Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2009 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

"Dziecięca matematyka bez granic edukacyjnych"

W dniach 20,21,22.03.2009r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania przedszkolnego z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego pod hasłem „Dziecięca matematyka” - edukacja matematyczna dziecka w wieku przedszkolnym wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
Fot. Agata Kolasa- Skiba

 

Organizatorem warsztatów dla nauczycieli była Agata Kolasa-Skiba - dyrektor Miejskiego Przedszkola  Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu. Warsztaty poprowadziła mgr Ewa Zielińska - trenerka, która posiada uprawnienia na prowadzenie szkoleń dla nauczycieli w zakresie edukacji matematycznej wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Przejechała z Warszawy - nauczyciel małych dzieci, kształci studentów, nauczycieli i rodziców.

Pani Ewa Zielińska jest współautorką wielu książek, podręczników i publikacji dla nauczycieli, dzieci i rodziców w zakresie matematyki oraz nowej Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz Podstawy edukacji wczesnoszkolnej.

Najnowszą książką  E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej, którą zaprezentowała nauczycielom na warsztatach Pani Ewa Zielińska jest „Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla dzieci, które rozpoczną naukę w szkole". Są to podstawy psychologiczne i pedagogiczne oraz zabawy i sytuacje zadaniowe sprzyjające intensywnemu wspomaganiu rozwoju umysłowego  i kształtowaniu ważnych umiejętności.

Wraz z Panią profesor ustaliła przyczyny nadmiernych trudności   i niepowodzeń w uczeniu się matematyki oraz mechanizmy niszczące motywację do nauki u dzieci, a także opracowała  skuteczne działania naprawcze dla tych obszarów: metody przydatne do diagnozy rozwoju umysłowego dzieci oraz poziomu ich wiadomości i umiejętności matematycznych, programy zajęć korekcyjno-wyrównawczych dla dzieci, które nie potrafią sprostać wymaganiom stawianym im w szkole  w zakresie edukacji matematycznej.

Pani Ewa Zielińska poprowadziła zajęcia matematyczne z dziećmi 6-letnimi w przedszkolu z udziałem obecnych nauczycieli oraz przekazała wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń,  rozwiązań edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli w swojej pracy pedagogicznej. Warsztaty odbyły się w Miejskim Przedszkolu Nr 9 im. Jana Brzechwy i w Bursie Międzyszkolnej.

Na szkoleniu oprócz nauczycieli obecne były Panie wizytator mgr Maria Pels i mgr Anna Chudzio.

Agata Kolasa- Skiba
Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 9
(23.03.2009 | aktualizacja 23.03.2009 13:32)
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30