Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(20.04.2015)
Projekcja filmu, konferencja, audycja radiowa, warsztaty i wystawa fotograficzna - wszystko to w ramach tygodniowej akcji „Zaświeć się na niebiesko", która zakończyła się w ubiegły piątek, 17 kwietnia. Dzięki przedsięwzięciu zorganizowanemu przez PSOUU Koło w Jarosławiu, nasze miasto aktywnie przyłączyło się do propagowania wśród społeczeństwa wiedzy na temat autyzmu. Towarzyszący idei błękit pojawił się w tych dniach na elewacji jarosławskiego Ratusza.
(20.04.2015)
W dniach 22-23 kwietnia 2015 r. w sali narad Urzędu Miasta odbędą się posiedzenia komisji Rady Miasta Jarosławia: Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji; Komisji Rewizyjnej; Komisji Zdrowia, Rodziny, Opieki Społecznej i Ochrony Środowiska Naturalnego; Komisji Oświaty; Komisji Budżetowej i Komisji Gospodarki i Rozwoju Miasta.
(20.04.2015)
17 kwietnia już po raz czwarty zorganizowane zostały Jarosławskie Targi Pracy. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania swojej firmy, ale przede wszystkim do pozyskania nowych pracowników.
(20.04.2015)
24 kwietnia (piątek) br. serdecznie zapraszamy na finał „Zlotu Gwiaździstego”. Śladami Przeszłości” – konkursu organizowanego już po raz czternasty dla uczniów z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego i przemyskiego. Tegoroczny temat brzmiał: „Co boskie Bogu... a co cesarskie cesarzowi? Święta kościelne i państwowe w pamięci moich Dziadków". Laureatów konkursu poznamy w Opactwie ss. benedyktynek, uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 .
(17.04.2015)
Informujemy, że ustalenie składów obwodowych komisji wyborczych w Jarosławiu odbędzie się 20 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w trybie publicznego losowania.
(17.04.2015)
21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Zająca 17 kwietnia obchodził swoje święto. Jednostka istnieje już 22 lata, a od 7 lat stacjonuje w Jarosławiu. Coroczna uroczystość organizowana na terenie Jednostki Wojskowej, po raz kolejny była okazją do wręczenia odznak i listów gratulacyjnych. Podczas okolicznościowego apelu burmistrza miasta reprezentował dyrektor Wydziału Oświaty, Bogdan Wołoszyn.
(17.04.2015)
Zabytkowe piwnice pod kamienicami Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów przygotowane są już do kolejnego etapu adaptacji na Podziemne Przejście Turystyczne. W grudniu ub. r. zakończyły się prace budowlane, przed nami aranżacja przestrzeni przeznaczonej na wystawy stałe o charakterze muzealnym. Tę część unijnego projektu będzie realizować konsorcjum firm: TRIAS AVI Sp. z o.o. z Warszawy oraz „Marcin Pietuch FABRYKA DEKORACJI” z Krakowa wyłonione na drodze przetargu nieograniczonego. 15 kwietnia br. umowę z wykonawcą podpisał burmistrz Waldemar Paluch.
(16.04.2015)
14 kwietnia w Galerii Głównej u Attavantich odbyło się otwarcie wystawy komiksowej „Honwedzi i Huzarzy na polskiej ziemi. Polowe historie 1914-1915”, przygotowanej na podstawie zapisów i relacji Ferenca Molnára i Lajosa Szádeczkyego Kardossa. Część wystawy dotyczy również naszego miasta, w czasach I wojny światowej węgierscy korespondenci wojenni byli w Jarosławiu.
(16.04.2015)
Organizacja Narodów Zjednoczonych podaje, że autyzm to jeden z najgroźniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Stawia go obok AIDS, cukrzycy, nowotworów. A wciąż wydaje się, że zaburzenie spectrum autyzmu dotyka znikomą część dzieci i osób dorosłych; okazuje się jednak, że problem jest znaczny i liczba zdiagnozowanych w kierunku autyzmu osób stale wzrasta. Według szacunkowych badań w tym roku w Polsce urodzi się 400 tys. dzieci - z czego grupa 15 tys. będzie zagrożona ryzykiem wystąpienia autyzmu i kolejno - u 1,5 tys. z nich zdiagnozowany zostanie autyzm. Jak postępować, rozpoznawać i jak żyć w otoczeniu i z osobami autystycznymi informowano podczas konferencji "Współczesne podejście do diagnozy i terapii osób ze spectrum autyzmu" zorganizowanej przez PSOUU Koło w Jarosławiu.
(16.04.2015)
W trosce o estetyczny wygląd naszego miasta, 13 kwietnia br. burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz komendantem Straży Miejskiej. Podczas narady zwrócił szczególną uwagę na potrzebę zorganizowania dodatkowych prac porządkowych. W związku z tym od jutra (17.04) zostanie zwiększona liczba tygodniowych kursów sprzętu PGKiM, w każdą niedzielę będzie pracowała też dodatkowa ekipa pieszo-samochodowa.
(16.04.2015)
13 kwietnia rozpoczął w naszym mieście tydzień wiedzy o autyźmie. To jedna z inicjatyw nawiązująca do przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób autystycznych oraz ich rodzin. Z tej okazji od poniedziałku do piątku Ratusz ponownie rozbłyśnie błękitem. Przedsięwzięcie pn. „Zaświeć się na niebiesko" organizowane przez PSOUU Koło w Jarosławiu patronatem honorowym objął m.in. Burmistrz Miasta Waldemar Paluch.
(15.04.2015)
Bezpieczeństwo żywności jest to obszar działań związanych ze zdrowiem publicznym, mających na celu zapewnienie konsumentom ochrony przed ryzykiem zatrucia żywności i chorobami przenoszonymi drogą pokarmową. Popularyzacja tych zagadnień odbywała się także w ramach XIV powiatowego Przeglądu Piosenki Promującej Zdrowie organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarosławiu, Podkarpacką Sieć Szkół Promujących Zdrowie w Jarosławiu oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.
(15.04.2015)
Trenujący w jarosławskim KSW Sokół Jarosław lubaczowianin Mateusz Kubiszyn po roku przerwy zdobył znowu tytuł Mistrza Polski. Wygrana otworzyła mu drogę do Mistrzostw Świata, które odbędą się jesienią w Dublinie.
(15.04.2015)
14 i 15 kwietnia młodzież z jarosławskich szkół miała możliwość obejrzenia dwóch spektakli „Legendana” i „Iwona” traktujących o problemach młodych ludzi oraz zagrożeniach i zadaniach, jakie przed nimi stawia świat współczesny. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna PLASTER, która od kilku lat współpracuje z Urzędem Miasta w ramach programu Bezpieczny Jarosław.
(14.04.2015)
We wtorek, 14 kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku akcja bezpłatnych badań medycznych pn. "Ulica zdrowia". Wzorem lat ubiegłych, na ul. Grodzkiej mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość wykonania szeregu badań, zaś obok ratusza staną krwiobus, gdzie można było oddać krew. Kolejna akcja już 5 maja.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich aktualności: 49]
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31