Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Maj

Aktualności / wydarzenia

(21.05.2014)
Studenci jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej mają klucz do bram miasta! We wtorek rozpoczęły się IV Podkarpackie Juwenalia. Coroczna zabawa studentów potrwa dwa dni.
(21.05.2014)
Zwiedzanie miasta pieszo i bryczką, niecodzienny spacer z botanikiem, teatr, muzyka, taniec, zabawa - to wszystko w jedną noc, a właściwie już od godzin popołudniowych. 17 maja po raz siódmy Jarosław włączył się w obchody „Nocy Muzeów” zainicjowanej 17 lat temu przez berlińczyków. Zainteresowani kulturalną stroną miasta mogli nie tylko bezpłatnie skorzystać z oferty muzealnej, ale stać się uczestnikami szeregu atrakcji przygotowanych w ramach Nocy Zwiedzania Rynku.
(20.05.2014)
19 maja dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przeżywali uroczystość zorganizowaną z okazji kanonizacji naszego wielkiego Rodaka - patrona szkoły.
(20.05.2014)
17 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały mecze eliminacyjne w ramach Siatkarskiego Pucharu Rodzinnego. Do walki stanęło dziewięć 3-osobowych drużyny w kategorii młodzieżowej i seniorskiej. Wielki finał Siatkarskiego Pucharu Rodzin, podczas którego ustanawiany będzie rekord Guinnessa w podbijaniu piłki, odbędzie się 8 czerwca na placu Millenium Hall w Rzeszowie.
(20.05.2014)
W ubiegłym tygodniu zakończył się XXII Przegląd Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2014”. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiło 11 zespołów dzieci i młodzieży z powiatu jarosławskiego, Przeworska i Krasnego k/Rzeszowa. Jury konkursowe przyznało nagrody indywidualne, dla najlepszych zespołów oraz nagrodę specjalną.
(17.05.2014)
W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece San w Jarosławiu burmistrz Andrzej Wyczawski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym stawili się przedstawiciele urzędu, straży miejskiej, straży pożarnej oraz jarosławskich wodociągów.
(16.05.2014)
Poziom wody w Sanie przekroczył stan ostrzegawczy – 4,40 m. W związku z dalszym, intensywnym spływem wód opadowych burmistrz Andrzej Wyczawski ogłosił od godz. 16 pogotowie przeciwpowodziowe. Wcześniej osobiście sprawdzał stan wody w Sanie i wyposażenie magazynu przeciwpowodziowego.
(16.05.2014)
Ożywienie relacji gospodarczych i turystycznych, czy współpraca w zakresie inwestycji infrastrukturalnych - to priorytety nowej Konsul Generalnej Węgier dr hab. Adrienne Kőrmendy, która gościła 15 maja w Jarosławiu. W programie wizyty znajdowało się m.in. złożenie kwiatów pod Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz spotkanie z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim.
(16.05.2014)
Katalog ofert inwestycyjnych Sieci Miast Euroregionu Karpackiego został wydany w ramach projektu pn. „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej miast pogranicza Polski i Słowacji poprzez rozwój produktów turystycznych”. Głównym celem projektu jest promocja terenów inwestycyjnych w miastach na pograniczu polsko-słowackim m.in. poprzez wspólną promocję oraz wymianę dobrych praktyk.
(14.05.2014)
13 maja w jarosławskiej Kolegiacie, przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin modlili się diabetycy na III pielgrzymce, której hasło brzmiało: „Na drodze wiary – z Maryją”.
(14.05.2014)
11 maja br. Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke obchodziło jubileusz 25-lecia swojej działalności. Powstało w Jarosławiu z inicjatywy o. Wawrzyńca Wawro OP, z czasem rozpowszechniło się po całej Polsce, a obecnie liczy kilkuset członków oraz sympatyków. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w jarosławskiej Kolegiacie oraz Miejskim Ośrodku Kultury.
(13.05.2014)
12 maja na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury grupa teatralna Plaster zaprezentowała spektakl, którego tematem było zjawisko przemocy w środowisku dorastającej młodzieży szkolnej. Wydarzenie zorganizowano w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” i uczestniczyło w nim około 1000 uczniów szkół gimnazjalnych.
(12.05.2014)
12 maja w jarosławskich przedszkolach rozpoczęły się spotkania strażaków z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Dzięki przedsięwzięciu dzieci dowiedzą się nie tylko jak wygląda praca strażaka, a przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkiem wypadku lub pożaru.
(12.05.2014)
9 maja br. Burmistrz Miasta Jarosławia zwołał pierwsze posiedzenie obwodowych komisji wyborczych, powołanych zarządzeniem burmistrza dla przeprowadzenia głosowania, w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Było to zarazem pierwsze szkolenie dla komisji, które prowadziła pełnomocnik Rejonowej Komisji Wyborczej w Przemyślu, Małgorzata Cicirko-Błahuta. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja br.
(11.05.2014)
Zwiedzanie miasta pieszo i bryczką, niecodzienny spacer z botanikiem, teatr, muzyka, taniec, zabawa - to wszystko w jedną noc, a właściwie już od godzin popołudniowych. W najbliższą sobotę, 17 maja będziemy obchodzić Noc Muzeów, która w Jarosławiu została wzbogacona o Noc Zwiedzania Rynku. Wszyscy zainteresowani kulturalną stroną miasta będą mogli nie tylko bezpłatnie skorzystać z oferty Muzeum, ale stać się uczestnikami szeregu atrakcji przygotowanych w ramach nocnego zwiedzania Rynku.
Strona: «  1 | 2 | 3  »       [strona 2 z 3 - wszystkich aktualności: 43]