Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj, nr 5 (151) / 2005 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj, nr 5 (151) / 2005

Jak zaszczepić miłość do Jarosławia

Miarą wszelkich działań jest ich skuteczność. Można ją osiągnąć dzięki pozytywnym intencjom i ideom urzeczywistnianym poprzez pracę. Cieszy fakt, że podejmują się tej pracy światli nauczyciele jarosławksich szkół, dla których ważne staje się zaszczepienie i rozwijanie miłości do Jarosławia, miasta godnego nie tylko zainteresowania, ale i troski o jego teraźniejszość i przyszłość. Przyszłość budowana będzie przez młodzież, dobrze rozumie to pani mgr Barbara Sudzińska nauczycielka Publicznego Gimnazjum Br 1 im . św. Królowej Jadwigi, opiekunka Szkolnego Koła Młodych Miłośników Jarosławia liczącego 22 osoby.

Z inicjatywy Pani B. Sudzińskiej i przy współudziale SMJ został zorganizowany Konkurs Wiedzy o Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia, który odbył się 31.03.2005 r. w siedzibie SMJ. Wiedza ta związana jest przecież ściśle z historią miasta, dlatego w konkursie pojawiły się liczne zadania obejmujące najważniejsze wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, najwybitniejsze postacie ludzi dla Jarosławia zasłużonych i propagujące miejsca, o których każdy Jarosławianin wiedzieć powinien. Na podkreślenie zasługuje różnorodność form konkursowych zagadnień i maksymalizacja zawartej w nich wiedzy, w czym niewątpliwą zasługę przypisać należy pani B. Sudzińskiej. Młodzież była solidnie przygotowana do konkursu, a laureaci sprostali najtrudniejszym pytaniom.

Czołowe miejsca rozdzielili między siebie uczniowie klas drugich: I miejsce zajęła Anna Kot, II - Justyn Mazur, III - Ewa Cebulak, IV - Adrian Sikora. Gratulując pomysłu i realizacji, Zarząd SMJ wyraża uznanie i podziękowanie pani mgr Barbarze Sudzińskiej za tę cenną inicjatywę, a młodzieży za autentyczne zaangażowanie się w przygotowanie do konkursu.

Tak właśnie dorastają przyszli obywatele miasta, prawdziwi miłośnicy Jarosławia.

Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia
Numery archiwalne