Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

X Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego rozstrzygnięty

W dniu 15 października br. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jubileuszowego, X Regionalnego Konkursu poświęconego twórczości jarosławskiego poety Jerzego Hordyńskiego.
Fot. Małgorzata Młynarska

Blisko sześćdziesięciu recytatorów, twórców własnej poezji uczestniczyło w zorganizowanym po raz dziesiąty Regionalnym Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego. Konkurs, któremu patronują Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jarosławski oraz Burmistrz Miasta Jarosławia z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem wśród uczestników konkursu była m.in. młodzież i osoby dorosłe z Żyrardowa koło Warszawy.

Celem organizowanej imprezy jest popularyzacja twórczości Jerzego Hordyńskiego, jarosławskiego poety o bogatym dorobku literackim, a także rozwijanie i pogłębianie wiedzy o mieście i regionie. Ideą konkursu jest również promocja uzdolnionej młodzieży, dając jej szansę zaprezentowania własnej twórczości.

Konkurs, do którego udziału zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe rozgrywany był w dwóch kategoriach: recytacja i debiut poetycki. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria recytacja szkoły gimnazjalne:

I miejsce Katarzyna Lis - Miejski OśrodekKultury w Jarosławiu,
II miejsce Bartłomiej Wład - Publiczne Gimnazjum w ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu,
III miejsce Patrycja Gawura - Zespół Szkół w Piwodzie.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie jarosławskich szkół:  Konrad Piotrowski  PG 2, Gabriela Bury i Milena Stec PG 1 oraz Greta Kasiak PG 3.

Kategoria recytacja szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Hubert Matysiak - Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie,
II miejsce
Piotr Raganowicz-Macina - LO w Zespole Szkół w Sieniawie,
III miejsce
Magdalena Kulis - Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie.

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali:  Michał Kurek z LO w Zespole Szkół w Lubaczowie, Anita Wawrejko z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Jolanta Płocica z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu, Justyna Hawro z  II LO w Zespole Szkół w Łańcucie. W kategorii student - dorośli nagród nie przyznano.

Kategoria debiut poetycki szkoły gimnazjalne:

I miejsce Agnieszka Tuleja z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku,
II miejsce
Berenika Potoczny z Publicznego Gimnazjum w Rokietnicy.
Trzeciego miejsca i wyróżnień nie przyznano.

Kategoria debiut poetycki szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce Karolina Grelak z Zespołu Szkół w Sieniawie,
II miejsce
Patrycja Osmyk z LO w Zespole Szkół w Kańczudze,
III miejsce
Kinga Wierzbińska z LO w Zespole Sszkół w Kańczudze.

 

Publiczność biorąca udział  w podsumowaniu konkursu przyznała nagrodę Hubertowi Matysiakowi z Żyrardowa. Nagrodę ufundowaną przez Antoniego Krausa - krewnego patrona konkursu otrzymała Joanna Potoczny z Jarosławia za recytację wiersza autorstwa Jerzego Hordyńskiego pt. „Wodzowi w hołdzie".

Nagrody laureatom konkursu w postaci okolicznościowych statuetek, dyplomów oraz wydawnictw książkowych wręczyli Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas, Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdan Wołoszyn oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Marian Janusz.

Okolicznościową statuetkę ufundowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia z rąk prezesa Dariusza Jasiewicza otrzymała Stanisława Szim za wkład pracy w organizację konkursu i długoletnią pracę w jego komisjach.      

Podziękowania od SMJ otrzymali również: Podkarpacki Kurator Oświaty, Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Wiceprzewodniczący RM oraz pozostali organizatorzy konkursu: Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej UM, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Imprezę występami uświetnili: Aleksander Koziński (fortepian) z Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina oraz Jerzy Gągoł (gitara - wokal) z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ: http://www.jaroslaw.pl/warto-wiedziec/id81,X-Regionalny-Konkurs-Recytatorski-i-Poetycki-im.-Jerzego-Hordynskiego.html

 

Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej

 

 

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(17.10.2011 | aktualizacja 19.10.2011 12:40)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31