Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Woda z kranu bezpieczna

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu Sp. z o.o. zapewnia, że dostarczana mieszkańcom woda spełnia wszelkie parametry jakościowe i można ja pić bez obaw. WHO potwierdza, że systemy wodociągowe nie są środowiskiem, w którym może rozprzestrzeniać się koronawirus.
Fot. źródło: freepik.com

- Jak wynika z dostępnej literatury naukowej, koronawirusy charakteryzują się niską odpornością na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne powszechnie stosowane w procesach technologicznych uzdatniania wody, takie jak chlor, podchloryn sodu czy dwutlenek chloru. Wirusy te, podobnie jak inne zawieszone cząstki o takich rozmiarach, usuwane są z wody w procesie koagulacji połączonej z flokulacją wspomaganą polielektrolitami i filtracją na filtrach piaskowych, piaskowo-antracytowych i (lub) węglowych - informuje PWIK Jarosław.


Woda produkowana przez PWiK Jarosław Sp. z o.o. spełnia wszelkie parametry jakościowe zawarte w:

  • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. ws. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
  • oraz w Dyrektywach Rady Unii Europejskiej dot. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.


Technologia produkcji wody pitnej, jej uzdatnianie oraz dezynfekcja stosowane w PWiK Jarosław Sp. z o.o. pozwalają na unieszkodliwianie bakterii oraz wirusów chorobotwórczych.
Jakość wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi jest również na bieżąco monitorowana na każdym etapie jej produkcji oraz dystrybucji przez wewnętrzne akredytowane laboratorium oraz zewnętrzne jednostki kontrolujące tj. Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Szczegóły - www.teraz-srodowisko.pl

Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.03.2020 | aktualizacja 20.03.2020 12:29)
Archiwum