Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rozmowy o przyszłości dworca PKP

Istniejący budynek dworca PKP może być przebudowany w przypadku, gdy znaczącą jego część po przebudowie zagospodarują samorządy lokalne na swoją działalność statutową. Przy braku powyższej możliwości budynek dworca będzie wyburzony i w jego miejsce powstanie nowy obiekt, służący wyłącznie obsłudze podróżnych – poinformowali przedstawiciele PKP.
Burmistrz Andrzej Wyczawski, wiceburmistrz Stanisław Misiąg oraz poseł Tomasz Kulesza spotkali się z przedstawicielami PKP Dworce Kolejowe. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Burmistrz Andrzej Wyczawski, wiceburmistrz Stanisław Misiąg oraz poseł Tomasz Kulesza spotkali się z przedstawicielami PKP Dworce Kolejowe.
Fot. Małgorzata Młynarska

 

Do rozmów doszło dzięki staraniom posła Tomasza Kuleszy, który w towarzystwie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego i wiceburmistrza Stanisława Misiąga spotkał się 8 maja br. w jarosławskim ratuszu z przedstawicielami PKP Dworce Kolejowe: dyrektorem oddziału Dworce Kolejowe Bogdanem Grzegorzewskim, zastępcą dyrektora Tomaszem Kozłowskim oraz prezesem Zarządu „Rail Projekt" Grupa PKP Ireną Mazurkiewicz.

- Rozpoczęliśmy rozmowy na temat wszystkich wariantów: remontu, przebudowy oraz budowy dworca PKP. Zajęliśmy się analizą powierzchni całego dworca, jego otoczenia, placu i parkingu, rozmawialiśmy także o możliwości dalszej działalności PKS - podkreśla burmistrz Andrzej Wyczawski.

 Należy przypomnieć, że w przeszłości obie firmy: PKP i PKS, były firmami państwowymi, miały więc jednego właściciela. Dziś PKP to firma państwowa, a PKS to przedsiębiorstwo powiatowe.

Wtorkowe spotkanie było jednym z pierwszych. Przedstawiciele PKP zadeklarowali, że w najbliższym czasie dokonają analizy technicznej i budowlanej budynku, a na następne spotkanie przywiozą do Jarosławia plany techniczne, przekażą także konkretne wnioski i zajmą się analizą zagospodarowania piętra budynku.

Dyrektor T. Kozłowski poinformował, że zgodnie z obecnymi przepisami prawa, spółka PKP może uzyskać dofinansowanie z budżetu państwa na przebudowę powierzchni dworca nie związanej z działalnością kolejową, tylko w przypadku, gdy lokalne samorządy, a także instytucje publiczne, wynajmą tę powierzchnię. W związku z tym poseł Tomasz Kulesza zaproponował, by do rozmów zaprosić przedstawicieli samorządów gminnych, samorządu powiatowego i wojewódzkiego. - W imieniu swoim i posła Tomasza Kuleszy zachęcam wszystkich wójtów, starostę powiatu i marszałka województwa do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu, na które otrzymają oni zaproszenie - mówi burmistrz A. Wyczawski.

Ewa Kłak Zarzecka
(12.05.2012 | aktualizacja 12.05.2012 10:11)
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30