Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj, nr 5 (151) / 2005 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj, nr 5 (151) / 2005

Na kupieckim Szlaku

Stowarzyszenie "Na kupieckim Szlaku" działające od niedawna zrzesza jak pisaliśmy wcześniej kilkanaście miast i powiatów, które na mocy uchwał właściwych sobie Rad Miasta czy Powiatu są stronami organizacji.

Niedawno do Stowarzyszenia przystapiły dwa nowe miasta, statut członkowski otrzymało bowiem miasto Zgorzelec i miasto Bolesławiec (woj. dolnośląskie). Do końca maja decyzje o członkowstwie w Stowarzyszeniu podejmą Rada Miasta Rzeszowa, Rada Powiatu Rzeszowskiego i Rada Powiatu Przemyskiego.

Z informacji podawanych wcześniej wiadomo, iż spośród miast członkowskich Stowarzyszenia Jarosław odgrywa kluczową rolę. Podczas spotkania generalnego w marcu, w którym uczestniczyłem z ust prezydenta Tarnowa padła propozycja utworzenia właśnie w tym mieście biura dla Stowarzyszenia "Na kupieckim szlaku". Atutem jakim posługiwał się prezydent Tarnowa była propozycja nieodpłatnego użyczenia lokalu wraz z wyposażeniem dla administracji. Niemniej jednak podczas spotkania w Tarnowie nie została podjęta ostateczna decyzja, wszelkiego rodzaju kroki zgodnie z ustaleniami wcześniejszymi mają być podejmowane podczas Walnych Zgromadzeń Stowarzyszenia "Na kupieckim Szlaku".

Pierwsze - założycielskie Walne Zgromadzenie planowane było w dniu 8 kwietnia, jednak z uwagi na pogrzeb w tym dniu Jana Pawła II, a co za tym idzie żałoby narodowej zostało odwołane. Nowy termin został ustalony na 16 - 17 czerwca br. we Wrocławiu.

O wszystkich podjętych podczas Walnego Zgromadzenia decyzjach i ustaleniach będziemy informować Państwa na łamach Biuletynu Informacyjnego Miasta Jarosławia.

Zbigniew Możdżeń
Numery archiwalne