Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dziś zabawa w sport jutro olimpiada

Pod takim hasłem od wielu już lat odbywa się w naszym mieście turniej sportowo – rekreacyjny dla dzieci z przedszkoli naszego miasta rozpoczynający cykl imprez z okazji Międzynarodowego Dnia dziecka.

W dniu dzisiejszym - 25 maja br. w hali sportowo - widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adolfa Dietziusa w Jarosławiu zorganizowany został turniej sportowo - rekreacyjny pod hasłem „Dziś zabawa w sport jutro olimpiada".

Turniej ten skierowany do dzieci z miejskich przedszkoli naszego miasta inauguruje  cykl imprez zaplanowanych do organizacji w naszym mieście z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2010 (o tych imprezach piszemy osobno) oraz Międzynarodowego Dnia dziecka.      

W zawodach, które przebiegały w niezwykle miłej sportowej atmosferze nie było zwycięzców ani pokonanych. Wszystkie startujące w imprezie drużyny zostały nagrodzone jednakowymi upominkami w postaci sprzętu sportowego (piłki, skakanki, hula hop, itp.) oraz słodkościami ufundowanymi przez organizatorów : Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Podstawową Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.  W przerwie między zmaganiami przedszkoli młodzi kibice dopingujący je mieli także możliwość czynnego udziału w imprezie poprzez zaśpiewanie piosenki czy recytację wierszy, które w większości dedykowane były mamom z okazji zbliżającego się ich święta.

Imprezie patronował Burmistrz Miasta Jarosławia.

O tym jaka atmosfera towarzyszyła zawodom, z jaką ambicją i zaangażowaniem do turnieju przystąpiły uczestniczące w nim drużyny - dzieci możecie się Państwo przekonać przeglądając załączony poniżej serwis zdjęciowy z odbytej imprezy.

Organizatorzy turnieju wyrażają przekonanie , że wśród jego uczestników znajdują się przyszli mistrzowie sportu, którym w niedalekiej przyszłości kibicować będą nie tylko jarosławscy ale również wszyscy polscy kibice.

Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(25.05.2010 | aktualizacja 26.05.2010 08:51)
Nagrody za udział w Turnieju wręczali: dyrektor MOSiR w Jarosławiu - Pan Jacek Stalski oraz inspektor Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM - Pan Marek Piotrowski
Nagrody za udział w Turnieju wręczali: dyrektor MOSiR w Jarosławiu - Pan Jacek Stalski oraz inspektor Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM - Pan Marek Piotrowski
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31