Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(13.06.2019)
Po majowych, intensywnych opadach deszczu pojawiło się wyjątkowo dużo komarów. Obecnie owady są tak bardzo uciążliwe, że w odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców Burmistrz Miasta Jarosławia zdecydował się na przeprowadzenie akcji odkomarzania i odkleszczania w mieście. Zabieg zostanie przeprowadzony jutro (14 czerwca) od godz. 18.00 do późnych godzin nocnych i obejmie: 10 placów zabaw, nad którymi nadzór pełni Miasto, wybieg dla psów przy Alei Szczepańskiego oraz dwa parki miejskie. Prosimy o dostosowanie się do komunikatów Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o.
(26.06.2019)
Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.2019.506) Burmistrz Miasta Jarosławia przedstawia raport o stanie gminy, obejmujący podsumowanie działalności burmistrza w 2018 roku, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.
(15.06.2019)
Pelargonia wielkokwiatowa, petunia, begonia, wilec, komarnica czy trawa rozplenica, to m.in. gatunki roślin, które tworzą obecnie letnie ukwiecenie naszego miasta. Kolorowe kompozycje z ponad 4 tysięcy sztuk sadzonek, pojawiły się w ramach zmiany nasadzeń na skwerach, placach czy klombach miejskich. Nasadzeń dokonało Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Spółka odpowiada też za pielęgnację roślin.
(15.06.2019)
Zbyt intensywny wysiłek w czasie gorącego dnia, spędzanie zbyt długiego czasu na słońcu lub w przegrzanym miejscu może spowodować uraz termiczny. Aby móc skutecznie zapobiegać takim przypadkom, warto poznać objawy i być przygotowanym do udzielenia pierwszej pomocy. Uraz termiczny może przybrać postać oparzenia słonecznego lub przegrzania.
(14.06.2019)
W niedzielę, 16 czerwca zapraszamy do hali sportowej MOSiR na XXII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, któremu co roku patronuje Burmistrz Miasta Jarosławia. Trzecia część turnieju rozpocznie się o godz. 17.00. Po niej zostaną wręczone medale, dyplomy oraz upominki.
(14.06.2019)
W czwartek, 27 czerwca br., o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza odbędzie się posiedzenie XI sesji Rady Miasta Jarosławia.
(14.06.2019)
13 czerwca br. uczniowie klas trzecich z czterech jarosławskich szkół podstawowych (SP 4, SP 5, SP7, SP9) uczestniczyli w dynamicznym pokazie z udziałem tira, busa i samochodu osobowego, podczas którego dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachować się na drodze. Pokaz został przygotowany przez magazyn „Transport Polski" oraz Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu Bezpieczny Jarosław.
(14.06.2019)
Punkt informacji turystyczno-kulturalnej działający przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu otrzymał od Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej czterogwiazdkowy certyfikat jakościowy. To jeden z trzech punktów w województwie podkarpackim, któremu została przyznana najwyższa ocena.
(13.06.2019)
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarosławiu, informuje:
(12.06.2019)
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Czesława Dziadusia - Laureata Honorowej Nagrody Burmistrza Jarosławia „Jarosława”.
(12.06.2019)
Za nami kolejna impreza w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino, która potwierdziła, że zrewitalizowany obiekt jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Miniona niedziela przyciągnęła fanów dwóch kółek - szczególnie tych najmłodszych. Organizatorem pikniku pn. „Jarosław na dwóch kółkach” było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami, odblaski i kamizelki z logiem programu „Bezpieczny Jarosław”, pokazy rowerowe, zumba, warsztaty zielarskie, degustacje zielonych przekąsek czy animacje. Atrakcji było znacznie więcej dzięki licznym partnerom. Uczestników pikniku odwiedził zastępca burmistrza Dariusz Tracz.
(12.06.2019)
W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin i 75 rocznicą śmierci Czesławy Romany Puzon ps. „Baśka” Rada Miasta Jarosławia uczciła pamięć bohaterki tajnej konspiracji i dzielnej harcerki, ustanawiając rok 2019 na terenie miasta Jarosławia – Rokiem Czesławy Romany Puzon „Baska”. Zaplanowano wiele wydarzeń mających na celu przypomnienie oraz uczczenie jarosławskiej harcerki.
(11.06.2019)
W ubiegły piątek (7 czerwca) studenci jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. B. Markiewicza rozpoczęli juwenalia. W tym roku symboliczny klucz do bram miasta odebrali z rąk zastępcy burmistrza Dariusza Tracza.
(11.06.2019)
We wtorek, 11 czerwca, pod tablicą upamiętniającą ludobójstwo dokonane przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Kresów Południowo-Wschodnich, odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające te tragiczne dla narodu wydarzenia. Oddano hołd zamordowanym poprzez wspólną modlitwę oraz złożenie wiązanek kwiatów pod monumentem upamiętniającym wydarzenie. Odegrano hymn RP, odczytano apel poległych oraz oddano salwę honorową. Zapłonęły również znicze.
(11.06.2019)
W gorące dni mieszkańcy mogą korzystać z rześkiej ochłody przy kurtynach wodnych, które wczoraj (10 czerwca) pojawiły się na ulicach miasta. Zostały ustawione w kilku lokalizacjach, z możliwością schładzania się do późnych godzin popołudniowych. Jak tylko wakacyjne temperatury pozostaną z nami na dłużej, kurtyny pomogą przetrwać upały.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 45]
Archiwum