Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(29.06.2017)
(02.03.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców na cykl spotkań we wszystkich dzielnicach. Tym razem gospodarz miasta przedstawi najważniejsze zadania, zaplanowane w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Jarosławianie będą mogli zgłosić swoje uwagi i problemy dotyczące życia w mieście, zapisać się na indywidualne spotkania w Ratuszu czy wypowiedzieć się w ankiecie. Pierwszy termin to 6 marca (wtorek), dzielnica nr 3 (Katolickie Centrum Kultury). Wszystkie spotkania będą rozpoczynały się o godz. 18.00. Bezpośrednio po nich zapraszamy również na spotkania informacyjne ws. możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę pieców.
(02.03.2018)
W związku z reformą oświaty wprowadzoną w tym roku szkolnym, w Jarosławiu zmieniły się obwody szkół, gimnazja zostały przekształcone w szkoły podstawowe lub włączone do struktur ośmioletnich szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. S. Konarskiego zaprasza rodziców uczniów klas III oraz VI (w przyszłym roku klas IV oraz VII), a także rodziców dzieci klas 0 i przedszkolnych do odwiedzenia szkoły w dniu 11 marca.
(02.03.2018)
W najbliższy poniedziałek, 5 marca, o godz. 9.00 w sali narad jarosławskiego ratusza (II piętro, pokój nr 26), rozpoczną się obrady LXIII nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia.
(02.03.2018)
Polecamy pierwsze w tym roku wydanie Kalejdoskopu Jarosławskiego. A w nim m.in. jak powstaje budżet miasta?, plany inwestycyjne w dzielnicach, o Radosnym Zakątku dla najmłodszych, minionym roku w PGKiM i PWiK, czy trwającej rewitalizacji parku. Są też inne ciekawe wieści z miasta. Bezpłatne pismo dostępne jest w siedzibie wydawcy - Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Urzędzie Miasta, jednostkach podległych. Trafiło również do Rad Dzielnic i Parafii.
(02.03.2018)
Już tylko dwa dni dzielą nas od miejskich obchodów upamiętniających żołnierzy wyklętych oraz ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym, do którego Jarosław włącza się po raz czwarty. Zakończyliśmy zapisy, lista startowa została zamknięta. Mimo niskich temperatur, mamy nadzieję, że licznie i rodzinnie będziemy mogli świętować. Pamiętajmy o wypełnieniu oświadczeń o stanie zdrowia, które są niezbędne do otrzymania pakietów startowych w biurze zawodów SP nr 2. Dla zarejestrowanych uczestników mamy niespodzianki!
(02.03.2018)
Jednym z kilku miast partnerskich Jarosławia jest niemieckie miasto Dingelstädt. W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu wybrali się na kilkudniową wycieczkę do Niemiec w ramach współpracy partnerskiej. Wizyta odbyła się na zaproszenie burmistrza Dingelstädt Arnolda Metza. Wycieczka została wsparta finansowo z budżetu Miasta.
(01.03.2018)
Mecze piłkarek ręcznych, koszykarzy, młodych adeptów piłki nożnej, juniorek piłki ręcznej, sporty walki oraz bieg Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
(01.03.2018)
Pierwszy jarosławski Dzienny Dom Senior + został oficjalnie otwarty 28 lutego br. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział: Archiprezbiter Jarosławski ks. Prałat Andrzej Surowiec, który dokonał również poświęcenia obiektu, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z zastępcami Wiesławem Pirożkiem i Dariuszem Traczem, przedstawicielka seniorów, kierownik Domu Seniora Grażyna Gwóźdź oraz zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Kwaśniak. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa, biur senatorskich i poselskich, służb mundurowych oraz instytucji i spółek miejskich.
(01.03.2018)
27 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się I Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów pod nazwą „Mój Robot”. Wydarzenie miało na celu promowanie robotyki oraz wymianę doświadczeń w zakresie konstruowania i programowania robotów.
(27.02.2018)
Na rynku wydawniczym ukazała się książka Tadeusza Bystrzaka „Teodor Talowski” pokazująca życie, a przede wszystkim twórczość tytułowego bohatera – jednego z najwybitniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku. Wg jego projektu powstał m.n. gmach dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" w Jarosławiu.
(26.02.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tym samym zachęca aktywnych mieszkańców i organizacje społeczne do działania na rzecz najbliższego otoczenia.
(26.02.2018)
Kartka świąteczna jest miłą niespodzianką i ozdobą przypominającą przez długi czas o tych, którzy ją wysłali. Tradycja wysyłania okolicznościowych pocztówek podtrzymywana jest również w jarosławskim Ratuszu. od kilku lat dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstają oryginalne projekty. Dzięki temu wspólne i wyjątkowe życzenia płyną do zaprzyjaźnionych instytucji, samorządów i partnerów jako wyraz naszej pamięci i najlepszych życzeń. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w IV edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem naszego miasta. Tradycyjnie najciekawsze projekty zostaną zrealizowane i rozesłane, natomiast wszystkie prace przekazane Organizatorom „Jarosławskich Pól Nadziei” - akcji, której celem jest wsparcie Hospicjum działającego na terenie miasta. Termin nadsyłania kartek mija 9 marca br.
(26.02.2018)
4 marca br. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączone z Biegiem Tropem Wilczym. Pokonanie symbolicznego dystansu 1963 m zadeklarowało już 400 biegaczy, którzy wystartują po g. 12.00 sprzed pomnika mjra Władysława Koby. Dołączyć może każdy, kto chce w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć Niezłomnych. Na uczestników czeka niespodzianka, losowanie koszulek z wizerunkiem mjr. Koby. Gościem honorowym obchodów będzie syn majora, Wojciech Koba. W tym roku Jarosław już po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji.
(23.02.2018)
Mecz sparingowy piłkarek ręcznych SPR JKS z drużyną KS Cracovia Kraków oraz występy ligowe seniorskich – kobiecych zespołów w piłce siatkowej MKS SAN-Pajda to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu w Jarosławiu.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 389 - wszystkich aktualności: 5823]
Archiwum
Marzec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31