Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(21.02.2017)
Recital fortepianowo-organowy zainauguruje VI Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Wydarzenie, któremu od początku patronuje wyjątkowa osobowość artystyczna Jarosławia, co roku gromadzi wybitnych artystów oraz zdobywa serca publiczności. 26 lutego br. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpi Maciej Wota. Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zaprasza na ucztę muzyczną!
(09.02.2017)
26 lutego br. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączonego z Biegiem Tropem Wilczym. Pokonanie symbolicznego dystansu 1963 m zadeklarowało już 450 biegaczy, którzy wystartują po g. 12.00 sprzed Pomnika mjra Władysława Koby. Dołączyć może każdy, kto chce w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć Niezłomnych. Gościem specjalnym jarosławskich obchodów będzie syn Majora, Wojciech Koba. W tym roku Jarosław już po raz trzeci przyłącza się do ogólnopolskiej akcji.
(26.02.2017)
Tegoroczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym w Jarosławiu został zorganizowany 26 lutego. Jarosław jako jedno z 240 miast biorących udział w tej inicjatywie zaangażował się w organizację biegu już po raz trzeci. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony 1 marca jako święto państwowe został ustanowiony w 2011 roku, a w 2013 roku odbył się pierwszy upamiętniający bohaterstwo i odwagę bezkompromisowych żołnierzy bieg. Wtedy to grupa pasjonatów i działaczy społecznych, w ramach upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 r. w obrębie przedwojennych granic RP, zorganizowała po raz pierwszy bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Wówczas wzięło w nim udział zaledwie 50 osób. Rok później już 1500, a od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski i z roku na rok liczba uczestników chcących upamiętnić Żołnierzy Wyklętych wzrasta. W 2017 roku łączna liczba uczestników biegu, zarówno w Polsce, jak i poza granicami, sięgnęła 60 tys.
(26.02.2017)
25 lutego br. na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich dr hab. Krystyny Leśniak – Moczuk, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch gościł w Osieku Jasielskim, gdzie odbyły się V Podkarpackie Imieniny Krystyn podczas obchodzonego Jubileuszu 5-lecia istnienia Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich.
(24.02.2017)
2 marca br. odbędzie się XLI nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarosławia. W najbliższy czwartek radni zajmą się trzema projektami uchwał. Początek obrad o godz. 9.00.
(24.02.2017)
Bieg „Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców oraz mecz rewanżowy piłkarek ręcznych SPR JKS z drużyną Cracovia Kraków to weekendowe, sportowe atrakcje w Jarosławiu.
(24.02.2017)
13 lutego 2017 r. minęło 25 lat od podpisania aktu notarialnego przez śp. prof. Zbigniewa Zielińskiego o utworzeniu Fundacji H. i T. Zielińskich. Z tej okazji 23 lutego br. fundacja wraz z zaproszonymi gośćmi w Sali Lustrzanej CKiP celebrowała srebrny jubileusz, który był okazją do wspomnień i podsumowań jej wieloletniej działalności.
(23.02.2017)
23 lutego br. przedstawiciele organizacji pożytku publicznego zaangażowanych w niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym i skrzywdzonym przez los, odebrali tradycyjne czeki symbolizujące wsparcie finansowe, które co roku wypracowuje Komitet Społeczny Wielkiej Galerii Artystycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu. Dzięki aukcji, prowadzonej od wielu lat w grudniu w Klubie "Kotłownia", do osób potrzebujących trafi łącznie 5800 złotych.
(23.02.2017)
W dniach 11-12 marca br. zapraszamy do hali sportowej MOSiR na 49. Krajową Wystawę Psów Rasowych, która podobnie jak w latach ubiegłych odbywa się m.in. pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia.
(23.02.2017)
Projekt Gminy Miejskiej Jarosław, obejmujący rewitalizację Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino pn. Eskapady na Książęcym Szlaku, uzyskał w ramach 1 osi priorytetowej programu Interreg Polska-Słowacja bardzo duże wsparcie finansowe w kwocie 1 392 227,89 Euro czyli ponad 6 mln złotych. Wniosek składany był we współpracy ze słowackim miastem Svidnik. Do naszego miasta trafi kwota ponad 4 mln złotych, resztę otrzyma partner. Prace, dzięki którym zabytkowy teren zyska nowe oblicze, rozpoczną się już w tym roku.
(22.02.2017)
Podobnie jak w latach ubiegłych, w Wielkim Poście Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu organizuje Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W piątek, 3 marca stacje Męki Pańskiej będą rozważane na trasie kościół pw. NMP Królowej Polski - Kolegiata. W tegorocznej miejskiej Drodze Krzyżowej będzie uczestniczył bp Stanisław Jamrozek.
(21.02.2017)
Ruszają spotkania Rad Dzielnic z mieszkańcami, w których na zaproszenie przewodniczących bierze udział burmistrz Waldemar Paluch. Za nami pierwsze - zorganizowane 20 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej przez Radę Dzielnicy Nr 5. Kolejne już 2 marca o godz. 18.00 organizuje Rada Dzielnicy Nr 1 .
(20.02.2017)
Znamy wyniki 27. Plebiscytu na Najlepszego-Najpopularniejszego Sportowca i Trenera-Wychowawcę Młodzieży Miasta Jarosławia w 2016 roku, najlepszych sportowców klubowych oraz najlepsze wyniki minionego roku. Po raz pierwszy tak uroczystą oprawę, w formie Gali Sportu, otrzymało nie tylko rozstrzygnięcie konkursu organizowanego wspólnie z Gazetą Jarosławską, ale i docenienie przez burmistrza Waldemara Palucha sukcesów naszych klubów.
(20.02.2017)
17 lutego br. burmistrz Waldemar Paluch rozmawiał z przedstawicielami mediów lokalnych na najważniejsze bieżące tematy, głównie związane z rządową reformą oświaty, którą samorządy muszą wdrożyć już od nowego roku szkolnego.
(20.02.2017)
16 lutego w Sali Lustrzanej CKiP burmistrz Waldemar Paluch podsumował dwa lata swojej kadencji. W otwartym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy miasta, przedstawiciele samorządu jarosławskiego, środowiska oświatowego, służb mundurowych, duchowieństwa, rad dzielnic i przedsiębiorców.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 34]
Archiwum