Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Otwarte drzwi do Lwowa

Wystawę fotograficzną "Taki Lwów" Krzysztofa Ziemby można obejrzeć w Małej Galerii MOK przy pl. Mickiewicza 6. Na kilkunastu zdjęciach artysta uchwycił majową atmosferę starego miasta Lwowa.

"Otwarte drzwi do Lwowa" - tak skomentowana została nowo otwarta w małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu wystawa fotograficzna Krzysztofa Ziemby pod nazwą "Taki Lwów". Kilkanaście zdjęć dokumentujących szczegóły pięknych lwowskich zaułków prezentowanych w galerii, to efekt kilkudniowego pobytu artysty we Lwowie w maju ubiegłego roku. Uchwycenie detalu jest chyba najtrudniejsze, ale Krzysztof Ziemba świetnie zmierzył się z tym tematem.

Elementem dominującym ekspozycji są na różny sposób ujęte drzwi i bramy lwowskich kamienic, kościołów. Ręka wprawnego fotografa pięknie poprowadziła obrazy: wszystko oświetlone majowym słońcem, czasem umyte majowym deszczem, odbija się w słońcu, jak w świetności swojej bogatej historii.

"Spośród 150. zdjęć przekazanych nam do Galerii musiałyśmy wybrać jedynie kilkanaście, jak ciężki był to wybór muszą sobie Państwo wyobrazić" - powiedziała komisarz wystawy Marzena Stęc.

"Chciałem sfotografować Lwów tak jak umiem najlepiej. Zdjęcia, które Państwo widzą nie są ujęciami pocztówkowymi, te bramy i drzwi są przenośnią, iż dla Polaków Lwów będzie zawsze stał otworem. Historii nie da się zmienić i polskość tego miasta jest odczuwalna na każdym miejscu starego miasta" - w taki sposób skomentował swoją wystawę Krzysztof Ziemba.

Do tej wystawy można podejść w różny sposób, ja potraktowałam ją jako pewnego rodzaju zagadkę, niestety nie wszystkie miejsca odnalazłam w pamięci, co skłoniło mnie do ponownego odwiedzenia Lwowa…

Krzysztof Ziemba jest jarosławianinem, aktywnie działa w środowisku fotografików naszego miasta (Atest 70), od czerwca 2005 r. prowadzi Galerię "Foto - Forum" w Przemyślu. Wystawia swoje zdjęcia na wielu wystawach w kraju, a także poza granicami Polski, jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP.

Wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięli w nim udział Zbigniew Możdżeń - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Jarosławia, Stanisław Sobocki, Jerzy Wygoda, miłośnicy fotografii, członkowie Towarzystwa Fotograficznego Atest 2000, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, sympatycy twórczości Krzysztofa Ziemby i wielu innych.

Wystawa czynna jest w godz. 10-16 w dni robocze do 3 marca 2006 r.

Iwona Międlar Biuro Prasowe UM Jarosławia
(20.02.2006 | aktualizacja 29.11.2007 15:37)
Krzysztof Ziemba i komisarz wystawy Marzena Stęc na tle sfotografowanych drzwi do manierystycznej kaplicy Boimów przy Placu Kapitulnym we Lwowie
Krzysztof Ziemba i komisarz wystawy Marzena Stęc na tle sfotografowanych drzwi do manierystycznej kaplicy Boimów przy Placu Kapitulnym we Lwowie
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30