Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(17.04.2018)
Od 16 do 24 kwietnia prowadzony jest nabór uzupełniający - dla rodziców dzieci, które nie dostały się w pierwszym naborze do wybranego przedszkola czy szkoły podstawowej.
(16.04.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na koncert Piosenki „Wolnej" Polski..., który 21 kwietnia (sobota) zainauguruje miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych usłyszymy utwory skomponowane przez takich twórców jak Władysław Szpilman, Witold Lutosławski czy Henryk Wars. W ten sposób oficjalnie i muzycznie rozpoczniemy świętowanie w naszym mieście wyjątkowego Jubileuszu.
(05.04.2018)
16 kwietnia w Jarosławiu rozpocznie się akcja bezpłatnego znakowania psów będących pod opieką mieszkańców miasta. Wystarczy kilka kroków, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pupila, a także uzyskać zwolnienie z opłaty za posiadanie psa. Zachęcamy do wzięcia udziału!
(03.04.2018)
Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by wspólnie, radośnie i różnorodnie świętować tę okoliczność. Część wydarzeń już trwa, również tych organizowanych w naszym mieście, znaczna większość jeszcze przed nami. „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ"!
(18.04.2018)
Od 13 lat bł. o. Michał Czartoryski OP patronuje naszemu miastu. W ramach przygotowań do tegorocznych miejskich uroczystości upamiętniających dominikanina pochodzącego z Pełkiń k. Jarosławia, planowane jest m.in. odsłonięcie muralu na elewacji kamienicy przy ul. Jana Pawła 32. Będzie to pierwsza w mieście realizacja w tej technice i w takiej skali. Obecnie, dzięki wsparciu sponsorów trwają prace remontowe ściany.
(18.04.2018)
17 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Palucha odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu plastyczno – literackiego „Jarosław moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Ścieżki mojego miasta”.
(18.04.2018)
Dzisiaj (18.04) piłkarze JKS 1909 Jarosław w zaległym meczu podejmować będą na własnym boisku przy ul. Bandurskiego drużynę Orlęta Radzyń Podlaski (9. miejsce w tabeli). To ważne spotkanie dla naszego klubu. Kibiców zachęcamy do wsparcia drużyny gorącym dopingiem. Początek o godz. 16.00.
(18.04.2018)
23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) w sali narad jarosławskiego ratusza o godz. 9.00 rozpoczną się obrady LXVI sesji Rady Miasta Jarosławia.
(18.04.2018)
W dniach 17-19 kwietnia w sali narad jarosławskiego ratusza (II piętro, pokój nr 26) odbędą się posiedzenia pięciu komisji Rady Miasta Jarosławia - Komisji Głównej, Komisji Oświaty, Komisji Budżetowej, Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta.
(18.04.2018)
Zieleń drzew, cień jaki dają, mikroklimat, zapach, szum liści, to bez wątpienia skarby, którymi chcemy się cieszyć na terenie miasta. Drzewa, krzewy, trawniki, kwiaty w mieście, choć rozsiane wśród zabudowy, stanowią rodzaj ogrodu, który wymaga pielęgnacji i różnego rodzaju prac i interwencji specjalistów. Tak jak dobry ogrodnik, służby miejskie muszą zatem planować, siać, nawozić, przycinać, leczyć a kiedy to niezbędne, usunąć niektóre rośliny aby posadzić nowe. Bez tego nasz ogród stałby się zaniedbaną dżunglą.
(17.04.2018)
Za nami coroczne zawody w kickboxingu Piaseczno Open 2018. Tegoroczna edycja 14 kwietnia br. zgromadziła rzesze młodych adeptów tej sztuki walki. Zgłosiło się 260 zawodników z 24 klubów. Jarosławski „Sokół” reprezentowali w kategorii dzieci: Eliza Bronowska, Emilia Tarnawska, Maja Kamińska oraz Adrian Malec. Z kolei w kadetach młodszych wystąpili Igor Bronowski i Oliwer Bednarz, a w kadetach starszych Kamil i Wojciech Kosteczko. Turniej w Piasecznie był sprawdzianem i treningiem przed zbliżającymi się pod koniec kwietnia Mistrzostwami Polski Kadetów. Jarosławianie mają spore szanse na dobre wyniki.
(17.04.2018)
W Najlepszej Lidze Europy czas na starcie gigantów. Przed kibicami tenisa stołowego derby Podkarpacia. W rolach głównych wystąpią pingpongiści PKS-u Kolping FRAC Jarosław oraz Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.
(16.04.2018)
W piątek, 13 kwietnia, w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej, z rodzicami i gronem pedagogicznym jarosławskich szkół, a wcześniej z uczniami klas gimnazjalnych szkół podstawowych nr 1 i 2 spotkał się dziennikarz telewizyjny i internetowy, przede wszystkim jednak praktyk, który jak mało kto rozumie świat gier komputerowych i samych graczy - Krzysztof Piersa. Opowiadał o swojej walce z nałogiem, pod wpływem którego przez ponad 20 lat prawie nie opuszczał wirtualnego świata i omal „nie przegrał życia” dosłownie i w przenośni. Prelekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy.
(16.04.2018)
W dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Do takich zmian należy wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Ustawa nakłada na Burmistrza obowiązek związany z poborem opłat za usługi wodne związane ze zmniejszeniem retencji.
(13.04.2018)
Mecz derbowy w ramach superligi tenisa stołowego, spotkanie pierwszoligowych piłkarek ręcznych oraz mecze młodzieżowych - jarosławskich drużyn w piłce nożnej, to wydarzenia sportowe czekające w najbliższych dniach jarosławskich kibiców.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 39]
Archiwum