Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(09.04.2015)
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Jarosławskich Potyczek Ortograficznych. W czwartek 23 kwietnia od godz. 16.00 w auli niebieskiej biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej rozpoczniemy pisanie dyktanda. Mamy nadzieję, że jak zwykle impreza cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem dlatego, dla sprawnej obsługi, prace sprawdzać będzie aż czterdziestu polonistów. Uczestnicy walczą o tytuł Mistrza Ortografii w kilku kategoriach: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, student, mieszkaniec, zaproszony gość. Przewidziane są także ciekawe nagrody. Ogłoszenie wyników przewidziane jest na godz. 19.30 - 20.00 w dniu pisania dyktanda.
(31.03.2015)
Wybudowanie Podwórka Nivea jest nagrodą w konkursie dla 40-stu lokalizacji, które zbiorą największą liczbę głosów internautów.
(17.04.2015)
Informujemy, że ustalenie składów obwodowych komisji wyborczych w Jarosławiu odbędzie się 20 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w trybie publicznego losowania.
(16.04.2015)
14 kwietnia w Galerii Głównej u Attavantich odbyło się otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”, przygotowanej na podstawie zapisów i relacji Ferenca Molnára i Lajosa Szádeczkyego Kardossa. Część wystawy dotyczy również naszego miasta, w czasach I wojny światowej węgierscy korespondenci wojenni byli w Jarosławiu.
(16.04.2015)
Organizacja Narodów Zjednoczonych podaje, że autyzm to jeden z najgroźniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Stawia go obok AIDS, cukrzycy, nowotworów. A wciąż wydaje się, że zaburzenie spectrum autyzmu dotyka znikomą część dzieci i osób dorosłych; okazuje się jednak, że problem jest znaczny i liczba zdiagnozowanych w kierunku autyzmu osób stale wzrasta. Według szacunkowych badań w tym roku w Polsce urodzi się 400 tys. dzieci - z czego grupa 15 tys. będzie zagrożona ryzykiem wystąpienia autyzmu i kolejno - u 1,5 tys. z nich zdiagnozowany zostanie autyzm. Jak postępować, rozpoznawać i jak żyć w otoczeniu i z osobami autystycznymi informowano podczas konferencji "Współczesne podejście do diagnozy i terapii osób ze spectrum autyzmu" zorganizowanej przez PSOUU Koło w Jarosławiu.
(16.04.2015)
Za nami pierwszy etap rekrutacji do miejskich przedszkoli w Jarosławiu. Od dnia dzisiejszego udostępnione zostały Państwu wyniki dzieci przyjętych do przedszkoli w przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym.
(16.04.2015)
W trosce o estetyczny wygląd naszego miasta, 13 kwietnia br. burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz komendantem Straży Miejskiej. Podczas narady zwrócił szczególną uwagę na potrzebę zorganizowania dodatkowych prac porządkowych. W związku z tym od jutra (17.04) zostanie zwiększona liczba tygodniowych kursów sprzętu PGKiM, w każdą niedzielę będzie pracowała też dodatkowa ekipa pieszo-samochodowa.
(16.04.2015)
13 kwietnia rozpoczął w naszym mieście tydzień wiedzy o autyźmie. To jedna z inicjatyw nawiązująca do przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób autystycznych oraz ich rodzin. Z tej okazji od poniedziałku do piątku Ratusz ponownie rozbłyśnie błękitem. Przedsięwzięcie pn. „Zaświeć się na niebiesko" organizowane przez PSOUU Koło w Jarosławiu patronatem honorowym objął m.in. Burmistrz Miasta Waldemar Paluch.
(15.04.2015)
Bezpieczeństwo żywności jest to obszar działań związanych ze zdrowiem publicznym, mających na celu zapewnienie konsumentom ochrony przed ryzykiem zatrucia żywności i chorobami przenoszonymi drogą pokarmową. Popularyzacja tych zagadnień odbywała się także w ramach XIV powiatowego Przeglądu Piosenki Promującej Zdrowie organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarosławiu, Podkarpacką Sieć Szkół Promujących Zdrowie w Jarosławiu oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.
(15.04.2015)
Trenujący w jarosławskim KSW Sokół Jarosław lubaczowianin Mateusz Kubiszyn po roku przerwy zdobył znowu tytuł Mistrza Polski. Wygrana otworzyła mu drogę do Mistrzostw Świata, które odbędą się jesienią w Dublinie.
(15.04.2015)
14 i 15 kwietnia młodzież z jarosławskich szkół miała możliwość obejrzenia dwóch spektakli „Legendana” i „Iwona” traktujących o problemach młodych ludzi oraz zagrożeniach i zadaniach, jakie przed nimi stawia świat współczesny. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna PLASTER, która od kilku lat współpracuje z Urzędem Miasta w ramach programu Bezpieczny Jarosław.
(14.04.2015)
We wtorek, 14 kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku akcja bezpłatnych badań medycznych pn. "Ulica zdrowia". Wzorem lat ubiegłych, na ul. Grodzkiej mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość wykonania szeregu badań, zaś obok ratusza staną krwiobus, gdzie można było oddać krew. Kolejna akcja już 5 maja.
(13.04.2015)
We wtorek, 14 kwietnia w ramach udziału w wojewódzkim treningu i częściowego rozwinięcia systemu wykrywania i alarmowania miasta Jarosławia zostanie uruchomiony system alarmowy, na kilka minut zostaną włączone syreny.
(11.04.2015)
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają 14 kwietnia (wtorek) o godz.17.00 do Galerii Głównej u Attavantich, na otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”. Wernisażowi towarzyszyć będzie promocja książki pt. „Galicja” autorstwa Ferenca Molnára, na podstawie której powstał komiks i katalog.
(11.04.2015)
Ponad 250 ofiar NKWD oraz 96 osób tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem upamiętnia pomnik na dziedzińcu Kościoła pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Tam 10 kwietnia br., w 75. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej, mieszkańcy miasta uczcili pamięć o tych tragicznych wydarzeniach. Mszy św. przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek, a kwiaty pod pomnikiem złożyła m.in. delegacja Urzędu Miasta na czele z burmistrzem Waldemarem Paluchem.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 36]
Archiwum
  • Żródło nadziei
    17,18,19,21,22 Kwietnia
    godzina: 18.00
  • Zbuntowana. 3D
    17,18,19,21,22 Kwietnia
    godzina: 20.00