Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(04.11.2019)
Już po raz 27. dzieci i młodzież z jarosławskich szkół, studenci, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji zbierali środki finansowe w dniu Wszystkich Świętych po to, by ratować zabytkowe nagrobki znajdujące się zarówno na Starym Cmentarzu, jak i na nekropolii w Jaworowie na Ukrainie. Tegoroczna edycja była rekordowa. W zaledwie 6 godzin zebrano prawie 10 tys. zł!
(04.11.2019)
Z dwoma medalami Mistrzostwa Świata Kadetów zakończyli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego i pingpongiści PKS Kolping Jarosław! Anna Brzyska i Dawid Jadam we Władysławowie osiągnęli swój największy sukces w karierze.
(04.11.2019)
8 listopada br. odbędą się XII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne. Miłośnicy języka polskiego po raz kolejny będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami ortograficznymi i sprawdzić swoje umiejętności. Tekst dyktanda zostanie w tym roku odczytany przez znanego aktora teatralnego i filmowego Jacka Kawalca.
(31.10.2019)
31 października, w przeddzień Wszystkich Świętych, do użytku został oddany najnowszy cmentarz przy ul. Szczytniańskiej, budowany od 2015 roku. Symboliczną wstęgę przecinali: burmistrz Waldemar Paluch, archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka oraz prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Franciszek Gołąb. Nekropolię poświęcił ksiądz arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal, a w kaplicy cmentarnej została odprawiona okolicznościowa msza święta. Od tego momentu na terenie nekropolii są już możliwe pierwsze pochówki.
(31.10.2019)
W najbliższy poniedziałek, 4 listopada br., o godz. 14.00 w sali narad jarosławskiego ratusza, rozpoczną się obrady XV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Jarosławia.
(31.10.2019)
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki stawia na nowoczesne rozwiązania. W holu kina IKAR pojawił się biletomat. Można w nim samodzielnie kupić bilet, wystarczy wykonać kilka prostych operacji. Automat obsługuje płatność tylko kartą. Co bardzo ważne, w biletomacie możemy wybrać bilet nie tylko do kina, ale na dowolne płatne wydarzenie organizowane w JOKiS.
(31.10.2019)
Od wiosny na placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach oko cieszą kolorowe kompozycje roślinne. Jak na jesień przystało, tą porą roku barw też nie może zabraknąć. Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. odpowiedzialne za nasadzenia i całoroczną pielęgnację roślin, przed 1 listopada zadbało o kolejne wielobarwne akcenty. W jesiennej odsłonie doskonale prezentują się złocienie, popularnie znane jako chryzantemy.
(31.10.2019)
11 listopada będziemy świętować 101. rocznicę przywrócenia Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Burmistrz miasta Waldemar Paluch zaprasza wszystkich mieszańców na jarosławskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00 mszą św. w kolegiacie, wcześniej w patriotycznym repertuarze wystąpi Reprezentacyjny Chór Mieszany „JAROSŁAW”. Z tej okazji iluminacja Ratusza otrzyma barwy narodowe, zachęcamy również do wywieszenia flag biało-czerwonych. Wydarzeniami towarzyszącymi obchodom będą turnieje sportowe oraz koncert laureatów Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „SERCE W PLECAKU 2019".
(31.10.2019)
Mecz o mistrzostwo PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet EUROBUD JKS oraz czwartoligowe zmagania piłkarzy nożnych JKS 1909 Jarosław, to główne wydarzenia sportowe nadchodzącego weekendu.
(31.10.2019)
Od czwartku do niedzieli (31.10-3.11) potrwa akcja „Znicz 2019”. Jarosławscy funkcjonariusze w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem. Patrole zwracać będą uwagę m.in. na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i ich oświetlenie, a także udzielać informacji o zmianach w organizacji ruchu i miejscach parkingowych wokół cmentarzy.
(31.10.2019)
Od wielu lat w Dniu Wszystkich Świętych organizowana jest kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza w Jarosławiu. 1 listopada będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć akcję, dzięki której udało się zachować wiele cennych pomników jednej z najstarszych w Europie, pozamiejskich nekropolii.
(31.10.2019)
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Jarosławiu informuje o kursach obowiązujących w Dniu Wszystkich Świętych. 1 listopada br. autobus linii "0" będzie kursował według niedzielnego rozkładu jazdy, autobus linii "9" według rozkładu obowiązującego w dni robocze. Zostanie również uruchomiona dodatkowa linia na trasie: Munina Cmentarz - PKP - Nowy Cmentarz - ul. Krakowska.
(31.10.2019)
Zachęcamy do składania wniosków do nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia "Jarosława". Termin zgłaszania kandydatur został wydłużony do 31 października 2019 r.
(30.10.2019)
29 października br. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu obchodził jubileusz 10-lecia nadania imienia placówce. Wydarzenie połączone było z II Integracyjnym Konkursem Artystycznym Placówek Oświatowych „KAROLKI 2019". Patronat honorowy sprawował m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia.
(30.10.2019)
30 października 2019 r. w Sali Lustrzanej CKiP odbyła się konferencja pn. „Fundusze Europejskie Dostępne dla Wszystkich”, współorganizowana ze Stowarzyszeniem Miejski Obszar Funkcjonalny Jarosław-Przeworsk. Celem konferencji było zapoznanie przedsiębiorców z możliwościami wynikającymi z wsparcia w ramach Funduszy Europejskich.
Strona: ««  «  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8  »  »»     [strona 5 z 37 - wszystkich aktualności: 545]
Archiwum
Styczeń 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12