Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(15.08.2017)
20 sierpnia 2017 r. rozpoczyna się XXV Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. W najbliższą niedzielę wydarzenie zainauguruje w opactwie koncert Linnamuusikud, a w kolejnych dniach usłyszymy m.in.: Rtornello, Fraucimor, MusicaFiata, La Capella Ducale, La Bilancetta, Doxophonia, The Schoole of Night czy Scholę Węgajty i kantorów bizantyjskich. Początek wszystkich koncertów o godz. 20.00. Festiwal tradycyjnie zakończy Missa Gregoriana. Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu, współorganizatorami: Urząd Miasta Jarosławia i Klasztor OO. Dominikanie w Jarosławiu. Serdecznie zapraszamy!
(02.08.2017)
Pierwsza niedziela września br. (03.09) upłynie w Jarosławiu pod hasłem Jarosławskiego Święta Biegowego. W tym dniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego, Jarosławska Grupa Biegowa "Sokół" przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia, zorganizują dla wszystkich zainteresowanych zawody biegowe w pięciu różnych kategoriach.
(19.08.2017)
Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu
(17.08.2017)
Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu
(14.08.2017)
Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie. Do wygrania 14 podwójnych wejściówek na wybrane koncerty w ramach XXV Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”… a jubileuszowa edycja festiwalu rusza już w tą niedzielę!
(14.08.2017)
Radio Biwak - wakacyjna audycja Polskiego Radia Rzeszów - ponownie w Jarosławiu. Tym razem dziennikarki Bernadeta Szczypta i Grażyna Bochenek będą przybliżać historię Ormian mieszkających w naszym mieście. Jak to się stało, że Ormianie przybyli na Podkarpacie, w tym do Jarosławia?
(13.08.2017)
Informujemy, iż w tym roku szkolnym wakacje potrwają o jeden weekend dłużej... Na inaugurację roku szkolnego zapraszamy w poniedziałek 4 września.
(11.08.2017)
Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Dowódca 14 dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia (wtorek) na jarosławskim rynku. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 15.30, a tuż przed nim nad miastem przeleci grupa 3 samolotów ze świecami dymnymi uświetnią. Będą też dodatkowe atrakcje.
(11.08.2017)
Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy Bramie Krakowskiej z dofinansowaniem Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. To kontynuacja zadania realizowanego już w ubiegłym roku. Zostanie wykonana konserwacja elewacji bramy, reprofilacja muru do strony ul. Lubelskiej oraz prace przy murkach schodów zewnętrznych. Przewidywany koszt wynosi blisko 76 tys. zł z dotacją PWKZ w wys. 20 tys. zł.
(11.08.2017)
Dobiega końca ostatni turnus półkolonii organizowanych przez Miasto. Ponad setka dzieci pod okiem opiekunów spędziła tydzień na zorganizowanych ciekawie zajęciach. Były wycieczki, warsztaty lalkarskie, garncarskie, kulinarne, plażowanie. Miejski Ośrodek Kultury zorganizował wspólnie z Urzędem Miasta cztery tygodniowe turnusy. Uczestniczyły także w pikniku zorganizowanym przez Polski Związek Łowiecki.
(11.08.2017)
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza do zapoznania się z nową ofertą skierowaną do osób fizycznych, polegającą na wsparciu inwestycji proekologicznych pn. Program Przyjazny Dom. W ramach tego programu możliwe jest uzyskanie pomocy finansowej w postaci dotacji lub/i pożyczki na określone przedsięwzięcia.
(11.08.2017)
D 31 sierpnia br. wydłużona została ocena merytoryczna „projektów parasolowych” w ramach działania RPO WP 2014-2020 3.1 Rozwój OZE. W Jarosławiu projektem pn. „Ekologiczne Miasto Jarosław” objętych jest 321 gospodarstw ubiegających się o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących energię słoneczną.
(10.08.2017)
Turyści, wędrowcy! Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat wędrowania. Przekazane przez Was opinie pomogą w przygotowaniu nowego produktu turystycznego w Karpatach pn. Wędrowanie bez plecaka - zachęca Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.
(10.08.2017)
Lionfitness rozpoczyna kolejną edycję wspierania lokalnych społeczności w propagowaniu zdrowego trybu życia. W ramach programu Ruszaj się z Lionfitness, eksperci – wykwalifikowani dietetycy i trenerzy, opracowują diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz plany treningowe – uwzględniając możliwości danej osoby. Zainteresowani mieszkańcy Jarosławia i okolic chcący wprowadzić istotne zmiany w swoim trybie życia, otrzymają wsparcie ekspertów oraz bezpłatny dostęp do diety i treningu on-line.
(08.08.2017)
30 lipca br. jarosławski rynek już po raz kolejny gościł uczestników 6. edycji zlotu i 4. edycji rajdu Drynda Globetrotter 2017. Celem tegorocznej wyprawy fanów zabytkowych i klasycznych pojazdów stało się Jezioro Como we Włoszech. Po drodze odwiedzali miasta w Polsce i poza jej granicami, począwszy od Krosna, poprzez Racibórz, Kamienną Górę, Pragę, Ingolstadt, Schwangau, Poschiavo, aż do Como jako mety rajdu. Ponad 2 tys. kilometrów drogi i 17 załóg połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych w mijanych miastach i miasteczkach.
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 28]
Archiwum