Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(23.01.2015)
Zaczynamy XXV Plebiscyt na Najlepszego - Najpopularniejszego Sportowca i Trenera - Wychowawcę Młodzieży Miasta Jarosławia w 2014 roku.
(22.01.2015)
Jeszcze właściwie tylko tydzień nauki i przerwa semestralna przed uczniami... Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalno-sportową przygotowaną dla dzieci i młodzieży w naszym mieście.
(30.01.2015)
Przypominamy wszystkim kierowcom, że na Rynku obowiązuje strefa ograniczonego postoju oraz miejsca objęte znakami zakazu zatrzymywania się. Informują o niej znaki (B-39) umieszczone przy wjazdach na Rynek, od strony ulic: Opolskiej, Przemyskiej i Świętojańskiej i B-36 przy określonych ulicach.
(30.01.2015)
31 stycznia br. przypada 65. rocznica śmierci kpt. Władysława Koby – jarosławianina, oficera WP, żołnierza ZWZ-AK, ostatniego prezesa Zrzeszenia WiN Okręgu Rzeszów. Jutro w bazylice oo. Dominikanów odbędzie się Msza św. w intencji Kapitana, zostanie przypomniany jego życiorys, a pod pomnikiem przybyłe delegacje złożą kwiaty.
(29.01.2015)
Od poniedziałku 2 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z naszego województwa. Burmistrz Waldemar Paluch zorganizował spotkanie ze służbami mundurowymi oraz przedstawicielami instytucji w celu omówienia i podsumowania przygotowań do przerwy semestralnej.
(29.01.2015)
Rada Miasta Jarosławia uchwaliła budżet na 2015 rok. Po stronie dochodów zapisano kwotę ponad 108 mln zł, natomiast wydatki zaplanowano na poziomie 106 mln zł. Nadwyżka budżetowa wyniesie dokładnie 1 mln 493 tys. 52 zł.
(29.01.2015)
Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch spotkał się z władzami miasta Nysy w sprawie przygotowania umowy o współpracy między obydwoma samorządami.
(29.01.2015)
Informujemy, że jutro 30 stycznia br. w jarosławskim Kinie IKAR zostały odwołane dwa seanse filmowe o godz. 14.00 i 16.00. Za utrudnienia przepraszamy!
(29.01.2015)
Na Podkarpaciu dobiegają końca kilkudniowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzisiaj odbywają się w Kolbuszowej i Lubaczowie, wczoraj miały miejsce w Jarosławiu. Nasze miasto już po raz czwarty włączyło się w uroczystości upamiętniające Ofiary nazistowskiej zbrodni. Nazwiska zamordowanych osób z regionu, zarówno Polaków i Żydów, zostały odczytane w kościele pw. śś. Mikołaja i Stanisława bpa, a uczestnicy obchodów zapalili znicze w symbolicznym miejscu kaźni, przy murach jarosławskiego Opactwa.
(29.01.2015)
6 lutego 2015 r. jarosławskie Muzeum - Kamienica Orsettich zaprasza na fotograficzną opowieść o przedwojennej arystokracji i ziemiaństwie. Będziemy mogli poznać fascynującą historię życia Adama i Jadwigi Czartoryskich widzianą oczami ich wnuczki Barbary Caillot-Dubus. Z kolei w atrium klasztoru oo. Dominikanów odbędzie się spotkanie poświęcone życiu i pasji bł. Michała Czartoryskiego – brata Adama, patrona naszego miasta. Wszystko w ramach projektu: „Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia”.
(29.01.2015)
Burmistrz Miasta Jarosławia informuje o przystąpieniu do tworzenia listy osób ubiegających się o dofinansowanie w 2015 r. zadań związanych z usuwaniem azbestu na terenie miasta Jarosławia. Dofinansowanie realizowane będzie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, a jego wysokość zależeć będzie od przyznania Gminie Miejskiej Jarosław dotacji.
(28.01.2015)
W najbliższą sobotę żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM może zaparkować w Jarosławiu. Jesteśmy wśród 6 miast, na które można głosować w realizowanych co tydzień audycjach „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Reporterzy odkrywają piękno polskich miast, opowiadają o historii, zabytkach, czy lokalnych ciekawostkach. Głosowanie trwa do jutra 29 stycznia, do godz. 12.00. Zapraszamy!
(28.01.2015)
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą o pilne oddawanie krwi grupy A RhD(+) i A RhD(-).
(28.01.2015)
Jarosław dołącza do ogólnopolskiej akcji upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację Biegu Tropem Wilczym. 1 marca o godz. 12.00 w kilkudziesięciu miastach Polski wystartują Polacy, aby w symboliczny sposób oddać hołd polskim żołnierzom podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Akcja jest także świetną lekcją patriotyzmu i historii, bo do biegu zapraszamy całe rodziny, młodzież - nie tylko wytrawnych biegaczy.
(28.01.2015)
Serdecznie zapraszamy młodzież starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do XIV już edycji konkursu „Zlot Gwiaździsty Śladami Przeszłości”. Od lat organizatorem Zlotu jest Burmistrz Miasta - Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 39]
Archiwum
  • KRÓLOWA ŚNIEGU 2 - 3D
    31 Stycznia
    godzina: 14.00
  • Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii - 3D
    31 Stycznia
    godzina: 16.00