Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj, nr 5 (151) / 2005 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj, nr 5 (151) / 2005

II Edycja Konkursu Piosenki Angielskiej 2005 w Jarosławiu

Dnia 19 kwietnia 2005r. Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Ks. St. Konarskiego wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało drugą edycję Konkursu Piosenki Angielskiej. Konkurs jest adresowany do jarosławskich gimnazjów i ma na celu propagowanie j. angielskiego wsród młodzieży szkolnej oraz wyszukiwanie talentów muzycznych. Zainteresowanie śpiewaniem w j. angielskim jest coraz bardziej popularne. Do konkursu przystąpiło 17 podmiotów wykonawczych (15 solistów i 2 zespoły). Wykonawców oceniało jury w składzie: Maria Kot - nauczyciel j.angielskiego PG Nr 4, Jolanta Jastrzębska - naucz. j. angielskiego PG Nr 3, Maciej Inglot - naucz. j.angielskiego PG Nr 1, Janina Suchożak - instruktor MOK, oraz Wiktor Marut - instruktor MOK. Komisja artystyczna oceniała: dobór repertuaru, interpretację, poprawność językową wykonywanych utworów i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii solistów nagrody otrzymali:
I miejsce (ex aequo) - Joanna Załuska z PG Nr 1 za wykonanie piosenki: "Where the wild roses grow" rep. Nick Cave i Paweł Sabal z PG Nr 2 za wykonanie piosenki: "You Got It" rep. Roy Orbison.
II miejsce (ex aequo) - Justyna Wojtyna z PG Nr 3 za wykonanie piosenki: "Don't Go Too Fast" rep. Vanilla Ninja i Adrian Sikora z PG Nr 1 za wykonanie piosenki: "Love is all around me" rep. Wet Wet Wet.
III miejsce (ex aequo) - Marta Limowska z PG Nr 4 za wykonanie piosenki: "Heaven" rep. Brian Adams i Joanna Wajda z PG Nr 2 za wykonanie piosenki: "Lemon Tree" rep. Fools Garden.

W kategorii zespołów nagrody otrzymali:

I miejsce - zespół z PG Nr 1 w składzie: Dorota Przytocka, Klaudia Nykiel oraz Angelika Krzyczkowska, które zaprezentowały utwór SOS z repertuaru zespołu ABBA. Pozostałych miejsc nie przyznano.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora OWENS ILLINOIS Polska S.A. Zygmunta Jamińskiego.

Impreza umożliwiła uczestnikom pokazanie umiejętności artystycznych przed szerszą publicznością i skonfrontowania ich z rówieśnikami. Poziom prezentowanych piosenek był wysoki pod względem muzycznym, jak i językowym. Zwycięzcy Konkursu Piosenki Angielskiej to nie zawsze prymusi z j. angielskiego, ale ich miłość do muzyki sprawia, że pokonują wszelkie problemy związane z wymową i zapamiętywaniem tekstu. Nauczyciele j. angielskiego często korzystają z piosenek dla urozmaicenia lekcji, a nasze obecne podręczniki bardzo nam w tym pomagają. Mam nadzieję, że ten konkurs stanie się również źródłem motywacji do nauki j. angielskiego wśród młodzieży gimnazjalnej .

Pragnę gorąco podziękować Dyrektor MOK Pani Teresie Piątek, Paniom Janinie Suchożak i Zofii Karwańskiej, Panom Adamowi Kroczkowi i Maciejowi Inglotowi za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Dziękuję nauczycielom muzyki i j.angielskiego za rzetelne przygotowanie uczniów do konkursu.

Dziękuję wszystkim uczestnikom II Konkursu Piosenki Angielskiej za piękne prezentacje piosenek i mam nadzieję, że w przyszłym roku przy wsparciu MOK będziemy kontynuować konkurs.

Ewa Marut
Numery archiwalne
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31