Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2010 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

IX Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego rozstrzygnięty

23 października br. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się podsumowanie IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego.

Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego, którego celem jest popularyzacja twórczości tego jarosławskiego poety o bogatym dorobku literackim, a także rozwijanie i pogłębianie wiedzy o mieście i regionie, słynącym z różnorodnych tradycji kulturowych organizowany jest od dziewięciu lat. Chcąc uatrakcyjnić konkurs w tym roku, w kategorii recytacji organizatorzy imprezy którymi byli: Urząd Miasta, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Centrum Kulturalne w Przemyślu - Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry, Miejski Ośrodek  Kultury, Centrum Kultury i Promocji oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Jarosławiu, postanowili, że jego uczestnicy oprócz utworów patrona imprezy zaprezentują wiersze wywodzącego się z naszego regionu, poety Jana Tulika. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się m.in. z udziałem Jana Biłasa, sekretarza Urzędu Miasta reprezentującego Burmistrza Andrzeja Wyczawskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Antoniego Lotycza,  p.o. naczelnik wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej UM Magdaleny Lehnart, Antoniego Maria Krausa przedstawiciela warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, oraz Marka Piotrowskiego, inspektora wydziału EiKF UM. Poprzedzone zostało uczczeniem minutą ciszy oraz przypomnieniem sylwetki przedwcześnie zmarłej śp. Józefy Frendo, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, jednej z pomysłodawców konkursu. Uczestnikami konkursu były osoby dorosłe, młodzież oraz uczniowie reprezentujący powiaty; jarosławski, lubaczowski, przeworski i przemyski. Tradycyjnie od kilku lat w konkursie udział bierze p. Arkadiusz Stosur z Nowego Sącza. Sekretarz Jan Biłas w imieniu burmistrza pogratulował wszystkim zwycięzcom, nagrodzonym przyznanych wyróżnień, złożył życzenia dalszych sukcesów i zapału w realizacji swoich artystycznych - poetyckich zamiłowań. Organizatorom podziękował za realizację tej cieszącej się coraz większą popularnością imprezy. Wręczył Panu Antoniemu M. Kraus okolicznościowy list od Burmistrza Miasta Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego. Konkurs uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia  im. Fryderyka Chopina. Fundatorami nagród wręczonych laureatom byli: Urząd Miasta Jarosławia, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu, Centrum Kulturalne w Przemyślu. Konkursowi patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego. Patronat medialny sprawowała Gazeta Jarosławska. 

 

W konkursie w kategorii debiut poetycki zwyciężyli:

Uczniowie szkół gimnazjalnych:

I miejsce Jagoda BIAŁÓTA

II miejsce Gabriela SZAL  oboje z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Zapałowie,

III miejsce Kornel BINOWSKI z Publicznego Gimnazjum Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu.

Wyróżnienia otrzymali: Marta STRZELEC z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Rokietnicy oraz Izabela KIKLICA z ZS - Gimnazjum w Zapałowie.

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Aleksandra CENCORA z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie,

II miejsce Adrianna OLEJARKA

III miejsce Sylwia TOMAS obie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina ŻYŁA i Konrad ŻYGADŁO  I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu.

Osoby dorosłe:

Komisja konkursowa nie przyznała pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca.

Nagrodę specjalną otrzymał p. Arkadiusz STOSUR z Nowego SĄCZA.

Wyróżnieniami nagrodzono: pp. Marię GIBAŁĘ z Przemyśla oraz Władysława ZYCHA  z Medyki.

W/w nagrodzeni w tej kategorii konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, nagrody książkowe, zaproszenia na „Przemyską Jesień Teatralną", a zwycięzcy dodatkowo statuetki. Nagrody wręczyli sekretarz Jan Biłas oraz p.o. naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Magdalena Lehnart.

 

W konkursie w kategorii recytacji zwyciężyli:

Uczniowie szkół gimnazjalnych:

I miejsce Justyna HAWRO      z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Gaci,

II miejsce Adrianna GAMRAT z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu ,

III miejsce Paulina DINH MANH  z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu ,

III miejsce Martyna Krajowska z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra BĄK z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Rokietnicy, Natalia PELC z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu ,

Elżbieta SKRZYPEK z Zespołu Szkół - Gimnazjum w Piwodzie oraz Alicja SMOLUCH z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. św, Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Mateusz WYSOCKI z Zespołu Szkól Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu,

II miejsce Marta SIUŚTA i Monika SIARA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu,

III miejsce Beata MADAJ z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Radymnie oraz Jolanta WRÓBEL z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina ABRAMOWICZ i Mateusz MĘDROŃ z Zespołu Szkół Liceum Ogólnokształcącego oraz Renata REBIZANT z Technikum Ekonomicznego z Lubaczowa.

W konkursie recytatorskim nie brały udziału osoby dorosłe.

Nagrody laureatom w tej kategorii konkursu wręczyli: Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Antoni Lotycz oraz Dariusz Jasiewicz, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

Nagrodę specjalną Oddziału SMJ w Warszawie z rąk Antoniego M. Krausa otrzymał  

Mateusz WYSOCKI. Pani Zofia KOLASA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu otrzymała okolicznościową statuetkę przyznaną przez Zarząd SMJ za wieloletnią pomoc  i angażowanie się w pracach związanych z jego organizacją, którą wręczył wiceprezes SMJ Dariusz Jasiewicz.

 

 

Marek Piotrowski
Wydział EKF UM
Tomasz Strzębała
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(25.10.2010 | aktualizacja 26.10.2010 07:58)
Fot. Tomasz Strzębała
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Klara Muu - 2D
    2,3,5,7,8 Lipca
    godzina: 13.30
  • Czworo dzieci i coś
    3,5,7,8,9 Lipca
    godzina: 16.00