Strona główna » Nasze wydawnictwa » Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008 » Z życia miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

Styczeń-Marzec, nr 1-3 (183-185) / 2008

Nowa strona internetowa Urzędu Miasta Jarosławia
Konferencja prasowa z dziennikarzami | Fot. Katarzyna Tworzydło
Konferencja prasowa z dziennikarzami
Fot. Katarzyna Tworzydło

20 grudnia 2007 r. odbyła się konferencja prasowa, podczas której dokonano prezentacji uruchomionej w tym samym dniu nowej wersji strony www. jaroslaw.pl.

Jej autorami są: Marcin Korecki i Bartłomiej Grzesik z jarosławskiej firmy Omnia. Organizator konferencji burmistrz Andrzej Wyczawski przypomniał, że od 1997 r. strona była opracowywana przez Waldemara Rokosza, Pawła Czopa i Tomasza Ferenca. Dwukrotnie została uznana za najlepszą stronę na terenie województwa. Uważam, że w dobie szybkiego przepływu informacji, gdy nie ma barier komunikacyjnych, także Urząd Miasta powinien sprostać oczekiwaniom społeczeństwa. Od początku funkcjonowania naszej strony byłem zaangażowany w jej tworzenie. Teraz uznałem, że należy ją zmodernizować. Zmieniona została nie tylko witryna, ale też zawartość strony i możliwości szybszego informowania mieszkańców, czy turystów o formach realizacji poszczególnych zadań – wyjaśniał burmistrz Andrzej Wyczawski.

W konferencji uczestniczyli dziennikarze Gazety Codziennej „Nowiny”, „Gazety Jarosławskiej”, „Życia Podkarpackiego” i Radia „Fara”. O tym, jak poruszać się po stronie internetowej mówił Marcin Korecki. Obecnie jest osiem podstawowych zakładek: „Na bieżąco”, „Urząd Miasta”, „Rada Miasta”, „O Jarosławiu”, „Dla Mieszkańców”, „Dla Turystów”, „Biuletyn Informacyjny” oraz „Galeria”.

Można też wpisać się do tzw. newslettera, aby systematycznie otrzymywać aktualności, ogłoszenia i Biuletyn Informacyjny. W bardzo szybki sposób można też dowiedzieć się jak załatwić większość spraw w Urzędzie Miasta i pobrać stosowne wnioski lub formularze. „Klikając” na kalendarz wyświetlą się wszystkie imprezy i uroczystości zaplanowane na dany dzień. W zakładce „O Jarosławiu” znajduje się wykaz Honorowych Obywateli Miasta i osób, które otrzymały Złotą Odznakę Za Zasługi dla Miasta Jarosławia. Dla turystów przygotowano bazę noclegową, gastronomiczną, wykaz biur turystycznych i przewodników, dane dotyczące komunikacji PKS, PKP i MZK, postojów TAXI, stacji paliw oraz atrakcji turystycznych. Sukcesywnie będzie uzupełniana galeria zdjęć, które doskonale się prezentują zarówno jako miniatury i jako powiększenia.

W trakcie opracowania znajdują się informacje Dla Inwestorów, które zostaną opublikowane w przyszłym roku. Internauta może również dowiedzieć się jaka jest pogoda w Jarosławiu, dzięki połączeniu z serwisem Wirtualnej Polski. Nowością jest opcja powiększania czcionki.

Podczas konferencji dziennikarze zaproponowali poszerzenie bazy działających na terenie miasta stowarzyszeń, a także możliwość dokonywania wpisów

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30