Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(24.05.2018)
Zbliża się święto wszystkich dzieci. W tym roku burmistrz miasta Waldemar Paluch zaprasza na jarosławski rynek 3 czerwca. Od godz. 13.00 będzie czekało mnóstwo atrakcji - gry, zabawy, konkursy, występy, pokaz robotyki, wspólne czytanie wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa", Turniej Gigant Piłkarzyki, czy akcja ekologiczna „Czysty Jarosław”. Świętowanie Dnia Dziecka w naszym mieście rozpoczynamy już 27 maja. Małych fanów wędkowania zachęcamy z rodzicami do spędzenia niedzielnego przedpołudnia nad akwenem Babionka, zaś w sobotnie popołudnie 2 czerwca emocji na pewno nie zabraknie podczas Biegu Malucha.
(16.05.2018)
W dawnym budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 przy ul. Kraszewskiego 1 od września planowane jest otwarcie publicznego przedszkola. Od stycznia funkcjonuje tutaj pierwszy Miejski Żłobek Radosny Zakątek.
(25.05.2018)
Obywatelska Rada Kultury ORKA zaprasza wszystkich miłośników zwierząt w najbliższą niedzielę (27 maja) na pierwszą w naszym mieście Paradę Psów. Początek o godz. 10.30 na jarosławskim rynku. Wydarzenie plenerowe będzie również protestem przeciwko krzywdzeniu zwierząt. W programie m.in. konkursy, pogadanki, prezentacja umiejętności psa policyjnego oraz promocja bezpłatnej akcji znakowania psów. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Jarosławia.
(25.05.2018)
25 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi obchodziła swoje święto. Uroczystościom w kościele towarzyszyła akademia szkolna z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów oraz wręczenie nagród laureatom konkursów.
(25.05.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza przedsiębiorców 30 maja o godz. 18.00 do Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu na bezpłatne szkolenie z zakresu zmienionych z dniem dzisiejszym przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).
(25.05.2018)
Panu Januszowi Maternie - pracownikowi Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci MAMY składa Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta.
(25.05.2018)
Profesor Mieczysław Gębarowicz (1893-1984) - wybitny uczony i badacz, człowiek niebywale skromny, który w społeczeństwie zniewolonym pozostał niezależny i całym sercem oddany Polsce. Obecnie w Jarosławiu obchodzimy rok właśnie jego imienia, ustanowiony przez Radę Miasta Jarosławia 26 lutego.
(25.05.2018)
W maju każdego roku Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu organizuje w Heluszu koło Jarosławia międzynarodowy piknik charytatywny pod hasłem „Z bliźnim na majówkę”. Piknik integracyjny ma już kilkuletnią tradycję. Gośćmi honorowymi tych spotkań są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Opieki Społecznej i dzieci ze świetlic charytatywnych, natomiast gośćmi specjalnymi dyplomaci i inni reprezentanci z zaproszonych krajów, parlamentarzyści, władze państwowe i samorządowe. Najbliższy piknik już jutro, 26 maja w dniu wszyskich Mam!
(25.05.2018)
25 maja 2018 roku we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z 2016 r., Nr 119, poz. 1) - RODO, ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Od tego momentu wszystkie podmioty prywatne i publiczne, które przetwarzają dane osobowe zostaną objęte zastosowaniem RODO.
(24.05.2018)
Mimo, że rok szkolny jeszcze się nie zakończył, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Baśki Puzon dzieli się sukcesami katechetycznymi uczniów.
(24.05.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału w III Otwartych Mistrzostwach Jarosławia w Pływaniu, które odbędą się 1 czerwca 2018 r. na krytej pływalni MOSiR. X Tydzień Sportu dla Wszystkich, jest doskonałym wydarzeniem, podczas którego dzieci i młodzież aktywnie spędzą czas oraz sprawdzą swoje umiejętności pływackie.
(24.05.2018)
Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica aktywnie przyłączyła się do kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Wczoraj (23.05) na terenie placówki trzecioklasiści wszystkich szkół podstawowych mogli wspólnie spędzić czas, wziąć udział w zabawach i konkursach. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda, było radośnie i prozdrowotnie jak przystało na imprezę pod hasłem „ Z uśmiechem po zdrowie”.
(24.05.2018)
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu jest partnerem naukowym Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza. 16 maja br. została podpisana umowa o współpracy. To ciekawa inicjatywa w środowisku lokalnym.
(24.05.2018)
W najbliższą sobotę (26 maja) zapraszamy do hali sportowej MOSiR na Galę MMA. Początek „bitwy o San" o godz. 18.00. Impreza znalazła się wśród 19 projektów, wybranych przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018. Za organizacją wydarzenia zagłosowało 528 osób, co uplasowało projekt na piątym miejscu w kategorii do 10 tys. zł, spośród jedenastu innych inicjatyw.
(23.05.2018)
22 maja jarosławska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej świętowała Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia resortowe, pamiątkowe medale oraz przyznane awanse zawodowe. Podczas uroczystości burmistrza miasta Waldemara Palucha reprezentował Wiesław Pirożek. Zastępca burmistrza podziękował za wspólne działania oraz złożył Komendantowi i wszystkim strażakom najlepsze życzenia. W gronie najważniejszych uczestników apelu znalazła się uczennica SP nr 1 Nikola Kamińska razem z rodzicami. Mała bohaterka, która uratowała życie swojej mamie w styczniu br. otrzymała gratulacje od burmistrza miasta, a we wtorek jej postawa została doceniona przez Komendanta Głównego PSP.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 46]
Archiwum