Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(19.05.2015)
Dmuchane place zabaw, suche baseny, kule wodne, konkursy, zabawy, warsztaty balonowe towarzyszyć mają najmłodszym podczas Miejskiego Dnia Dziecka, jaki świętować będziemy w niedzielę 31 maja na jarosławskim rynku. Zapraszamy dzieci, zabawa gwarantowana!
(22.05.2015)
Do końca maja w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę czterech wybitnych artystów związanych z jarosławskim „Plastykiem". „Powroty" swój wernisaż miały 15 maja br.; uroczyste otwarcie ekspozycji było okazją do spotkania z twórcami - Jadwigą Jarosiewicz, Heleną Płoszaj -Wodnicką, Marią Piśko oraz Jackiem Szpakiem.
(22.05.2015)
W najbliższą niedzielę, 24 maja br. serdecznie zapraszamy na koncert z okazji I rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia. O godz. 18.00 z balkonu Ratusza rozbrzmiewać będzie muzyka w wykonaniu zespołu instrumentalnego Fila-Lala.
(21.05.2015)
W związku z organizacją Mini Maratonu oraz Parady Schumana, 23 maja jarosławski rynek zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, chwilowe utrudnienia wystąpią również na trasie biegu.
(21.05.2015)
W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Jarosław dołącza do imprezy.
(21.05.2015)
Do 500 osób zwiększono liczbę zarejestrowanych uczestników Mini Maratonu, który odbędzie się w najbliższą sobotę 23 maja, start planowany jest na Rynku o godz. 11.00, meta natomiast w Opactwie Sióstr Benedyktynek. Dla najlepszych przewidziano nagrody indywidualne, przyjmowano także zgłoszenia grup zorganizowanych. Zapraszamy do udziału w biegu o dystansie 4,2 km prowadzonym na trasie jarosławskich ulic. Spróbuj smaku zwycięstwa! Impreza cykliczna organizowana przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Ośrodek Formacji i Kultury Chrześcijańskiej oraz Jarosławską Grupę Biegową SOKÓŁ. Do grona organizatorów dołącza także Burmistrz Miasta Jarosławia.
(20.05.2015)
W powiecie jarosławskim trwa kampania informacyjno-edukacyjna „Badam się, mam pewność", której celem jest propagowanie idei profilaktyki chorób nowotworowych w zakresie raka piersi i raka szyjki macicy. Jednym z miejsc, gdzie kobiety mogły więcej dowiedzieć się o zagrożeniach, zasięgnąć porad i zapisać się na badania była 19 maja sala narad miejskiego Ratusza.
(20.05.2015)
W dniach 18-19 maja odbyło się seminarium pn. „Klaster Ekonomii Społecznej” organizowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego w ramach Podkarpackiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i podmioty gospodarcze zainteresowane rozwojem ekonomii społecznej na terenie miasta i powiatu jarosławskiego.
(20.05.2015)
Już w sobotę, 23 maja, pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia "paradować" będzie barwny korowód, prowadzony przez roztańczone mażoretki z Trynieckiego Centrum Kultury, z muzyczną oprawą Orkiestry Dętej z Jarosławia i eskortą Grupy "Jarosław Przyjazny Rowerzystom". Coroczna atrakcyjna parada organizowana jest przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia w ramach Spotkań Europejskich.
(20.05.2015)
14 maja w Miejskim Przedszkolu nr 10 odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom XIII edycji konkursu plastyczno – literackiego „Jarosław moja Mała Ojczyzna”. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Paluch.
(20.05.2015)
W najbliższy poniedziałek, 25 maja odbędzie się IX sesja Rady Miasta Jarosławia. Podzielona będzie na dwie części – uroczystą, podczas której nastąpi wręczenie aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia doc. dr hab. Stanisławowi Sobockiemu oraz część roboczą, gdzie radni będą debatować nad dziewięcioma projektami uchwał.
(20.05.2015)
Jarosławski MOPS ma już 25 lat. Ubiegłotygodniowa (15.05) uroczystość jubileuszowa była doskonałą okazją do przypomnienia ćwierć wieku pracy Ośrodka, realizowanych projektów oraz podejmowanych inicjatyw pozwalających być bliżej osób potrzebujących. Podziękowania i życzenia dyrektorowi Stanisławowi Słocie złożył m.in. burmistrz Waldemar Paluch.
(19.05.2015)
Pani Krystynie Trąd – Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Jarosławiu, wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci Męża składają Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Pracownicy Urzędu.
(19.05.2015)
13 maja - w 153. rocznicę ocalenia z pożaru jarosławskiego obrazu MB Śnieżnej, diabetycy z Podkarpacia spotkali się w Kolegiacie na IV pielgrzymce. W ramach spotkania odbyły się prelekcje, koncert, bezpłatne badania, a uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Adam Szal. Wydarzenie patronatem honorowym objął m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
(18.05.2015)
W dniach 20 i 22 maja br. w sali narad Urzędu Miasta odbędą się posiedzenia komisji Rady Miasta Jarosławia: Komisji Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego, Komisji Budżetowej, Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty.
Strona: 1 | 2 | 3  »       [strona 1 z 3 - wszystkich aktualności: 39]
Archiwum
 • Sekrety morza
  22,23,24,26,27 Maja
  godzina: 16.00
 • Apartament
  22,23,26 Maja
  godzina: 18.00
  24 Maja
  godzina: 11.00