Strona główna » Na bieżąco » Zapowiedzi » Archiwum » 2020 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Zapowiedzi

CKiP: Pierwsze wirtualne zwiedzanie Jarosławia zakończone.

Przez ostatnie tygodnie przemierzaliśmy wspólnie szlak kupiecki – bez konieczności wychodzenia z domu. Nasza wirtualna wycieczka dobiegła końca, jednak na horyzoncie maluje się już kolejna przygoda! Za tydzień rozpoczynamy podróż szlakiem wielokulturowym.

Naszą wirtualną wędrówkę rozpoczęliśmy od ul. Grodzkiej (https://bit.ly/2YS4flU), następnie zatrzymaliśmy się przed halą targową (https://bit.ly/2YOXVLR).

Kolejnym etapem było poznanie jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów na szlaku kupieckim – kamienicy Orsettich (https://bit.ly/3hGsFXN). Aby odkryć jego nowy fragment „przeszliśmy” zaledwie kilka kroków, zatrzymując się przed kamienicą Attavantich (https://bit.ly/2USRXbq).

Mając już za sobą połowę wędrówki, udaliśmy się kolejno do kamienicy Gruszewiczów (https://bit.ly/2YEI56c), a tuż po niej do kamienicy Rydzikowej (https://bit.Ly/3fxn7x9). Ostatnimi obiektami znajdującymi się na szlaku kupieckim były studnia miejska ( https://bit.ly/2N5xV9D) oraz budynek ratusza (https://bit.ly/3fsN1lE).

Mamy nadzieję, że wirtualny spacer, jednym z naszych szlaków, pozwolił na ponowne odkrycie uroków Jarosławia. Jednak to nie wszystkie jego tajemnice! Już za tydzień rozpoczynamy kolejną wirtualną wędrówkę. Tym razem odkryjemy ślady wielokulturowości naszego miasta.

Zapraszamy już teraz na profil FB, gdzie w oczekiwaniu na nową przygodę, jeszcze raz możecie przemierzyć szlak kupiecki.

Ewelina Szymańska
CKIP
(18.06.2020 | aktualizacja 18.06.2020 13:08)