Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(06.03.2020)
Miasto Jarosław pozyskało kolejne środki zewnętrzne na ważne inwestycje: 220 tys. zł na dalszy etap remontu muru oporowego na ul. Podgórze przy Jarosławskim Opactwie oraz łącznie 408 tys. zł na utworzenie nowej i utrzymanie już istniejących placówek stworzonych z myślą o Seniorach. Nowy Dzienny Dom Senior + przy Pl. Mickiewicza 18 rozpocznie działalność już w 2021 roku i będzie dysponował 20. miejscami, a także oferował wiele przydatnych, atrakcyjnych form spędzania czasu. Na terenie miasta obecnie funkcjonują dwie tego rodzaju placówki: Dzienny Dom "Senior+" w Jarosławiu na ul. Dolnoleżajskiej 16 oraz Klub Seniora na ul. 3 go Maja 48.
(06.03.2020)
W piątek, 28 lutego br. Burmistrz Waldemar Paluch oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych Lesław Stohbach spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, aby porozmawiać o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Jarosławia.
(06.03.2020)
8 marca to dzień, w którym wyjątkowo mocno i na wiele sposobów mężczyźni będą wyrażali swoją wdzięczność, podziw i szacunek wobec wszystkich Pań. Do serdecznych życzeń dołączają również Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Przewodniczący Rady Miast Szczepan Łąka wraz z Radnymi.
(05.03.2020)
Miasto Jarosław zajęło IV miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz Fundacji Naukowej Evidence Institute "Miejsca sprzyjające edukacji" w kategorii: miasta i gminy 20-100 tys. mieszkańców z terenów o niższych dochodach i wyższym bezrobociu. Wyróżnienie odebrał w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, zastępca burmistrza Dariusz Tracz, który reprezentował Miasto podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty odbywającej się w Lublinie w dniach 3-4 marca br.
(04.03.2020)
W związku z konsultacjami społecznymi dotyczącymi tworzenia oferty kulturalnej i edukacyjnej miasta Jarosławia, zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywne wzięcie udziału w kolejnym badaniu ankietowym.
(04.03.2020)
W ubiegłym roku spore wyzwanie, jakim jest walka ze smogiem, podjęła społeczność Szkoły Podstawowej nr 6. Zaczęło się od udziału w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, do której placówka dołączyła jako jedyna szkoła na Podkarpaciu. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do grantowego projektu organizowanego przez Fundusz Naturalnej Energii w Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ -SYSTEM S.A. w Warszawie.
(04.03.2020)
4 marca br. w sali ślubów Urzędu Miasta Jarosławia, 9 par z Jarosławia oraz 2 pary z terenu Gminy Jarosław, uroczyście świętowało jubileusz pożycia małżeńskiego.
(03.03.2020)
Przed nami, trzecia w tym roku, wizyta mobilnego punktu poboru krwi na rynku (od strony studni). Zapraszamy dzisiaj (3 marca), w godz. 9.00-12.00.
(02.03.2020)
Orkiestra „Sinfonia Galicya” pod kierownictwem Piotra Tarcholika otworzyła jarosławskie święto muzyki klasycznej. Koncert odbył się 29 lutego i już od pierwszych dźwięków, wydobywających się z instrumentów artystów, wiadomo było, że będzie niezapomniany.
(02.03.2020)
W niedzielę, 1 marca, świętowaliśmy w naszym mieście Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W programie obchodów, poza tradycyjnym już złożeniem kwiatów pod tablicą przy ul. Sienkiewicza, mszą świętą oraz uroczystością pod pomnikiem poświęconym postaci mjra Władysława Koby, wyjątkowo znalazło się również nadanie imienia tego zasłużonego jarosławianina, żołnierza wyklętego, 34. Batalionowi Lekkiej Piechoty. Zmieniła się również trasa Biegu Tropem Wilczym, gdyż z powodu modernizacji płyty rynku start i meta znalazły się w tym samym miejscu. Medal za ukończenie biegu też zmienił formę – jest obecnie 1/3 całości, o którą trzeba będzie się starać w kolejnych edycjach.
Archiwum