Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(19.07.2018)
W dniach 14-15 lipca w Sopocie odbyły się XI Zawody w Kulturystyce i Fitness, podczas których srebrny medal wywalczył Aleksander Bulik, trener personalny i zawodnik z Jarosławia. Startował w kategorii Kulturystyka Klasyczna, której istotnym elementem jest estetycznie umięśniona sylwetka. Po eliminacjach, rundzie półfinałowej i finałach, spośród 18-stu zawodników, kulturysta z Jarosławia uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal.
(19.07.2018)
W dniach od 13 do 15 lipca w Szymanowicach Okręg PZSW Tarnobrzeg odbyły się Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym w kat. U - 15 i U - 20. W Zawodach wystartowali: Jakub Zięba z koła „Jaz" w Przeworsku z trenerem Mateuszem Kowalem - Prezesem Koła „Jaz" oraz Patryk KŁAK z koła "Jarosław - Miasto". Obaj Reprezentanci Okręgu PZW w Przemyślu startowali w kat. wiekowej U - 20.
(18.07.2018)
Z powodu prac serwisowych prowadzonych w systemach rejestrów państwowych w bieżącym tygodniu mogą wystąpić utrudnienia w realizacji usług związanych z zameldowaniem, uzyskaniem dowodu osobistego, wydawaniem odpisów aktów stanu cywilnego itp.
(17.07.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na ilustracje do śpiewnika patriotycznego „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ”. Tradycyjnie najciekawsze projekty zostaną zrealizowane. Termin nadsyłania prac plastycznych mija 16 sierpnia 2018 r.
(16.07.2018)
Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tenisistka stołowa PKS-u Kolping Jarosław – Anna Brzyska pomimo tego, że wakacje w pełni, reprezentuje Polskę podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w rumuńskim Cluj.
(16.07.2018)
Klasztor oo. Dominikanów oraz Komitet Organizacyjny zapraszają do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Spotkaniu imienników św. Jacka Odrowąża (Jacków, Jacentych i Hiacyntów) 17 sierpnia (piątek) 2018 roku w Jarosławiu.
(13.07.2018)
21 lipca 1995 roku decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dzień 24 lipca ustanowiony został Świętem Policji. Wybór tego dnia był podyktowany rocznicą powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej, która istniała do 1944 roku. Przez następne lata policja przechodziła liczne metamorfozy i przekształcenia, a w obecnej strukturze funkcjonuje od 1990 roku.
(12.07.2018)
Teatr ,,KĄT” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu zdobył I nagrodę za spektakl ,,Poobiednie igraszki" na LETNICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH „KOŁOWROTEK” w Rakszawie (6-9 lipca br.). Spektakl wyreżyserował Paweł Sroka, a oprawę muzyczną przygotował Wiktor Marut. Gratulujemy sukcesu!
(12.07.2018)
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyna Kaczora - Radnego Rady Miasta Jarosławia II kadencji. Najszczersze wyrazy żalu i współczucia bliskim oraz przyjaciołom zmarłego składa Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wraz z pracownikami Urzędu Miasta oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Janusz Szkodny wraz z Radnymi Rady Miasta.
(11.07.2018)
11 lipca w Sali Narad Urzędu Miasta Jarosławia obradowała Jarosławska Rada Seniorów pod przewodnictwem Mariana Janusza. Zebrani rozmawiali z zastępcą burmistrza Wiesławem Pirożkiem o możliwościach związanych z organizacją Dnia Seniora, a także o projektach, jakie JRS planuje złożyć w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
(09.07.2018)
Zakończyły się remonty kolejnych dróg w mieście. Nowe nawierzchnie zyskały: ul. Juliusza Kossaka, Adama Asnyka i Burmistrza Jerzego Matusza.
(06.07.2018)
8 lipca rozpoczynamy tegoroczną edycję „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z przewodnikiem”. W wakacyjne popołudnia sprzed kamienicy Attavantich będzie można wyruszyć pieszo miejskimi uliczkami, aktywnie spędzić czas oraz poznać interesujące miejsca i zabytki Jarosławia. W najbliższą niedzielę pierwszy spacer trasą „od Adama do Michała”.
(06.07.2018)
Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje czy przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, a dwa lata temu zmianie uległa formuła jej przyznawania. W scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich. Podobnie będzie i tym razem. Do 5 sierpnia br. można zgłaszać kandydatury. Serdecznie zapraszamy!
(05.07.2018)
W gorące dni lata mieszkańcy po raz kolejny będą mogli korzystać z rześkiej ochłody przy kurtynach wodnych, które jutro (6.07) pojawią się na ulicach miasta. Zostaną ustawione w sześciu lokalizacjach, z możliwością schładzania się do późnych godzin popołudniowych. Jak tylko wakacyjne temperatury pozostaną z nami na dłużej, kurtyny pomogą przetrwać upały.
(05.07.2018)
11 lipca br. (środa) o godz. 13.00 w sali narad jarosławskiego ratusza rozpocznie się czwarte posiedzenie Jarosławskiej Rady Seniorów.
Strona: 1 | 2  »       [strona 1 z 2 - wszystkich aktualności: 30]
Archiwum