Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jasełkowe przedstawienia

W ramach tegorocznych XV już SPOTKAŃ TEATRALNYCH - JASEŁKA 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury można było obejrzeć kilkadziesiąt inscenizacji jasełkowych grup teatralnych z Jarosławia i okolic.
Fot. Krzysztof Mruk
Fot. Iwona Międlar
Fot. Joanna Mordarska
Organizatorem Spotkań Teatralnych jest Burmistrz Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.  Impreza organizowana od 15 lat zjednała już sobie stałe grono zwolenników.  W dwudniowym przeglądzie udział wzięło kilkadziesiąt grup teatralnych ocenianych przez Bożenę Siwiecką  (MOK Przeworsk), Janinę Suchożak i Pawła Srokę (MOK Jarosław). Nagrodę główną przyznano zespołowi Tornado z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Jarosławiu
Wręczono także nagrody dla:
- Teatrzyku „Menczester"- Szkoła Podstawowa w Manasterzu, „Stella Domini" - Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczy w Jarosławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu, 5. Gromady Zuchowej i Harcerzy ze SP w Jankowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Przemyślu, SP sióstr Niepokalanek, „Szalona dwudziestka" - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu, grupy teatralnej „Kalejdoskop" - Ośrodek Kultury gminy Leżajsk w Wierzawicach, zespołu  kolędniczego - Gminne Gimnazjum w Piwodzie, zespołu Tornado, Szkoły Filialnej w Cetuli, warsztatów  teatralnych - Gimnazjum nr 1 w Przeworsku. Najlepszym aktorom jury przyznało nagrody indywidualne. Otrzymali je:

Michał Superson, Przemysław Mikita, Magdalena Szewczyk, Wiktoria Homa, Majka Kwaśna, Damian Szymala, Klaudia Czyżewska, Bartosz Perykasza, Jagoda Jaroń, Aleksandra Rokosz, Dawid Przygoda, Kamil Broda. Kilka zespołów wyróżniono. W imieniu burmistrza nagrody wręczał Wiktor Szajowski z Wydziału Edukacji i Kultruy Fizycznej.

 

Od kilku lat do Spotkań Teatralnych dołączają się także grupy przedszkolne, w tegorocznym przeglądzie, komisja (Zofia Kolasa
Paweł Sroka, Marzena Stęc) przyznała nagrody: główną dla Przedszkola Niepublicznego im. Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu , a także: dla grupy pomarańczowej z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu, dla grupy „Rozśpiewane słowiki" z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Jarosławiu, dla grupy „Słoneczka" z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Jarosławiu, dla oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Wiązownicy.

Iwona Międlar
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(17.01.2012 | aktualizacja 18.01.2012 10:15)
Archiwum