Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

III Przegląd Twórczości Dziecięcej "Bajkowy Świat"

Od trzech lat podczas Przeglądu Twórczości Dziecięcej "Bajkowy Świat" jest okazja do wspólnej zabawy dzieci różnych placówek i środowisk. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu jest organizatorem imprezy, która z roku na rok zyskuje sobie wieksze grono sympatyków.

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Starosty Powiatu, Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu zorganizowało w sobotę 25 lutego br. III Przegląd Twórczości Dziecięcej pn. "Bajkowy Świat".

W Przeglądzie udział wzięły grupy teatralne Miejskich Przedszkoli z inscenizacjami: nr 1: "Kot w butach", nr 3: "Dary św. Mikołaja", nr 4: prezentacja układów tanecznych, nr 8: "Bal w pokoiku lal", nr 9: "Witajcie w naszej bajce", nr 10: "Małe czarownice", nr 12: "Na rozkaz zimy", zespół teatralny OREW KALADIUM Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczego Jarosławiu - placówki PSOUU z inscenizacją "Królowa Śniegu" oraz Szkoła Podstawowa w Ryszkowej Woli.

Obecny na imprezie Zastępca Burmistrza Bogdan Wołoszyn podziękował dyrektorowi Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu Mariuszowi Mitusiowi za zorganizowanie przed trzema laty po raz pierwszy Przeglądu Twórczości Dziecięcej "Bajkowy Świat".

"Ideą tego przedsięwzięcia jest integracja środowisk dziecięcych, nie ma w niej miejsca na dzielenie aktorów na dobrych i złych, otwartych i zamkniętych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, serdecznie dziękuję dyrektorowi Mariuszowi Mitusiowi za tę inicjatywę sprzed trzech lat" - zapewniał otwierając Przegląd Twórczości Dziecięcej Bajkowy Świat Bogdan Wołoszyn.

Konferansjerzy Damian Waliczek i Konrad Sawiński jako Shrek i Osioł (z przeboju animowanego Shrek) rozbawiali publiczność i to nie tylko dziecięcą. Repertuar teatralnych zespołów był mocno zróżnicowany, tematyka podejmowana na scenie dotyczyła współczesnych zjawisk, zainteresowań dzieci, ale również znalazły się w niej przedstawienia nawiązujące do twórczości patrona placówki, inscenizacje bajek i baśni.

Od godz. 9 do popołudniowych godzin sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu pełna była dzieci, a z nimi gwaru, śmiechu i zabawy. W przerwach między poszczególnymi zespołami pan Bogdan Tasior zabawiał publiczność jako tajemniczy Zorro - śpiewał piosenki przy wtórze wchodzących na scenę dzieciaków. W kolejce do instruktorów PSOUU ustawiały się dziewczynki, które za sprawą czarodziejskich kredek do makijażu przemieniały się w liski, zające, królewny i wróżki, młodsze dzieci mogły pobawić się w tzw. "suchym basenie".

Na widowni znaleźli się poza wymienionymi wcześniej m.in. przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu kom. Krzysztof Lasek, burmistrz Jarosławia poprzedniej kadencji Jan Gilowski, radni Rady Miasta Jarosławia Antoni Lotycz, Zbigniew Możdżeń, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, dyrektor Powiatowego Urzędu pracy Kazimierz Ziobro, rodzice, nauczyciele i główni bohaterowie czyli dzieci.

Inicjatywa świetna, z pewnością udana, a co najistotniejsze prawdziwie integrująca. Dla dzieci nie ma większego znaczenia to, czy siedzący obok kolega jest sprawny, czy niesprawny, dla dzieci liczy się dobra zabawa, humor i to naprawdę wystarczy. To niestety od dorosłych często uczą się rozróżniać ludzi na pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Iwona Międlar Biuro Prasowe UM Jarosławia
(27.02.2006 | aktualizacja 29.11.2007 15:37)
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Klara Muu - 2D
    2,3,5,7,8 Lipca
    godzina: 13.30
  • Czworo dzieci i coś
    3,5,7,8,9 Lipca
    godzina: 16.00