał Cezary Aftowicz. Ponadto wręczono złote i srebrne odznaki Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz honorowe odznaki Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Rozdzielono też licznie złote i srebrne odznaki klubowe przygotowane specjalnie na jubileusz.

Dziękuję Panu Wacławowi Kramarzowi za pomoc w opracowaniu części poświęconej piłce ręcznej.

 

Copyright © 2014 Urząd Miasta Jarosławia, ul. Rynek 1, 37-500 Jarosław
Tel.: +48 16 624 87 00, faks: +48 16 624 87 65