Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2019 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

JOKiS: Zaduszki Teatralne, 8 listopada 2019 r.

Zapraszamy serdecznie na spektakl "Odkąd zniknęła" oraz wspomnienie Izabeli Melińskiej założycielki jarosławskiego Teatru Lalki i Aktora Kacperek (obecnie Teatr Maska w Rzeszowie). To niebywała okazja aby poznać aktorów pracujących z Panią Izabelą i wysłuchać anegdot, wspomnień z nią związanych. Dużym wydarzeniem będzie też monodram w wykonaniu Edwarda Kotłowskiego.

godz. 18.30 - "Odkąd zniknęła" bilet: 15 zł.

godz. 19.30 - Wspomnienie Izabeli Melińskiej, wstęp wolny

Edward Kotłowski od 50 lat jest związany z Teatrem Dramatycznym im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli. Klasyczny poemat Juliusza Słowackiego "W Szwajcarii", wyreżyserowany przez Anetę Adamską, stał się pretekstem do głębokiej refleksji nad utraconą młodzieńczą miłością, pamięcią i przemijaniem. Ale nie ma w nim smutku i goryczy, jest pogodzenie się z losem i ta nadzieja, wiosna w sercu, która towarzyszy nam do końca życia, pod warunkiem, że potrafimy je w sobie pielęgnować.Pracę nad tekstem "W Szwajcarii" Edward Kotłowski rozpoczął ponad 40 lat temu. Mimo wielu prób i ciekawych pomysłów na inscenizację poematu nie doszło jednak do wystawienia utworu na scenie. Dopiero teraz, jako 80-letni człowiek, słowami poezji wyznaje widzom prawdę o swoich niezrealizowanych marzeniach. Poemat Juliusza Słowackiego zestawiony z osobistymi przeżyciami aktora zaskakuje dynamiką, aktualnością i szczerością wypowiedzi.

Nagrody:
I Nagroda na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z monodramem "Złota Podkowa Pegaza" Suwałki 2015
Grand Prix na IX Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów "42-200 Monodram", Częstochowa 2016
II Nagroda na festiwalu "Garnizonowa jesień z monodramem z historia w tle" Warszawa 2017
Nagroda dla Edwarda Kotłowskiego "za uwiedzenie widza szlachetnym brzmieniem słowa poetyckiego" na XIII Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie 2017
Wyróżnienie na II Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych "Relacje" Stalowa Wola 2017

Marzena Stęc
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
(08.11.2019 | aktualizacja 21.10.2019 11:10)