Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(29.08.2016)
Nie milkną jeszcze echa Jarmarku Jarosławskiego, a wielkimi krokami zbliża się trzydniowe (2-4.09) święto sztuki teatralnej. Jak co roku we września, na dziedzińcu kamienicy Rynek 6 będzie można zobaczyć teatry, które zjadą do naszego miasta z całego kraju. Szósta już edycja Jarosławskiego Przeglądu Teatrów Amatorskich „Na Dziedzińcu..." sprawia, że wydarzenie pod patronatem Burmistrza Jarosławia wpisało się w miejski kalendarz kulturalny i w mapę teatralną Polski. Od 2 września do zobaczenia „Na dziedzińcu...".
(14.08.2016)
Kino „pod gwiazdami", spacery z przewodnikiem, koncerty, spektakle, plenerowe czytanie, warsztaty wokalne, taneczne, plastyczny czy teatralne - to wszystko wpisuje się w bogatą ofertę „Kulturalnego Lata w Mieście 2016", które w wakacyjne miesiące gwarantuje nam ciekawe spędzenie letnich dni. Zapraszamy wszystkich Państwa na plac św. Michała, bo to właśnie w samym centrum naszego miasta znajduje się „Skwer Kultury” .
(10.08.2016)
Dzisiaj 11 sierpnia 2016 r. rusza trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną zrealizowane trzy zadania wybrane rok temu, a już teraz czekamy na kolejne propozycje Mieszkańców, które będą mogły w 2017 r. pojawić się w miejskiej przestrzeni. Nabór wniosków trwa do 9 września br. Zgłaszać można inicjatywy obywatelskie o charakterze inwestycyjnym - budowy, remonty i modernizacje infrastruktury. Na realizacją wszystkich została przeznaczona kwota 600 tysięcy zł.
(30.08.2016)
Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, od tego roku zmianie uległa formuła jej przyznawania. Po raz pierwszy w scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego (27.08) zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich.
(29.08.2016)
W drugim dniu Jarmarku Jarosławskiego (26 sierpnia) gościliśmy w naszym mieście dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów - Bernadetę Szczyptę oraz Justynę Piekło. Z rynku prowadziły wakacyjną audycję „Radio Biwak”, zachęcały do odwiedzenia Jarosławia i rozmawiały z zaproszonymi gośćmi.
(29.08.2016)
10 września br. (sobota) z Wyszatyc wystartuje XXIV Maraton Kajakowy Rzeką San, który od tego roku nosi imię Jerzego Jońca – weterana zawodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 30-kilometrową trasę z Przemyśla do Jarosławia. Organizatorami są: Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
(29.08.2016)
Już w najbliższy piątek, 2 września 2016 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w jarosławskim Ratuszu. W godz. 8.00-11.00. dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(29.08.2016)
Pod koniec wakacji siedmiu nowo wybranych w konkursie dyrektorów jarosławskich szkół i przedszkoli otrzymało z rąk burmistrza Waldemara Palucha akty powierzenia stanowiska dyrektora. Uroczystość była także okazją do wręczenia gratulacji i podziękowań dla odchodzących na emeryturę pracowników szkół, wręczeń aktów nadania stopni awansu zawodowego nauczycieli mianowanych i dyplomowanych. Konferencja odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
(29.08.2016)
3 września zachęcamy wszystkich do włączenia się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry na nowo będziemy odkrywać powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a przyniesione przez nas egzemplarze będzie można opatrzeć specjalną pieczęcią Prezydenta RP. Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia.
(28.08.2016)
Promocja „dobrych praktyk” profesjonalnego wolontariatu, to główny cel konkursu pn. „Wolontariat - każdy może siebie dać” ogłoszonego przez Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego w Jarosławiu. Do końca sierpnia można zgłaszać kandydatów – zarówno organizacje jak i osoby fizyczne, które zaangażowane są w pracę prospołeczną. Komisja wyróżni trzy najlepsze „dobre praktyki” 8 września, podczas I Forum Organizacji Pozarządowych Miasta Jarosławia.
(26.08.2016)
Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu
(25.08.2016)
Już jutro, 26 sierpnia w naszym mieście będziemy gościć dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów Bernadetę Szczyptę i Justynę Piekło, które z jarosławskiego Rynku poprowadzą wakacyjną audycję „Radio Biwak”.
(25.08.2016)
1 lipca br. ruszyły zapisy do jubileuszowego biegu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, który planowany jest we wrześniu podczas VI Jarmarku Benedyktyńskiego. Do wspólnego przebiegnięcia symbolicznego dystansu 1050 metrów zachęca organizator - Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke oraz Burmistrz Miasta Jarosławia, który wydarzenie objął honorowym patronatem.
(24.08.2016)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch serdecznie zaprasza na Jarmark Jarosławski. Przez trzy dni - od 25 do 27 sierpnia na rynku zagości handel, dobra muzyka i teatr. Wydarzenie nawiązuje do historycznych, XVII-wiecznych jarmarków, drugich co do wielkości w ówczesnej Europie. Na straganach pojawią się produkty m.in. węgierskie, gruzińskie, syryjskie, marokańskie czy greckie; a przygrywać będą liczni artyści.
(24.08.2016)
Realizacja inwestycji była kontynuacją zadania rozpoczętego w 2015 roku. Konieczność wykonania prowadzonych robót wynikała z ekspertyzy technicznej sporządzonej przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, Decyzji nr 80/10 z dnia 12.02.2010, Decyzji nr 193/10 z dnia 31.08.2010 oraz Decyzji 409/11 z dnia 14.12.2011 wydanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 29]
Archiwum