Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(05.09.2015)
10 września br. Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zaprasza na konferencję dla organizacji pozarządowych NGO, samorządów, podmiotów publicznych i gospodarczych, podczas której zostanie podpisane „Porozumienie Partnerstwa Lokalnego Klastra Ekonomii Społecznej na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu”. Spotkanie odbędzie się w sali narad Urzędu Miasta. Początek o godz. 15.00.
(04.09.2015)
24 sierpnia 2015 r. ruszyła druga edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną zrealizowane trzy zadania wybrane rok temu, a już teraz czekamy na kolejne propozycje Mieszkańców, które będą mogły w 2016 r. pojawić się w miejskiej przestrzeni. Nabór wniosków trwa do 11 września br. Zgłaszać można inicjatywy obywatelskie o charakterze inwestycyjnym - budowy, remonty i modernizacje infrastruktury.
(02.09.2015)
Zapraszamy na imprezy kajakowe, których trasy prowadzą szlakami wodnymi rzek Szkło i Sanu. 5 września rozpoczyna się dwudniowy Spływ „El Dorado Kajakowe” z Tuchli do naszego miasta, pod patronatem Burmistrza Jarosławia. Tydzień później, 12 września br. (sobota) z Wyszatyc wystartuje XXIII Maraton Kajakowy rzeką San. Zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 30-kilometrową trasę Przemyśl - Jarosław.
(27.08.2015)
Burmistrz Miasta Jarosławia serdecznie zaprasza na Jarmark Benedyktyński. Stragany z regionalnymi produktami, potrawami i rzemiosłem artystycznym, degustacje, turniej rycerski, występy zespołów ludowych z gwiazdą – Lwowską Kapelą Podwórkową TAJOJ, miasteczko dla dzieci, zabawy i konkursy. To wszystko w ramach trzydniowego wydarzenia, które rozpocznie się 11 września na terenie opactwa. Będzie to już V edycja.
(25.08.2015)
W sobotę 12 września kolejna dawka biegania! Tym razem zapraszamy do udziału w półmaratonie z Chłopic do Jarosławia. Inicjatywa ma charakter pielgrzymkowy, wszyscy uczestnicy pobiegną w grupie, nie ma wygranych, rywalizacji, jest wspólna praca, wysiłek i... wspólna satysfakcja. Współorganizatorem jest m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
(16.08.2015)
Wrzesień na jarosławskim rynku rozpocznie się na kresowo. Za niespełna miesiąc rusza VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie Lwów i Ziemia Lwowska. Przez tydzień (4-11 września) organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń: spotkania, wystawy, recitale, kiermasze oraz dużą dawkę muzyki. Serdecznie zapraszamy!
(05.09.2015)
Ruszyły prace przy budowie placu zabaw na ul. Wróblewskiego. Dzieci jeszcze w tym roku zyskają kolejne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu, wyposażone w kolorowe i wielofunkcyjne urządzenia orz bezpieczne nawierzchnie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 170 tys. zł.
(05.09.2015)
Kompleks boisk sportowych na os. Kombatantów to kolejne obiekty, na których bezpiecznie i aktywnie będzie można spędzać czas. Zakończenie modernizacji coraz bliżej, już młodzież trenuje piłkę nożną, a w przyszłym tygodniu zostanie położona nawierzchnia na boisku do koszykówki. Koszt inwestycji wyniesie ponad 230 tys. zł, z czego blisko połowa to dofinansowanie ministerialne.
(05.09.2015)
Od 1 września br. w pokoju nr 2 na parterze budynku Ratusza funkcjonuje nowa Kancelaria Ogólna. KASA Urzędu Miasta mieszcząca się w budynku przy ul. Cerkiewnej 3 została przeniesiona do Ratusza, Rynek 1, I piętro, pokój nr 11.
(04.09.2015)
W najbliższy poniedziałek, 7 września o północy mija termin nadsyłania prac na VIII Międzynarodowe Konfrontacje Fotograficzne „Tylko Jedno Zdjęcie 2015”, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Ten prestiżowy konkurs swoim patronatem od kilku lat obejmuje Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP.
(04.09.2015)
Od kilku tygodni PGKiM prowadzi prace porządkowe nad rzeką San. Koszenie trawy, karczowanie zarośli, usuwanie chwastów, likwidacja dzikich wysypisk, to zadania wykonywane przez pracowników Przedsiębiorstwa i osoby zatrudnione w ramach robót publicznych. Do uporządkowania jest ok. kilometrowy odcinek, który w przyszłości może stać się miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym.
(04.09.2015)
9 października w Jarosławiu będzie gościł „Autobus Energetyczny - mobilne centrum edukacyjno - informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Autobus pojawi się w ramach ogólnopolskiej kampanii zorganizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. i będzie dostępny dla mieszkańców miasta w godzinach 9.00-17.00.
(04.09.2015)
W związku z półmaratonem organizowanym w sobotę 12 września z Chłopic do Jarosławia, informujemy i uczulamy, iż w godz. 12.00 - 13.00 na terenie naszego miasta będą utrudnienia w ruchu drogowym!
(04.09.2015)
Po 45 godzinach ciągłego czytania na głos pobiliśmy w Jarosławiu rekord Polski w tej konkurencji! Mieszkańcy czytali przez dwie noce i niespełna dwa dni, podczas gdy poprzedni rekord wyniósł „tylko" 30 godzin. W sumie, książki wydawnictwa Literackiego „Białe Pióro", które współorganizowało Maraton, czytały 154 osoby, w tym pracownicy Urzędu Miasta Jarosławia, uczestnicy Festiwalu Muzyki Dawnej oraz harcerze.
(03.09.2015)
Z uwagi na bardzo niski stan wody w rzece San, musimy przesunąć o tydzień planowany w najbliższą sobotę - 5 września br. XXIII Maraton Kajakowy rzeką San.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 52]
Archiwum
  • Bystry Bill. Bajka 3D
    4,5,6,9 Września
    godzina: 17.00
  • We Are Your Friends
    4,5,6,8,9 Września
    godzina: 19.00