Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(30.06.2016)
Burmistrz Waldemar Paluch zaprasza do spędzenia najbliższego weekendu na jarosławskim rynku. Już jutro rozpoczynamy trzydniowe święto naszego Miasta. Od 1 do 3 lipca podczas Dni Jarosławia czeka mnóstwo atrakcji m.in. koncerty, zabawy dla dzieci, warsztaty gry na bębnach oraz gratka dla miłośników biegania - Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację EYOC'2016.
(28.06.2016)
Przed Dniami Jarosławia w naszym mieście rozpoczyna się międzynarodowe wydarzenie sportowe - Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację - EYOC'2016 oraz XXXIV Międzynarodowe Zawody Grand Prix Polonia. Od 30 czerwca br. będziemy gościć blisko 470 zawodników i trenerów z 33 krajów europejskich oraz z Australii. Oficjalne otwarcie Mistrzostw odbędzie się już w piątek (1 lipca) o godz. 18.30 na rynku, a zakończenie z biegiem sprinterskich w niedzielę (3 lipca). Burmistrz Miasta Waldemar Paluch zachęca mieszkańców do serdecznego przyjęcia międzynarodowych gości, zaprasza również do kibicowania biegaczom.
(23.06.2016)
Wielkimi krokami zbliżają się Dni Jarosławia – impreza plenerowa, która rozpocznie wakacyjne miesiące. W pierwszy weekend lipca (1-3.07) do wspólnego świętowania na rynku zaprasza Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch. Wśród wielu atrakcji zaplanowano m.in. warsztaty gry na bębnach, akcję zumba, pokaz ognia, otwarcie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację oraz 34. Zawodów Grand Prix Polonia. Dla najmłodszych będzie wesołe miasteczko i dużo dobrej zabawy z animatorami. W tym roku przed jarosławską publicznością wystąpią gwiazdy wieczoru BEDNAREK oraz zespół ZAKOPOWER.
(22.06.2016)
Urząd Miasta Jarosławia przygotował interaktywną grę dla najmłodszych dotyczącą zasad segregacji odpadów. Została dostosowana do naszego miasta oraz, co bardzo ważne, do obowiązującego w Jarosławiu systemu. Jej atutem jest znana postać Misia Bu, bohatera wielu gier Buliba.pl, który razem z parą przyjaciół Kasią i Szymusiem uczy jak prawidłowo segregować ponad 70 różnego rodzaju śmieci. Zapraszamy dzieci do zabawy!
(01.07.2016)
W czwartek 30 czerwca odbyły się dwie nadzwyczajne sesje Rady Miasta Jarosławia.
(01.07.2016)
Dzisiaj, 1 lipca br. ruszyły zapisy do jubileuszowego biegu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, który planowany jest we wrześniu podczas VI Jarmarku Benedyktyńskiego. Do wspólnego przebiegnięcia symbolicznego dystansu 1050 metrów zachęca organizator - Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke oraz Burmistrz Miasta Jarosławia, który wydarzenie objął honorowym patronatem.
(01.07.2016)
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2015/2016 dziewczęta trenujące piłkę siatkową z Publicznego Gimnazjum Nr 4 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich w Jarosławiu wzięły udział w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Halowych Grach Zespołowych w Kołobrzegu.
(01.07.2016)
W związku z organizacją Dni Jarosławia, od 1 do 3 lipca br. rynek całkowicie został wyłączony z ruchu samochodowego. Obowiązuje też regulamin Imprezy oraz Regulamin Terenu Imprezy. Szczegóły znajdują się w załączniku. Za utrudnienia przepraszamy.
(30.06.2016)
Badania słuchu, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można wykonać co miesiąc, podczas akcji „Ulica zdrowia”. W najbliższy wtorek, 5 lipca kolejny termin, zapraszamy od godz. 9.00. Przez ostatnie trzy miesiące przebadało się już ponad tysiąc osób, a blisko 60 oddało krew w mobilnym punkcie poboru na rynku.
(30.06.2016)
Mimo zakończenia rozgrywek ligowych przerwy nie mają młodzi piłkarze JKS 1909 Jarosław. W najbliższą niedzielę (3 lipca br.) na miejskim stadionie przy ul. Bandurskiego wezmą udział w I Mistrzostwach Podkarpacia w Piłkę Nożną Chłopców U-9 (rocznik 2007) o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Początek zawodów o godz. 9.00.
(30.06.2016)
Podczas tegorocznych Dni Jarosławia na miłośników kwiatów czeka niespodzianka. W sobotnie przedpołudnie (2 lipca) na rynku pojawi się blisko 400 sadzonek kwiatów, z których będzie można stworzyć bezpłatnie własne kompozycje i upiększyć nimi swój ogród, balkon czy taras. Wszystko w ramach akcji „Polska w kwiatach”.
(30.06.2016)
Zapraszamy serdecznie dzieci, które ukończyły I,II i III klasę szkoły podstawowej do wzięcia udziału w półkolonii, którą w tym roku organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Zaplanowaliśmy trzy pięciodniowe turnusy w godzinach 8.30-15.30. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji i zajęć dla dzieci, oczywiście nie zapominając o wycieczkach.
(29.06.2016)
Gmach dawnego Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” przy placu Adama Mickiewicza 6 jest ozdobą Jarosławia od 115 lat. Obecnie to siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury. W jubileuszowym roku na stronie internetowej instytucji publikowane są ciekawe artykuły przypominające bogatą historię.
(29.06.2016)
Zachęcamy do pobrania elektronicznej wersji kolejnego Informatora Kulturalnego, w którym znajdą Państwo najważniejsze wydarzenia oraz imprezy odbywające się w Jarosławiu od lipca do września br. Sezon turystyczny w pełni, czeka nas wiele wydarzeń kulturalnych, ciekawych form spędzenia letnich dni, dlatego podręczny przewodnik po wydarzeniach na pewno będzie praktyczną pomocą.
(29.06.2016)
Po pięciu dniach bindugi w Jarosławiu, flisacy z Bractwa pw. św. Barbary 28 czerwca rozpoczęli flis szlakiem „Błękitnego Sanu” do Ulanowa. Przed wypłynięciem na tratwie z retmanami spotkali się burmistrz Waldemar Paluch, gospodarz Ulanowa Stanisław Garbacz i kapelan ks. prałat Stanisław Lizak. Podziękowali za podtrzymywanie tradycji, które mają szanse znaleźć się na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 58]
Archiwum
  • "Jak uratować mamę" 2D
    1,2,3,5,6 Lipca
    godzina: 18.00
  • Zanim się pojawiłeś
    1,2,3,5,6 Lipca
    godzina: 20.00