Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(30.04.2020)
O tej porze roku, tradycyjnie przygotowywaliśmy się do uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem, ze względu na panujący stan epidemii w kraju, scenariusz na świętowanie musiał ulec zmianie.
(29.04.2020)
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
(29.04.2020)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają do wspólnego tworzenia wielkiej, biało-czerwonej galerii zdjęć zatytułowanej „Powiewa dumnie i u mnie!”
(28.04.2020)
25 kwietnia Premier RP i Minister Sportu przedstawili plan nowej sportowej rzeczywistości. Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.
(27.04.2020)
Minął rok odkąd w piwnicach Ratusza i Bramie Krakowskiej zainaugurowano działalność Centrum Edukacji Kulturalnej (CEK). Instruktorzy Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki od pierwszych chwil opiekują się wyremontowanymi, zabytkowymi przestrzeniami i przybliżają inspirujący świat sztuki wszystkim zwiedzającym.
(27.04.2020)
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu zaprasza na wystawę „PANOWIE". To nietypowa ekspozycja prezentowana tylko on-line. Album z pracami artystów dostępny jest na portalu społecznościowym Facebook – profil „E-dom kultury” czy „JOKiS”.
(27.04.2020)
Ze względu na kwarantannę społeczną zmianie ulegają terminy i sposób składania oświadczeń woli przez rodziców, których dzieci zakwalifikowały się w pierwszym terminie do szkoły, przedszkola, czy żłobka. Rekrutacja uzupełniająca zostaje także przesunięta.
(27.04.2020)
Masz profil zaufany? Używasz podpisu kwalifikowanego? Załatwiaj sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu! Dołącz do E-Jarosławia! Prześlij wniosek/pismo/zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl. Nie masz profilu zaufanego? Wyjaśniamy, jak go uzyskać.
(24.04.2020)
Pierwszy etap budowy stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej dobiega końca. Powstało już boisko do piłki nożnej oraz do mini piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki, bieżnie: 4-torowa na 400 m i 6-torowa na 100 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, do skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. I etap obejmuje również budowę oświetlenia płyty boiska, budowę podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe wraz z instalacją drenażową boisk, bieżni oraz urządzeń lekkoatletycznych. Właśnie rozpoczęła się budowa trybun ziemnych.
(23.04.2020)
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza do odwiedzania swojego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Online instytucja realizuje najnowszy projekt #CKIPWSIECI, którego celem jest upowszechnianie działań kulturalnych w świecie wirtualnym.
(22.04.2020)
Na terenie naszego miasta trwa akcja dostarczania mieszkańcom wielorazowych maseczek. W urzędzie miasta odbywa się pakowanie, a w dystrybucję bezpłatnych materiałów ochronnych włączyły się Rady Dzielnic, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz wspólnoty mieszkaniowe. Serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Lear Corporation Jarosław – dyrektora Andrzeja Narolskiego oraz pracowników za przygotowanie oraz bezpłatne przekazanie maseczek dla jarosławian.
(21.04.2020)
Wszystko, co złe, mija. Niedługo wyjdziemy z domów spragnieni rozrywki i powrotu do normalności. Choć obecna sytuacja jest dla kin wyjątkowo trudna, będą gotowe na ten moment, a na ich ekranach pojawią się długo wyczekiwane premiery.
(17.04.2020)
Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.
(15.04.2020)
Od 16 kwietnia br. zacznie obowiązywać kolejne z zaostrzeń rządowych. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.
(15.04.2020)
Od kiedy świat ogarnęły pandemia i kwarantanna, kultura przeniosła się do sieci. Instytucje organizują życie kulturalne w internecie, a ich sympatycy śledzą występy i propozycje w domach. Na wirtualnym polu aktywnie działa Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, który zaprasza do udziału w kolejnej ciekawej inicjatywie.
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 30]
Archiwum
Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30