Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(26.09.2017)
Ze względu na rekordową liczbę projektów, które wpłynęły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2018 rok, został wydłużony termin weryfikacji wszystkich propozycji. Głosowanie rozpocznie się w najbliższy piątek, 29 września!
(26.09.2017)
Reforma oświaty wprowadzona w całej Polsce stała się faktem, jarosławskie szkoły od kilku tygodni funkcjonują w nowej odsłonie; gimnazja zniknęły, szkoły podstawowe wchłonęły klasy gimnazjów, dwa gimnazja stały się szkołami podstawowymi. Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza zyskała nowy, przestronny budynek dotychczasowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich. To najważniejsze ze zmian, dostosowanie infrastruktury do potrzeb uczniów pochłonęło z budżetu miasta blisko 1,5 mln złotych.
(26.09.2017)
Anna Brzyska ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu nie zwalnia tempa! Tenisistka stołowa w rywalizacji ze starszymi od siebie kadetkami zajęła 2. miejsce. W całym turnieju Grand Prix Polski kadetów w Krośnie przegrała tylko raz, w wielkim finale.
(25.09.2017)
Gmina Miejska Jarosław wspólnie ze słowackim miastem partnerskim Svidnik realizuje projekt pn. „Mistyka Karpackich Miast - Tworzenie Produktu Turystycznego Karpackich Miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika". W ramach tego projektu odbyły się warsztaty ceramiczne oraz plener artystyczny, które zapewniły integrację działań z zakresu rozwoju turystyki pogranicza. W działaniach artystycznych udział wzięły grupy tematyczne, a także delegacje z Jarosławia oraz ze Svidnika.
(25.09.2017)
Aż 56 projektów wpłynęło do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2018 rok! Lista wszystkich zgłoszonych propozycji znajduje się w zakładce poświęconej BO. Do 26 września br. trwa weryfikacja formularzy, a dzień później opublikujemy listę projektów do głosowania oraz odrzuconych. Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom oraz Organizacjom za tak liczne zaangażowanie!
(22.09.2017)
Rozpoczęcie rozgrywek Lotto Superligi tenisa stołowego oraz rozgrywki piłki nożnej kobiet i mężczyzn to wydarzenia sportowe czekające na kibiców w nadchodzących dniach w Jarosławiu.
(22.09.2017)
Już w najbliższą niedzielę, 24 września br. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Jarosławia. Wyborcy okręgów wyborczych nr 4 i 17 zdecydują, kto spośród pięciu kandydatów będzie ich reprezentował w Radzie Miasta po śmierci śp. radnych Andrzeja Pieszki oraz Lesława Wysockiego.
(21.09.2017)
Ruszyła XVI edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego skierowanego do uczniów klas VII szkół podstawowych, II i III dotychczasowych klas gimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Jego celem jest popularyzacja twórczości jarosławskiego poety oraz rozwijanie wiedzy o mieście i regionie. Na zgłoszenia czekamy do 7 października. Zapraszamy!
(20.09.2017)
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu dobiega końca. Przed nami finał - Dzień bez samochodu. Jarosław po raz siódmy włącza się w kampanię, która ma przekonać Europejczyków do „zielonych" form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. W najbliższy piątek, 22 września zachęcamy do korzystania z bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją.
(20.09.2017)
Sesja zaowocowała aż dwudziestoma pięcioma uchwałami, m.in. w sprawie utworzenia Jarosławskiej Rady Seniorów, podwyższenia kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarosławiu, czy zakupu nieruchomości z przeznaczeniem pod wykonanie dojazdu z ul. Kraszewskiego na teren Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.
(20.09.2017)
„Obchodzony każdego roku we wrześniu Dzień Sybiraka w Jarosławiu to wydarzenie niezwykle ważne przede wszystkim dla Sybiraków i Kresowian, ale również dla całej społeczności naszego miasta. Właśnie w tym dniu w sposób szczególny wspominamy trudny, bolesny czas II wojny światowej, który oznaczał dla naszych Rodaków nieopisane cierpienie związane z wygnaniem z Ojczyzny, tułaczką, wszechobecną śmiercią, głodem i rozpaczliwą bezsilnością (…)" - napisał burmistrz Waldemar Paluch w liście skierowanym do jarosławskiego oddziału Związku Sybiraków z okazji obchodów Dnia Sybiraka. Wczoraj (19.09) główna uroczystość odbyła się na Placu ks. Piotra Skargi, przed pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej.
(18.09.2017)
Około trzech godzin pozytywnych wibracji i energii, ukrytych w prostych krokach tanecznych, łączy jedno magiczne słowo - ZUMBA. Właśnie pod tą nazwą o godz. 16.00 w dniu 17 września (niedziela), organizatorzy przygotowali maraton, podczas którego wszyscy miłośnicy fitness spotkali się, aby poprzez swoją pasję i energię wspomóc dwuletnią Marysi Knap z Szówska.
(18.09.2017)
Piknik rodzinny zorganizowany przez Klaster Ekonomii Społecznej i Innowacji „Z Biegiem Sanu do Rozwoju", już po raz drugi gościł na jarosławskich bulwarach. Ta radosna inicjatywa została objęta przez Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha honorowym patronatem.
(18.09.2017)
Już tylko jeden dzień pozostał na zgłoszenie projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. W IV edycji burmistrz Waldemar Paluch zwiększył pulę środków, wprowadził podział na trzy kategorie oraz znacząco rozszerzył zakres zadań, dzięki czemu minimum 18 projektów będzie możliwych do realizacji. Mają Państwo pomysły na dużą inwestycję, budowę, mniejszą modernizację, uporządkowanie miejskiego terenu, stworzenie zakątka do zabawy, czy wypoczynku? A może wydarzenia sportowego, kulturalnego, pikniku rodzinnego, czy akcji społecznej? Wiemy, że naszym Mieszkańcom kreatywności nie brakuje! Zachęcamy do zapisania pomysłów w formularzu i zgłoszenia ich do 19 września br.
(18.09.2017)
18 września 2017 r. (poniedziałek) odbędzie się LIV sesja Rady Miasta Jarosławia. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (II piętro, pokój 26).
Strona: ««  «  3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »  »»     [strona 6 z 43 - wszystkich aktualności: 635]
Archiwum
Listopad 2017
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12