Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(08.07.2017)
Seanse „pod chmurką”, to jedna z wielu ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu w wakacyjne miesiące, oferowana przez Centrum Kultury i Promocji w ramach Kulturalnego Lata w Mieście. „Kino pod gwiazdami” ruszyło 7 lipca, a pierwszym seansem był amerykański thriller „Siedem"z 1995 r. w reżyserii Davida Finchera. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 21.00. Polecamy!
(06.07.2017)
W każdą wakacyjną niedzielę, popołudniami (godz. 15.00) sprzed kamienicy Attavantich wyruszają spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem. Znających doskonale zakątki miasta zaskoczą z pewnością przygotowane ciekawostki, a podążających po raz pierwszy czterema szlakami zachęcą do częstszych spacerów. 9 lipca można zwiedzić miasto z Anną Ostrogską. Tym samym szlakiem, od jezuitów do benedyktynek podążymy też 6 sierpnia. Śladami sławnych jarosławian przejdziemy 16 lipca i 13 sierpnia. Na wspólne spacery z Wilhelmem Orsettim zapraszamy 23 lipca i 20 sierpnia, zaś do wędrówki szlakiem dziedzictwa pokoszarowego zachęcamy 30 lipca i 27 sierpnia. O wszystkich ciekawostkach i zagadkach będzie można porozmawiać w ramach odbywających się po spacerkach klubów dyskusyjnych.
(06.07.2017)
Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje czy przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, a od ubiegłego roku zmianie uległa formuła jej przyznawania. Po raz pierwszy w scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich. Podobnie będzie i tym razem. Do 4 sierpnia br. można zgłaszać kandydatury. Serdecznie zapraszamy!
(06.07.2017)
Skwer Kultury, Letnie muzykowanie, W magicznym świecie teatru, Wokół książki, Kreatywnie-warsztatowo, Roztańczony skwer, Kino pod gwiazdami, Niedzielne spacerki po Jarosławiu - ruszyło Kulturalne Lato w Mieście Jarosław 2017! Lipiec i sierpień będą bogate w różnorodną ofertę kulturalną. Warto być z nami!
(26.07.2017)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu informuje, że od 1 sierpnia br. będzie przyjmował wnioski dotyczące świadczeń na nowy okres 2017/2018.
(26.07.2017)
W tym roku po raz drugi Urząd Miasta Jarosławia wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje półkolonie dla dzieci zamieszkałych w Jarosławiu i uczęszczających do jarosławskich szkół podstawowych. Zaplanowane zostały cztery pięciodniowe turnusy z mnóstwem atrakcji i zajęć dla dzieci oraz wycieczki. 21 lipca br. zakończył się I turnus.
(26.07.2017)
Serdecznie zapraszamy miłośników motoryzacji w niedzielę (30.07) na jarosławski rynek, gdzie odbędzie się charytatywny Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych „Drynda 2017”.
(25.07.2017)
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Jarosławiu uruchomiło projekt pn. "Mieszkanie wspierane w Jarosławiu". Skierowany jest do osób, które posiadają znaczny stopnień niepełnosprawności, znaczną lub głęboką niepełnosprawność intelektualną, zamieszkują teren powiatu jarosławskiego lub przeworskiego i są wieku powyżej 18 roku życia. W piątek, 21 lipca, z okazji uruchomienia mieszkania zorganizowano piknik rodzinny, w którym wziął udział m.in. burmistrz Waldemar Paluch.
(25.07.2017)
31 lipca br. (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia odbędzie się LI nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarosławia.
(20.07.2017)
W środę, 19 lipca, w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich przy ul. Kraszewskiego 39, rady dzielnic nr I i VI zorganizowały spotkanie z udziałem burmistrza Waldemara Palucha, w sprawie remontu ul. Kraszewskiego i ul. Pełkińskiej oraz zagospodarowania Bulwarów nad Sanem. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z koncepcjami zarówno remontu obu ważnych ulic miejskich, jak i pomysłami na uatrakcyjnienie nabrzeża rzeki. Nie zabrakło dyskusji np. na temat zlokalizowania ewentualnych miejsc parkingowych przy ulicy Kraszewskiego, czy wycinki drzew związanej z realizacją inwestycji drogowej. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali do wypełnienia formularz konsultacyjny, zawierający pytania dotyczące obu planowanych przedsięwzięć. Można było anonimowo wyrazić głos poparcia, bądź sprzeciwu wobec propozycji przedstawionej przez burmistrza i przedstawicieli Urzędu Miasta Jarosławia.
(19.07.2017)
Pogotowie Czystości rozpoczęło działalność na terenie miasta w 2015 roku. Okazało się skutecznym i docenionym przez mieszkańców pomysłem na wsparcie działań związanych z utrzymaniem czystości w Jarosławiu. Przy okazji ciekawego materiału wyemitowanego 18 lipca w Aktualnościach TVP3 Rzeszów przypominamy, że każdy mieszkaniec przez całą dobę, telefonicznie może zgłaszać potrzebę interwencji „Pogotowia”.
(18.07.2017)
W poniedziałek, 17 lipca br. nowy imponujący plac zabaw oficjalnie otworzył burmistrz Waldemar Paluch wraz z przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu Mariuszem Mitusiem. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, na najważniejszych gości imprezy - najmłodszych mieszkańców miasta, czekały liczne atrakcje, konkursy i zabawy z nagrodami. Specjalnie dla dzieci Miejski Ośrodek Kultury przygotował strefę artystyczną (ceramiczną, malowania), malowania buziek, kuglarzy, sportową czy gry w bule. Wydarzenie było okazją do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, czemu służył cieszący się dużą popularnością punkt informacyjny programu "Bezpieczny Jarosław".
(17.07.2017)
W niedzielne popołudnie 16 lipca br. na jarosławskim rynku odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej.
(14.07.2017)
14 lipca br. swoje święto obchodziła jarosławska Policja. Awanse i okolicznościowe wyróżnienia z tej okazji policjantom i zaproszonym gościom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta oraz Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa.
(14.07.2017)
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. została laureatem prestiżowej nagrody "Orła" przyznawanej przez tygodnik "Wprost" firmom, samorządom, wybitnym osobowościom - reprezentantom społeczności lokalnych, za szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 31]
Archiwum