Strona główna » Nasze wydawnictwa » Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008

Sacrum w literaturze
Maria Pels - Starszy Wizytator w Kuratorium
Oświaty w Rzeszowie wręcza nagrodę Grand
Prix Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie | Fot. Anita Banaś
Maria Pels - Starszy Wizytator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wręcza nagrodę Grand Prix Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie
Fot. Anita Banaś

8 marca 2008 r. pod Honorowym Patronatem Ks. Bpa Adama Szala oraz Burmistrza Miasta Jarosławia, w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek odbył się Finał IX Wojewódzkiego Konkursu „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” w kategorii recytatorskiej oraz plastycznej.

W przeglądzie konkursowym wzięło udział czternastu recytatorów, których oceniało o podwójne jury – seniorów i juniorów. Komisja seniorów w składzie: Janusz Zakrzeński – aktor Teatru Polskiego w Warszawie, Przemysław Tejkowski – dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Krystyna Juźwińska - Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Małgorzata Bucior - instruktor teatralny w Liceum Ogólnokształcącym w Leżajsku, przyznała:

Grand Prix – Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie,

I miejsce – Marii Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu,

II miejsce – Piotrowi Majowi z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie.

Dwa równorzędne III miejsca zdobyli: Monika Mróz z Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie oraz Kacper Burda z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku. Rozdane zostały również nagrody w kategorii plastycznej. Na konkurs przysłano 121 prac z 28 szkół województwa podkarpackiego.

Główną nagrodę – Grand Prix otrzymała Justyna Rybińska z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, I miejsce ex aequo: Rebeka Czaja z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Anna Domaradzka z Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu. II miejsce ex aequo: Katarzyna Mazerant z Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu oraz Kajetan Kociański z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta Jarosławia, Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Anita Banaś
Numery archiwalne
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26