Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(06.07.2017)
Skwer Kultury, Letnie muzykowanie, W magicznym świecie teatru, Wokół książki, Kreatywnie-warsztatowo, Roztańczony skwer, Kino pod gwiazdami, Niedzielne spacerki po Jarosławiu - ruszyło Kulturalne Lato w Mieście Jarosław 2017! Lipiec i sierpień będą bogate w różnorodną ofertę kulturalną. Warto być z nami!
(27.07.2017)
Zakończyła się trwająca od czerwca br. inwestycja polegającą na przebudowie ul. Zbożowej. Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego, tj. Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą ul. Kolejowa 10 E, 23-200 Kraśnik (Lider Konsorcjum) oraz PBI WMB Sp. z o.o. ul. Błonie 8; 27-600 Sandomierz (Partner konsorcjum) m.in. zrealizował podbudowę drogi, a także nawierzchnię asfaltową i remont chodników.
(27.07.2017)
Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu zapraszają do letniej aktywności na świeżym powietrzu.
(27.07.2017)
Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej, Powiat Sanocki oraz Gmina Zarszyn zapraszają na XVII Dożynki Województwa Podkarpackiego oraz XXXIV Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się 27 sierpnia br. na stadionie sportowym w Długiem.
(27.07.2017)
W piątek, 4 sierpnia 2017 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30. dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(27.07.2017)
Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST” realizuje projekt pt. „Kompetencje cyfrowe bez ograniczeń”, który skierowany jest do osób w wieku 25+, 50+ oraz osób niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego.
(27.07.2017)
Place budowy pod inwestycje polegające na przebudowie ul. Romana Koby i ul. Górnoleżajskiej zostały przekazane Wykonawcy: Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak z siedzibą w Ruszelczycach, wyłonionemu w drodze przetargu nieograniczonego. Ma on wykonać roboty na ul. Koby do 28 sierpnia br. za kwotę maksymalnie 72 764,96 złotych brutto, a na ul. Górnoleżajskiej do 9 września br, za kwotę maksymalnie 131 190,57 zł brutto.
(26.07.2017)
Przeprowadzone w dniach 1 czerwca – 4 lipca 2017 r. konsultacje potwierdziły duże zainteresowanie ich tematyką. Formularze konsultacyjne wypełniło 480 osób, w tym 263 przez internet. Do urzędu wpłynęły również stanowiska na piśmie wyrażone przez środowisko kupców z Hali Targowej oraz Radę Dzielnicy Nr 1 w Jarosławiu. Wyniki konsultacji burmistrz Waldemar Paluch zaprezentował podczas zwołanej w środę, 26 lipca, konferencji prasowej.
(26.07.2017)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu informuje, że od 1 sierpnia br. będzie przyjmował wnioski dotyczące świadczeń na nowy okres 2017/2018.
(26.07.2017)
W tym roku po raz drugi Urząd Miasta Jarosławia wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje półkolonie dla dzieci zamieszkałych w Jarosławiu i uczęszczających do jarosławskich szkół podstawowych. Zaplanowane zostały cztery pięciodniowe turnusy z mnóstwem atrakcji i zajęć dla dzieci oraz wycieczki. 21 lipca br. zakończył się I turnus.
(25.07.2017)
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Jarosławiu uruchomiło projekt pn. "Mieszkanie wspierane w Jarosławiu". Skierowany jest do osób, które posiadają znaczny stopnień niepełnosprawności, znaczną lub głęboką niepełnosprawność intelektualną, zamieszkują teren powiatu jarosławskiego lub przeworskiego i są wieku powyżej 18 roku życia. W piątek, 21 lipca, z okazji uruchomienia mieszkania zorganizowano piknik rodzinny, w którym wziął udział m.in. burmistrz Waldemar Paluch.
(25.07.2017)
31 lipca br. (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia odbędzie się LI nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarosławia.
(20.07.2017)
W środę, 19 lipca, w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich przy ul. Kraszewskiego 39, rady dzielnic nr I i VI zorganizowały spotkanie z udziałem burmistrza Waldemara Palucha, w sprawie remontu ul. Kraszewskiego i ul. Pełkińskiej oraz zagospodarowania Bulwarów nad Sanem. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z koncepcjami zarówno remontu obu ważnych ulic miejskich, jak i pomysłami na uatrakcyjnienie nabrzeża rzeki. Nie zabrakło dyskusji np. na temat zlokalizowania ewentualnych miejsc parkingowych przy ulicy Kraszewskiego, czy wycinki drzew związanej z realizacją inwestycji drogowej. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali do wypełnienia formularz konsultacyjny, zawierający pytania dotyczące obu planowanych przedsięwzięć. Można było anonimowo wyrazić głos poparcia, bądź sprzeciwu wobec propozycji przedstawionej przez burmistrza i przedstawicieli Urzędu Miasta Jarosławia.
(19.07.2017)
Pogotowie Czystości rozpoczęło działalność na terenie miasta w 2015 roku. Okazało się skutecznym i docenionym przez mieszkańców pomysłem na wsparcie działań związanych z utrzymaniem czystości w Jarosławiu. Przy okazji ciekawego materiału wyemitowanego 18 lipca w Aktualnościach TVP3 Rzeszów przypominamy, że każdy mieszkaniec przez całą dobę, telefonicznie może zgłaszać potrzebę interwencji „Pogotowia”.
(18.07.2017)
W poniedziałek, 17 lipca br. nowy imponujący plac zabaw oficjalnie otworzył burmistrz Waldemar Paluch wraz z przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu Mariuszem Mitusiem. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, na najważniejszych gości imprezy - najmłodszych mieszkańców miasta, czekały liczne atrakcje, konkursy i zabawy z nagrodami. Specjalnie dla dzieci Miejski Ośrodek Kultury przygotował strefę artystyczną (ceramiczną, malowania), malowania buziek, kuglarzy, sportową czy gry w bule. Wydarzenie było okazją do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, czemu służył cieszący się dużą popularnością punkt informacyjny programu "Bezpieczny Jarosław".
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 30 - wszystkich aktualności: 450]
Archiwum