Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(20.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na Jarmark Jarosławski 2018. Przez cztery dni - od 23 do 26 sierpnia na rynku zagości handel, dobra muzyka i teatr. Wydarzenie nawiązuje do historycznych, XVII-wiecznych jarmarków odbywających się w mieście, drugich co do wielkości w ówczesnej Europie. Na straganach pojawią się produkty z różnych stron świata, nad rynkiem będą unosić się zapachy międzynarodowej kuchni m.in oraz dźwięki dobrej muzyki w wykonaniu licznych artystów.
(15.08.2018)
19 sierpnia br. rozpoczyna się XXVI Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. W najbliższą niedzielę wydarzenie zainauguruje w opactwie koncert Francisco Orozco z Kolumbii, a w kolejnych dniach usłyszymy m.in.: Musica Florea, Scholę Węgajty, Ensemble Peregrina, Pino de Vittorio & Laboratorio`600, Andrija Szkrabiuka i Chór Festiwalowy, czy Ensemble Micrologus. Początek wszystkich koncertów o godz. 20.00. Festiwal tradycyjnie zakończy Missa Gregoriana. Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu, współorganizatorami: Urząd Miasta Jarosławia i Klasztor OO. Dominikanów w Jarosławiu. Serdecznie zapraszamy!
(02.08.2018)
30 września br. jarosławski rynek będzie metą dla dwóch biegów: Ćwierć Maratonu Jarosławskiego (10 km) oraz Jarosławskiego Biegu Niepodległości (1918 m). Na zawodników czekają pamiątkowe koszulki i specjalnie zaprojektowane medale, a na zwycięzców puchary, statuetki i nagrody.
(01.08.2018)
1 sierpnia ruszyło głosowanie w plebiscycie Terra Flower Power. To już siódma edycja, podczas której do walki o wygraną i tytuł najpiękniej ukwieconego stanęły aż 64 miasta. Jest wśród nich także Jarosław! Organizatorzy wyłonią i nagrodzą miasta, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Plebiscyt to również podsumowanie całego roku prac nad tym, by nasza miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna. Głosować można do 22 sierpnia. Zachęcamy!
(20.08.2018)
PKS Kolping FRAC Jarosław to nie tylko zespół Mistrzów Polski, triumfatorów LOTTO Superligi i zdobywców krajowego Pucharu. To także akademia, gdzie najmłodsi mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem stołowym. W Jarosławiu wiedzą jak osiągnąć sukces z młodzieżą!
(16.08.2018)
Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie. Mamy do wręczenia 10 wejściówek na wybrane koncerty w ramach XXVI Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”… a wydarzenie rusza już w tą niedzielę!
(16.08.2018)
Do końca wakacji mają Państwo dodatkową możliwość złożenia wniosku w ramach projektu pod nazwą „EKOLOGICZNE MIASTO JAROSŁAW” - montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania”. Projekt ma charakter parasolowy, co oznacza, że Beneficjent – Gmina Miejska Jarosław przygotowuje, zleca i koordynuje montaż instalacji możliwych do wykonania w ramach projektu.
(14.08.2018)
- Jak co roku, z okazji Święta Wojska Polskiego stajemy tu, na jarosławskim rynku, aby złożyć hołd bohaterom walki i zwycięstwa, które w 1920 r. ocaliło nie tylko młodą niepodległość Polski, ale i całą demokratyczną Europę przed zagrażającym jej komunistycznym totalitaryzmem – mówił w trakcie uroczystości burmistrz Waldemar Paluch.
(14.08.2018)
W minioną niedzielę, 12 sierpnia br. miłośnicy wędkarstwa rywalizowali w Zawodach Gruntowych. Burmistrz miasta Waldemar Paluch na akwenie Babionka wręczył zwycięzcom dyplomy, puchary oraz nagrody rozlosowane wśród 21 uczestników imprezy.
(14.08.2018)
Nowy sezon dla tenisistów stołowych z Jarosławia będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii Parafialnego Klubu Sportowego Kolping, jedna drużyna zagra w LOTTO Superlidze, a druga na jej zapleczu czyli 1. Lidze!
(13.08.2018)
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Aaba - wieloletniego Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, zaangażowanego w rozwój kultury w mieście i powiecie, inicjatora przedsięwzięć artystycznych, szczególnie w dziedzinie teatru, fotografii i sztuk plastycznych. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie, Bliski i Przyjaciołom składają Burmistrz Miasta Jarosławia wraz z Pracownikami Urzędu oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosławia wraz z Radnymi.
(10.08.2018)
Od najbliższego poniedziałku (13 sierpnia) wykonawca rozpocznie remont miejskiego parkingu przed dworcem PKP. W pierwszym etapie prace będą obejmowały wymianę krawężników, w dalszym wykonanie nowej nawierzchni. W związku z inwestycją, do końca sierpnia wystąpią utrudnienia w użytkowaniu parkingu. Kierowców prosimy o wyrozumiałość.
(10.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Dowódca Garnizonu Jarosław zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 14 sierpnia (wtorek) na jarosławskim rynku. Uroczysty apel rozpocznie się o godz. 11.00, a tuż przed nim nad centrum miasta zaplanowano pokaz lotniczy Cellfast Flying Team. Czekają też inne atrakcje.
(08.08.2018)
13 sierpnia br. o godz. 9.00 w sali narad Ratusza rozpoczną się obrady LXX nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia. W porządku znajduje się 9 projektów uchwał, w tym m.in. w sprawie realizacji grantu pn. „Jarosław w sieci" w ramach projektu „W sieci bez barier", w sprawie aplikowania Gminy Miejskiej Jarosław we współpracy z Gminą Pawłosiów o środki z EFRR, czy zmian w uchwale ws. nadania statutu miejskiej bibliotece.
(07.08.2018)
Burmistrz miasta wydłużył termin zgłaszania kandydatów do „Jarosława 2018”. To nagroda przyznawana raz w roku osobom, instytucjom, firmom czy organizacjom za szczególne osiągnięcia w roku poprzednim lub za całokształt działalności na rzecz miasta. Wnioski można składać do 10 sierpnia włącznie. Zapraszamy!
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 33]
Archiwum