Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Chwila, która trwa”

W ubiegłą sobotę, 2 sierpnia br. w Galerii „Rynek 6” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej.
Maciej Sarama otrzymuje album o Jarosławiu od Elżbiety M. Piekarskiej
Maciej Sarama otrzymuje album o Jarosławiu od Elżbiety M. Piekarskiej
Wśród obecnych na wernisażu autorki zdjęć: Elżbieta Śliwińska i Katarzyna Łania
Wśród obecnych na wernisażu autorki zdjęć: Elżbieta Śliwińska i Katarzyna Łania
Koszulkę odbiera Jerzy Jartym
Koszulkę odbiera Jerzy Jartym
Radna Marta Batiuk i goście Galerii Rynek 6
Radna Marta Batiuk i goście Galerii Rynek 6
Przy zdjęciach warto się chwilę zatrzymać
Przy zdjęciach warto się chwilę zatrzymać
Każdy z artystów ma swój styl
Każdy z artystów ma swój styl
Dobór zdjęć na wystawę jest zawsze trudnym zadaniem
Dobór zdjęć na wystawę jest zawsze trudnym zadaniem
Wymiana wrażeń wśród profesjonalistów | Fot.  Zofia Krzanowska
Wymiana wrażeń wśród profesjonalistów
Fot. Zofia Krzanowska

Swoje prace prezentują:

Jan Aab, Henryk Górecki, Jerzy Jartym, Katarzyna Łania, Krzysztof Mruk, Maciej Sarama i Elżbieta Śliwińska.

Na wernisaż przybyli m.in.: rzeszowski artysta fotografik Jerzy Wygoda, przewodnicząca Komisji Rozwoju Miasta Marta Batiuk, znajomi i przyjaciele oraz dziennikarze. Komisarz wystawy Elżbieta M. Piekarska zwróciła uwagę na fakt, że wystawa jest czynna od 28 lipca, a wernisaż został zorganizowany nietypowo, bo w trakcie jej prezentacji. Wręczyła autorom zdjęć pamiątkowe koszulki z Jarosławia, a Maciejowi Saramie z Sanoka także album o naszym mieście.

Wystawa będzie czynna do 9 sierpnia.

 

Jan Aab - najstarszy stażem w fotoklubie Atest 70, z wykształcenia plastyk i animator kultury, miłośnik fotografii architektury amerykańskiej, uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Wielbiciel pieszych wędrówek i fotografii krajobrazowej i przyrodniczej.

Henryk Górecki - fotograf pracujący w jarosławskim Muzeum „Kamienica Orsettich" od 1976 r. Publikuje zdjęcia w prasie i wydawnictwach albumowych. Brał udział w konkursach i wystawach. Nagrodzony medalem Związku Fotografików Polskich. Wystawy zagraniczne: zbiorowa w Nowym Jorku, indywidualna w Zurichu.

Jerzy Jartym - „Fotografia jest obrazem, gdy fotografując widzę sen stojąc wśród światła pokoju, stojąc samotny ze swą fotografią albowiem świat ucieka, pochłania moje życie. Fotografuję teraz albo już nigdy. Tą pustkę nienasyconą życiem".

Katarzyna Łania - „Fotografia jest dla mnie podróżą w elementy otaczającego świata. Poprzez fotografie staram się ukazać istotne dla odbioru elementy wpływające na rozumienie otaczającej rzeczywistości oraz związane z nimi zjawiska. Czasem ludzki geniusz, czasem głupotę. Zatrzymanie czasu w kadrze pozwala na refleksję i zauważenie tego, co nas otacza. Myślę, że sztuką w fotografii jest umiejętność przemówienia do widza a warsztat i ostrość niekoniecznie muszą być wygórowane. Dobra fotografia polega aż tylko na umiejętnym spojrzeniu".

Krzysztof Mruk - jarosławianin, urodzony w 1957 r. Absolwent Technikum Budowy Dróg i Mostów Kołowych. Członek Klubu Fotograficznego „ATEST 7". Publikuje zdjęcia w prasie i wydawnictwach albumowych. Brał udział w konkursach krajowych i wystawach. Zdobył wyróżnienie na międzynarodowej wystawie w Pekinie.

Maciej Sarama - lat 31, urodzony w Sanoku. Pasjonat muzyki, żeglarstwa i fotografii. Członek Klubu Konica Minolta.

Elżbieta Śliwińska - jarosławianka, absolwentka kierunku plastycznego Wydziału Pedagogicznego WSP w Krakowie, dyplom w pracowni malarstwa prof. Lucjana Orzecha. Twórczo zajmuje się malarstwem, fotografią i batikiem. Członkini Towarzystwa Fotograficznego „Atest 2000". Uczestniczka wielu wystaw krajowych i międzynarodowych. Zaangażowana w pracę twórczą z młodzieżą, inicjatorka i współorganizatorka wielu działań artystycznych.

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(04.08.2008 | aktualizacja 04.08.2008 09:22)
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29