Strona główna » Kalendarz imprez
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Kalendarz imprez

zakres dat
 
 

JOKiS: Najpiękniejsza Marzanna - konkurs

Organizatorzy zapraszają dzieci do udziału w konkursie!. Celem jest wykonanie kukły Marzanny, symbilizującej odejście zimy. Konkurs „Najpiękniejsza Marzanna" przeprowadzony jest w ramach wydarzenia „Piknik z okazji powitania wiosny - Zlot motocyklowy nad Sanem", którego organizatorami są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Motor Bike Drivers Team Jarosław.
Kategoria: Inne
Początek:
02.03.2020
Koniec:
21.03.2020
Miejsce:
Bulwary nad Sanem - piknik
Organizator:
Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
Wstęp:
wolny!
Załączniki:
Dodatkowe informacje:
  • Konkurs adresowany jest do przedszkoli, uczniów szkół podstawowych klas I - VIII oraz placówek kulturalnych i oświatowych z Jarosławia.
  • Kukła powinna nawiązywać do pór roku - odejścia zimy i przywitania wiosny.
  • Kukła powinna być wykonana z materiałów ekologicznych i naturalnych. Zabrania się stosowania folii, plastiku, materiałów trudno biodegradowalnych.
  • Poszczególne elementy kukły powinny być odpowiednio ze sobą połączone celem uniknięcia rozpadu pracy podczas prezentacji.
  • Dopuszcza się prace grupowe.
  • Prace nadesłane  na  konkurs  zostaną  zaprezentowane  społeczności lokalnej  nad Sanem (Bulwary nad Sanem) podczas Pikniku z okazji przywitania wiosny w dniu 21 marca 2020 roku.
    W tym też dniu nastąpi wręczenie nagród ok. godz. 12.30
  • Autorzy najpiękniejszej Marzanny otrzymają nagrody rzeczowe. Ocenie podlegać będą: oryginalność, pomysłowość i estetykę wykonania kukły.
  • Kukły zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich prezentacji w celach promocyjnych w prasie i na stronie  internetowej www.mok-jar.pl
Wykonane kukły należy dostarczyć do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki do dnia 19 (środa) marca 2020 roku z dołączoną kartą zgłoszenia i oświadczeniem.
Adres: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Pl. Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław.

JOKiS: "KobieTA" - wystawa zbiorowa

Kategoria: Wystawy
Początek:
05.03.2020 godzina 16.30
Koniec:
20.03.2020 godzina 16.00
Miejsce:
Galeria Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki
Organizator:
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki
Adres e-mail:
Więcej na:
www.mok-jar.pl
Wstęp:
wolny!
Dodatkowe informacje:

KobieTA

Z wielką przyjemnością Galeria Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w marcu br. prezentować będzie twórczość kobiet, artystek związanych ze środowiskiem plastycznym Jarosławia, Przemyśla, Rzeszowa, jak również związanych z naszą galerią poprzez swój udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, prezentowanych w minionych latach. Na wystawie znajdą się różnorodne prace ( wykonane w różnej technice i tematyce) tak, jak różnorodne są oblicza kobiet. Goście odwiedzający galerię będą mogli spojrzeć na otaczającą rzeczywistość, przedmioty i miejsca "kobiecym" okiem. Czasem subtelnie, nieraz zadziornie, na pewno wyjątkowo!

Wernisaż wystawy zbiorowej zaplanowano na 5 marca godz. 16.30
wystawa potrwa do 20 marca br.

Zapraszamy serdecznie!